górne tło

Powitanie wiosny w Symbiozie

Wiosna budzi las do życia i rozbudza apetyty na przyrodę! Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza zaprasza do tłumnego przybycia na wyjątkowe zajęcia na przywitanie wiosny w sobotę 25 marca od godziny 10:00 w samym sercu Lasu Wolskiego.

W programie: warsztaty kulinarno-botaniczne poświęcone czosnkowi niedźwiedziemu, podczas których sprawdzicie jego kulinarne możliwości i fitoterapeutyczną moc oraz warsztaty ceramiczne, na których inspiracją do stworzenia form użytkowych staną się pospolite rośliny Lasu Wolskiego, mające jednak lecznicze właściwości.

Wraz z Bożeną Szewczyk-Taranek zawitacie też do Muzeum Fotografii przy ul. Królowej Jadwigi 220. Dowiecie się, jak zostać parapetowym ogrodnikiem i w domu uprawiać jadalne rośliny. Potem ruszycie na spacer do Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”, gdzie będziecie mieli okazje ugryźć las i posmakować wyjątkowości i pyszności Lasu Wolskiego. Odpoczniecie, zwiedzając stałą ekspozycję Centrum i słuchając, dzięki audioprzewodnikom, opowieści buków o funkcjonowaniu lasu i ich miejscu w tym ekosystemie.

Więcej informacji: tutaj.