Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Skarby pamięci. Z Księgi Pamiątkowej Prezydenta Miasta Krakowa

Księga Pamiątkowa, w której swoje podpisy i życzenia pozostawiają najzacniejsi goście odwiedzający Prezydenta Miasta Krakowa, to już pokaźna, wielotomowa kronika życia naszego miasta!

Tradycja składania wpisów w Księdze została zapoczątkowana wraz z narodzinami krakowskiego samorządu – na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Księga jest więc prowadzona w sposób nieprzerwany od ponad 30 lat. Wśród VIP-ów, którzy zostawili na pamiątkę Prezydentowi Miasta Krakowa swoje autografy i życzenia, nie brakuje działaczy polskiej sceny politycznej, reprezentujących różne kraje dyplomatów, burmistrzów zagranicznych miast partnerskich, ale także światowej sławy artystów, przedstawicieli rządów i międzynarodowych organizacji, koronowanych głów i celebrytów.

Z wielu tomów Księgi Pamiątkowej wybraliśmy dla Was najciekawsze wpisy: zagranicznych gości zajmujących najwyższe stanowiska polityczne, przedstawicieli rodzin królewskich z całego świata, polskie i zagraniczne sławy kultury, nauki i sportu. Znajdziecie tu także wpisy przedstawicieli różnych religii i krajów, które prezentujemy z fascynacji do niewyczerpanego bogactwa kultury i języków. Kaligrafia niejedno ma imię!

Zajrzyj do Księgi Pamiątkowej TUTAJ

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2022-02-11
Data aktualizacji: 2022-02-11
Powrót