Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Powitanie wiosny w Symbiozie

Wiosna budzi las do życia i rozbudza apetyty na przyrodę! Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza zaprasza do tłumnego przybycia na wyjątkowe zajęcia na przywitanie wiosny w sobotę 25 marca od godziny 10:00 w samym sercu Lasu Wolskiego.

W programie: warsztaty kulinarno-botaniczne poświęcone czosnkowi niedźwiedziemu, podczas których sprawdzicie jego kulinarne możliwości i fitoterapeutyczną moc oraz warsztaty ceramiczne, na których inspiracją do stworzenia form użytkowych staną się pospolite rośliny Lasu Wolskiego, mające jednak lecznicze właściwości.

Wraz z Bożeną Szewczyk-Taranek zawitacie też do Muzeum Fotografii przy ul. Królowej Jadwigi 220. Dowiecie się, jak zostać parapetowym ogrodnikiem i w domu uprawiać jadalne rośliny. Potem ruszycie na spacer do Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”, gdzie będziecie mieli okazje ugryźć las i posmakować wyjątkowości i pyszności Lasu Wolskiego. Odpoczniecie, zwiedzając stałą ekspozycję Centrum i słuchając, dzięki audioprzewodnikom, opowieści buków o funkcjonowaniu lasu i ich miejscu w tym ekosystemie.

Więcej informacji: tutaj.  

pokaż metkę
Autor: Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu
Osoba publikująca: Iwona Opałka
Podmiot publikujący: Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu
Data publikacji: 2023-03-20
Data aktualizacji: 2023-03-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź