Odwiedź Kraków rozwiń menu
 • +

  Kulinarny Kraków

 • Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
  Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

  Trasa św. Stanisława

  Szlak turystyczny śladami św. Stanisława biegnie od katedry na Wawelu, poprzez min. zespół klasztorny oo. Paulinów na Skałce do kościoła św. Katarzyny.

  kosciol na Skalce
  krakow.travel

  Ruszamy spod bazyliki archikatedralnej śś. Wacława i Stanisława czyli katedry na Wawelu, świątyni, która wielokrotnie zmieniała swój kształt. Znajdowała się tu romańska katedra w czasach Bolesława Chrobrego, zaś Katedra Wawelska była miejscem koronacji królów oraz ich pochówków. Znajdują się tutaj także groby zasłużonych Polaków. Na jednej z wież katedry umieszczony jest Dzwon Zygmunta. W głównej nawie katedry wznosi się sarkofag św. Stanisława.

  Schodząc z wawelskiego wzgórza napotykamy kościół św. Bernarda ze Sieny z XV w., przebudowany w stylu barokowym. Wzdłuż ul. Bernardyńskiej dochodzimy do bulwarów Wisły. Po drugiej stronie dawnego koryta Wisły (dziś ul. Dietla) znajduje się barokowy kościół śś. Michała i Stanisława oraz zespół klasztorny oo. Paulinów na Skałce. W krypcie mieszczą się groby zasłużonych Polaków.

  Następnym punktem na trasie jest gotycki kościół św. Katarzyny z 1342 r.

  Ulicami Augustiańska i Skawińską dochodzimy do ul. Krakowskiej, gdzie pod nr. 46 mieści się Dom Brata Alberta, a naprzeciwko widać barokowy kościół i klasztor oo. bonifratrów. Dalej przechodzimy na pl. Wolnica, na dawny rynek miasta Kazimierza. Po stronie północno-wschodniej placu dominuje kościół Bożego Ciała, zbudowany w XIV w. Na środku stoi ratusz z XVIII w., obecnie Muzeum Etnograficzne.

  Nazwa Kategoria Mapa

  Katedra na Wawelu

  Katedra Wawelska Kraków

  Pokaż na mapie

  Kościół Bożego Ciała

  ul.Bożego Ciała 26 Kraków

  Pokaż na mapie

  Kościół na Skałce

  ul.Skałeczna 15 Kraków

  Pokaż na mapie

  Kościół oo. Bernardynów

  ul.Bernardyńska 2 Kraków

  Pokaż na mapie

  Kościół oo. Bonifratów

  ul.Krakowska 48 Kraków

  Pokaż na mapie

  Kościół św. Katarzyny i Małgorzaty

  ul.Augustiańska 7 Kraków

  Pokaż na mapie

  Plac Wolnica i Ratusz Kazimierski

  Plac Wolnica Kraków

  Pokaż na mapie
  Powrót