Klimat rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej

„Edukacja jest najpotężniejszą bronią, której możesz użyć do zmiany świata”

Nelson Mandela

Przy ulicy Wielopole 17a, w budynku Urzędu Miasta Krakowa ma swoją siedzibę Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej. Miejsce, które zostało stworzone, aby zwiększać świadomość klimatyczną mieszkańców Krakowa w każdym wieku.

Centrum powstało z inicjatywy mieszkańców, którzy uczestniczyli w pierwszym Krakowskim Panelu Klimatycznym. Jego utworzenie zaproponowali w ramach jednej z 32 wypracowanych w trakcie jego prac rekomendacji. Centrum będzie pokazywać rozwiązania proklimatyczne i wspierać mieszkańców w działaniach dla klimatu na co dzień.

Misją Centrum jest edukowanie, inspiracja do działania i nawiązywanie współpracy dla Krakowa w dobrym klimacie

Przestrzeń Centrum powstała z myślą o środowisku. Decyzje podejmowane w trakcie przygotowania i adaptacji pomieszczeń oraz ich wyposażenia były podejmowane z uwzględnieniem ich wpływu na środowisko, stąd użycie naturalnych materiałów, wypełnienie pomieszczenia roślinnością i zastosowanie rozwiązań ograniczających zużycie wody i energii.  

Przestrzeń Centrum jest przestrzenią współdzieloną i będzie udostępniana organizacjom i instytucjom chcącym w jego wnętrzach realizować działania ukierunkowane na zwiększenie wiedzy i świadomości klimatycznej mieszkańców naszego miasta.

Bieżące informacje o Centrum można znaleźć na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych FB: KCEK krakowwdobrymklimacie i Instagram

Program Centrum na najbliższe tygodnie jest dostępny tutaj

Zapraszamy!

 

Adres: Wielopole 17a

Mail: cek.krakow@um.krakow.pl

Telefon: 12 616 89 47

KCEK baner

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Malina
Osoba publikująca: Małgorzata Malina
Podmiot publikujący: Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu
Data publikacji: 2023-02-15
Data aktualizacji: 2023-05-10
Powrót