Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Jak dojechać do Krakowa

Do Krakowa łatwo dojechać, zarówno samolotem, jak i pociągiem czy samochodem. Przez miasto przechodzą wszystkie ważniejsze drogi krajowe i autostrady, zaś lotnisko w Balicach jest obecnie drugim pod względem portem lotniczym w Polsce.

Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Dojazd do Krakowa samochodem

Przez Kraków przechodzą wszystkie ważniejsze drogi krajowe i autostrady, m.in. nr 4, 7, 44, 79, 94. Komunikaty o utrudnieniach na drogach publikuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie: www.gddkia.gov.pl.

 

Dojazd do Krakowa samolotem

Z międzynarodowego lotniska w Balicach, położonego ok. 11 km od centrum, można dojechać bezpośrednio pociągiem albo autobusem.
Pociąg: informacje szczegółowe o połączeniach znajdują się na stronach www.krakowairport.pl oraz www.pkp.pl.
Autobusy linii: 208, 209, 252 oraz linia nocna 902. Czas dojazdu do centrum to ok. 40 min.

 

Dojazd do Krakowa koleją

Miasto posiada dogodne, bezpośrednie połączenia kolejowe ze wszystkimi większymi miastami w Polsce. Nowy Dworzec Podziemny Kraków Główny PKP jest zlokalizowanym w centrum miasta węzłem przesiadkowym – połączonym z parkingiem, dworcem autobusowym oraz szybkim tramwajem. Jest również dobrą bazą wypadową dla chcących odwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce, Auschwitz czy Zakopane.

 

Dojazd do Krakowa autokarem

Dworzec Autobusowy MDA w Krakowie, mieszczącego się przy ulicy Bosackiej 18, obsługuje autobusy komunikacji regionalnej, krajowej oraz zagranicznej. Szczegółowe informacje dotyczące połączeń, rozkładów jazdy oraz danych firm przewozowych świadczących usługę można uzyskać korzystając z wyszukiwarki, połączeń  zamieszczonej na stronie internetowej www.mda.malopolska.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Magdalena Brzostowska
Podmiot publikujący: Wydział Ds. Turystyki
Data publikacji: 2017-11-14
Data aktualizacji: 2024-06-19
Powrót