Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Spotkanie z ambasadorem Kolumbii

Ambasador Kolumbii odwiedza Kraków

2022-06-27

24 czerwca Assad José Jater Peña spotkał się z Prezydentem Jackiem Majchrowskim.

Laureatki Pokojowej Nagrody Nobla - Jody Williams, Leymah Gbowee i Tawakkol Karman - w Krakowie

Laureatki Pokojowej Nagrody Nobla w Krakowie

2022-06-21

We wtorek, 21 czerwca, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski gościł laureatki Pokojowej Nagrody Nobla: Jody Williams, Leymah Gbowee i Tawakkol Karman. Ich wizyta w Krakowie odbywa się w ramach misji Inicjatywa Kobiet Noblistek do Polski i Ukrainy, zorganizowanej w dniach 20-24 czerwca 2022 roku.

Pomoc Tajwanu dla Ukrainy

Tajwan z Krakowem dla Ukrainy

2022-06-13

10 czerwca Szef Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce Bob L. J. Chen z delegacją złożył wizytę Prezydentowi Krakowa w związku z podpisaniem umowy darowizny pieniężnej na wsparcie uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w Krakowie.

Pokaz nabytków Muzeum Krakowa związanych z honorowymi obywatelami Krakowa

Pokaz nabytków Muzeum Krakowa związanych z honorowymi obywatelami Krakowa

2022-06-10

9 czerwca 2022 r. w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory odbył się specjalny pokaz pamiątek związanych z honorowymi obywatelami Krakowa.

Nowa prezydent Solury z pierwszą wizytą w Krakowie

Nowa prezydent Solury z pierwszą wizytą w Krakowie

2022-06-10

W czwartek, 9 czerwca 2022 r., Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z delegacją  Rady i Urzędu naszego szwajcarskiego miasta partnerskiego Solury, na czele której stanęła nowa prezydent miasta pani Stefanie Ingold.  

Spotkanie Prezydenta Miasta Krakowa z delegacją miasta Wynohradiw

Wizyta Mera i delegacji miasta Wynohradiw

2022-06-09

W środę, 8 czerwca 2022 r., Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z delegacją Wynohradiwa, na czele z Merem Miasta Stepanem Boczkajem. Goście z Ukrainy przybyli do Krakowa aby osobiście podziękować Prezydentowi i radnym za przekazaną im pomoc humanitarną.

Wizyta mera Drohobycza

Drohobycz dziękuje

2022-06-03

Pomoc dla Ukrainy płynie z Krakowa od pierwszych dni wojny. Drohobycz był jednym z pierwszych miast, do których ta pomoc dotarła. Już 26 lutego 4 tiry z pomocą humanitarną zostały tam wysłane przez spółkę Wodociągi Miasta Krakowa S.A.

Podpisanie umowy dot. Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023

Czas na wielkie sportowe emocje w Polsce

2022-05-18

Miasto Kraków i Region Małopolska zorganizują w przyszłym roku Igrzyska Europejskie. We wtorek, 17 maja, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie doszło do uroczystego podpisania umowy „Host City and Region Contract” pomiędzy Europejskim Stowarzyszeniem Komitetów Olimpijskich i gospodarzami igrzysk.

Marionetka Małej Amal (Little Amal) na ulicy Grodzkiej

Little Amal odwiedziła Kraków

2022-05-12

Mała Amal (Little Amal) gigantyczna, trzyipółmetrowa marionetka przywiozła niezbędną pomoc oraz spotkała się z mieszkańcami Krakowa i prezydentem Jackiem Majchrowskim, aby wspólnie z nimi przejść ulicami naszego miasta. Wydarzenie miało miejsce 13 maja o godz. 14.00 na Rynku Głównym. Postać wędruje po całej Europie (pokonała już ok. 8 tys. kilometrów), aby zwrócić uwagę na dramat tysięcy dzieci – najmłodszych uchodźców. Kraków jest jednym z trzech polskich miast wybranych do prezentacji lalki.

Wizyta Sekretarza Generalnego OWHC u Prezydenta Krakowa 9.05.2022

Wizyta Sekretarza Generalnego Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa

2022-05-09

9 maja 2022, w przededniu posiedzenia Rady Dyrektorów Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa (OWHC) w Evorze, Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z Mikhaëlem De Thyse, Sekretarzem Generalnym Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa.

Znajdź