Klimat rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowska Akademia Klimatu

Krakowska Akademia Klimatu to wyjątkowy projekt edukacyjny skierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych łączący wiedzę na temat ochrony środowiska z pokazami filmowymi najlepszych filmów ekologicznych ostatnich lat. To także dyskusje  z twórcami filmów, ekspertami ONZ, przedstawicielami Miasta Krakowa odpowiedzialnymi za politykę zrównoważonego rozwoju oraz samą młodzieżą. KAK jest realizowana przez Fundację Green Festival i Urząd Miasta Krakowa przy współpracy z Wodociągami Miasta Krakowa.

Projekt rozpoczął się w roku 2022, w trakcie roku w edycji wiosennej i jesiennej odbyło się łącznie osiem spotkań, w których w krakowskim Kinie Kijów uczestniczyło  prawie 6,5 tys. uczniów szkół podstawowych. Udział w Akademii jest bezpłatny. Wymaga zapisów ze strony nauczycieli lub dyrektorów szkół.

Poruszane  w trakcie dotychczasowych spotkań tematy dotyczyły bliskich młodzieży zagadnień:  np. nadmiernej konsumpcji i jej negatywnego wpływu na środowisko naturalne, roli rzek i ich regulacji w kryzysie wodnym czy też wpływu sektora żywności i jej masowego marnowania na kryzys klimatyczny.

Projekt jest kontynuowany także w roku 2023, na który to również zaplanowano osiem spotkań. Odbędą się one w następujących terminach:

  • 28 lutego 2023 – BIORÓŻNORODNOŚĆ
  • 21 marca 2023 – NIEWOLNICY RZECZY
  • 25 kwietnia 2023 – ZRÓWNOWAŻONA ŻYWNOŚĆ
  • 23 maja 2023 – TURYSTYKA & EKOLOGIA

Tematy jesiennej edycji są w trakcie przygotowania.

  • 28 września 2023
  • 17 października 2023
  • 14 listopada 2023
  • 12 grudnia 2023.

Więcej informacji tutaj

Celem Krakowskiej Akademii Klimatu jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród młodych krakowian. Formuła spotkań została przygotowana w taki sposób, by była przystępna i ciekawa dla młodego odbiorcy.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Malina
Osoba publikująca: Małgorzata Malina
Podmiot publikujący: Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu
Data publikacji: 2023-03-31
Data aktualizacji: 2023-04-04
Powrót