Odwiedź Kraków rozwiń menu
 • +

  Kulinarny Kraków

 • Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
  Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
  Komunikat archiwalny

  Bilety u kierowcy bez dopłaty

  Od 23 listopada (wtorek) weszły w życie nowe przepisy dotyczące sprzedaży biletów przez motorniczych i kierowców w pojazdach komunikacji miejskiej w Krakowie. Oznacza to, że w autobusie i tramwaju bilety kupimy bez dopłaty.

  Do tej pory za bilet kupiony u prowadzącego pojazd trzeba było dopłacić od 50 gr (normalny) do 25 gr (ulgowy). Teraz, zgodnie z zaleceniami Rzecznika Praw Obywatelskich, dodatkowe opłaty zostaną zniesione i bilety będą kosztować pasażerów tyle samo co w kiosku czy automacie biletowym. „Pamiętajmy jednak, że zakup biletu u prowadzącego powinien być traktowany przez pasażerów jako ostateczność. Bowiem każda taka transakcja opóźnia odjazd pojazdu z przystanku” – mówi Joanna Niedziałkowska, dyrektor ZIKIT.

  Wraz z ta zmianą, ograniczony został wachlarz biletów dostępnych u prowadzącego pojazd. Od 23 listopada będzie on dysponował tylko biletami jednorazowymi (zarówno normalnymi jak i ulgowymi).

  Przypomnijmy, że na podpis Wojewody Małopolskiego czekają też inne zaproponowane przez Prezydenta Krakowa, a uchwalone przez radnych miejskich korzystne dla pasażerów zmiany w taryfie biletowej. Chodzi o wprowadzenie darmowych przejazdów komunikacją miejską dla wszystkich, którzy wybierają się do opery, teatru, bądź filharmonii. W takim wypadku, w dniu przedstawienia na dwie godziny przed i pięć godzin po rozpoczęciu się wydarzenia kulturalnego, przejazd będzie bezpłatny. Jedynym warunkiem będzie posiadanie przez pasażera ważnego biletu wstępu do w/w instytucji.

  Kolejna propozycją to zmiana dotycząca przejazdów autobusami nocnymi. Obowiązywać mają w nich bilety czasowe np. kwadransowe, godzinne. (M).

  pokaż metkę
  Osoba publikująca: MARCIN FABER
  Podmiot publikujący: Redakcja MPI
  Data publikacji: 2010-11-24
  Data aktualizacji: 2010-11-24
  Powrót

  Zobacz także

  Znajdź