Klimat rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej

 

Przy ulicy Wielopole 17a, w budynku Urzędu Miasta Krakowa ma swoją siedzibę Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej. Miejsce, które zostało stworzone, aby zwiększać świadomość klimatyczną mieszkańców Krakowa w każdym wieku.

Zdjęcie przedstawia wnętrze Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej przy ul. Wielopole 17a

Centrum powstało z inicjatywy mieszkańców, którzy uczestniczyli w pierwszym Krakowskim Panelu Klimatycznym. Jego utworzenie zaproponowali w ramach jednej z 32 wypracowanych w trakcie jego prac rekomendacji. Centrum wskazuje rozwiązania proklimatyczne i wspiera mieszkańców w działaniach dla klimatu na co dzień.

Misją Centrum jest edukowanie, inspiracja do działania i nawiązywanie współpracy dla Krakowa w dobrym klimacie

Przestrzeń Centrum powstała z myślą o środowisku. Decyzje podejmowane w trakcie przygotowania i adaptacji pomieszczeń oraz ich wyposażenia były podejmowane z uwzględnieniem ich wpływu na środowisko, stąd użycie naturalnych materiałów, wypełnienie pomieszczenia roślinnością i zastosowanie rozwiązań ograniczających zużycie wody i energii.  

Przestrzeń Centrum jest przestrzenią współdzieloną i jest udostępniana organizacjom i instytucjom chcącym w jego wnętrzach realizować działania ukierunkowane na zwiększenie wiedzy i świadomości klimatycznej mieszkańców naszego miasta.

Działalność Centrum służy kształceniu młodych pokoleń, by były one nie tylko przygotowane na postępujące coraz szybciej zmiany klimatu, ale także umiały weryfikować fakty dotyczące środowiska i odróżniać je od szkodliwych fake newsów.

Taki sam cel przyświeca przygotowanej wspólnie z Kancelarią Prezydenta Miasta Krakowa wystawie plenerowej „Sorry, taki mamy klimat” – #bzdury o zmianach klimatu w Krakowie, którą można było oglądać przed Pawilonem Wyspiańskiego.

Zachęcamy do jej obejrzenia on-line, jest dostępna: tutaj

Bieżące informacje o wydarzeniach w Centrum można znaleźć na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych:

Plan zajęć w kwietniu dostępny: tutaj.

Zapraszamy!

Adres: Wielopole 17a

Mail: rezerwacje@cek.krakow.pl

Telefon: 12 616 78 58

KCEK baner

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Malina
Osoba publikująca: Iwona Opałka
Podmiot publikujący: Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu
Data publikacji: 2023-02-15
Data aktualizacji: 2024-04-03
Powrót