Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Szef Ryanaira Michael O’Leary z wizytą u Prezydenta

Szef Ryanaira Michael O’Leary z wizytą u Prezydenta

2023-02-08

7 lutego 2023 roku dyrektor generalny irlandzkiej linii lotniczej Ryanair odwiedził magistrat, by spotkać się z prezydentem Jackiem Majchrowskim i przedstawić mu plany rozwoju firmy w Krakowie.

Przedstawiciel Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców ONZ Kevin Allen z wizytą w Krakowie

Przedstawiciel Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców ONZ z wizytą w Krakowie

2023-01-30

Kevin J. Allen spotkał się z Prezydentem Jackiem Majchrowskim 27 stycznia br. Rozmowa koncentrowała się wokół dotychczasowych działań UNHCR w naszym mieście i całej Małopolsce oraz planów na najbliższą przyszłość.

Wizyta Wicemera miasta Chmielnicki Mykoły Wawryszczuka w Krakowie

Miasto Chmielnicki dziękuje

2023-01-24

Podziękowanie za pomoc humanitarną przekazaną przez Kraków oraz propozycja nawiązania bliższej współpracy w dziedzinach medycyny i edukacji – to główne tematy wizyty Wicemera Miasta Chmielnicki. Pan Mykoła Wawryszczuk odwiedził Prezydenta Miasta Krakowa we wtorek, 24 stycznia 2023 roku.

Wizyta Ambasadora Hiszpanii u Prezydenta Krakowa 26.01.2023

Ambasador Hiszpanii w Polsce odwiedza Kraków

2023-01-27

Jego Ekscelencja Ramiro Fernández Bachiller złożył pierwszą oficjalną wizytę w Krakowie 26 stycznia br. Towarzyszył mu Konsul Honorowy Hiszpanii w Krakowie Radosław Fronc.

Burmistrz Popradu z wizytą u Prezydenta Krakowa

Wizyta Burmistrza Popradu

2023-01-26

W czwartek, 26 stycznia Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z Burmistrzem Popradu Antonem Danko, któremu towarzyszył Dyrektor Urzędu Miasta Popradu Adrián Kromka oraz kończący niebawem swoją misję dyplomatyczną w Krakowie Konsul Generalny Słowacji Tomáš Kašaj.

Kondolencje Prezydenta Krakowa po katastrofie w Browarach

Kondolencje Prezydenta Krakowa po katastrofie w Browarach

2023-01-19

W związku z katastrofą lotniczą ukraińskiego śmigłowca w Browarach 18 stycznia 2023 roku, w skutek której zginęli dzieci, kierownictwo i pracownicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy, członkowie załogi i cywile, Prezydent Miasta Krakowa przesłał do Konsulatu Generalnego Ukrainy w Krakowie kondolencje.

Flagi Węgier i Polski

W Krakowie powstała Federacja Polsko-Węgierska

2023-01-19

19 stycznia Prezydent Miasta Krakowa spotkał się z Konsulem Generalnym Węgier w Krakowie dr Tiborem Gerencsérem. Panu Konsulowi towarzyszyli przedstawiciele nowo powołanego stowarzyszenia pod nazwą Federacja Polsko-Węgierska im. Bálinta Balassiego: Prezes Federacji Dominik Galas oraz Członek Zarządu Waldemar Kugler.

Konsul Generalny Słowacji na tle flag w sali Senatorskiej

Uroczyste zakończenie misji Konsula Generalnego Słowacji

2023-01-17

W poniedziałek, 16 stycznia Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wziął udział w uroczystym zakończeniu misji Konsula Generalnego Republiki Słowackiej w Krakowie Tomáša Kašaja, które odbyło się w Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego na Wawelu.  

Noworoczne spotkanie z korpusem konsularnym

Noworocznie z korpusem konsularnym

2023-01-16

W piątek, 13 stycznia 2023 roku Prezydent Miasta Krakowa tradycyjnie spotkał się z krakowskim korpusem konsularnym.

Wizyta przedstawicieli Kościoła Prawosławnego Ukrainy

Wizyta przedstawicieli Kościoła Prawosławnego Ukrainy

2023-01-12

Kraków pozostaje otwarty na przybywających z Ukrainy uchodźców i ich potrzeby – także te związane z praktykowaniem prawosławnej duchowości. W środę, 11 stycznia, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z przedstawicielami Kościoła Prawosławnego Ukrainy i ukraińskiej fundacji charytatywnej „Z Bogiem przy sercu”.

Znajdź