Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Witalij Kłyczko i Jacek Majchrowski

Mer Kijowa pożegnał się z Jackiem Majchrowskim

2024-04-10

W środę, 10 kwietnia, swoją pierwszą oficjalną wizytę w krakowskim magistracie złożył Mer Kijowa. Witalij Kłyczko chciał osobiście podziękować i pożegnać się z kończącym swoją piątą kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim. Wizyta była zarazem okazją do podsumowania 30-lecia współpracy Krakowa i Kijowa na zasadach miast bliźniaczych.

Gloria Artis dla Jacka Majchrowskiego

Prezydent Krakowa odznaczony medalem „Zasłużony kulturze Gloria Artis”

2024-04-03

Przyznawany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego złoty medal „Zasłużony kulturze Gloria Artis”, nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. 2 kwietnia tym wyróżnieniem został uhonorowany prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Rusza budowa Centrum Symulatorowo-Treningowego Ryanair

Rusza budowa Centrum Symulatorowo-Treningowego Ryanair

2024-03-28

Ryanair rozpoczął budowę Centrum Symulatorowo-Treningowego Grupy Ryanair w Krakowie. Projekt uzyskał pozwolenie na budowę. Inwestycja, której koszt to około 130 mln euro, zostanie oddana do użytku w 2025 roku i wygeneruje 150 miejsc pracy.

Goście w Maltańskim Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzinom

Goście w Maltańskim Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzinom

2024-03-18

W sobotę, 16 marca Centrum odwiedził Książę i Wielki Mistrza Zakonu Maltańskiego Fra’ John T. Dunlap.

Wizyta organizacji zrzeszającej Kawalerów Legii Honorowej

Wizyta organizacji zrzeszającej Kawalerów Legii Honorowej

2024-02-27

23 lutego 2024 roku w murach Urzędu Miasta Krakowa gościła delegacja Stowarzyszenia Kawalerów Legii Honorowej i Narodowego Orderu Zasługi. Pobyt gości w Krakowie był związany z jubileuszem stowarzyszenia, które w tym roku obchodzi 20-lecie swojego powstania.

baner rocznicowy. 20 lat w UE.

Kraków. Tu żyje się europejsko! 20-lecie członkostwa Polski w UE

2024-02-22

Obchody 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej są okazją do podsumowania ostatnich dwóch dekad. Rozpoczynamy też cykl wydarzeń dla mieszkańców ukazujących pozytywne efekty zachodzących zmian.

Zabytkowe wagony Zeppelin symbolem 45-letniej przyjaźni Krakowa z Norymbergą

Zabytkowe wagony Zeppelin symbolem 45-letniej przyjaźni Krakowa z Norymbergą

2024-02-14

We wtorek, 14 lutego Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z Burmistrzem Norymbergi Panem Christianem Vogelem. Tematem kurtuazyjnego spotkania była historia i przyszłość liczącej już 45 lat współpracy Krakowa i Norymbergi.

flaga Unii Europejskiej

Prezydent Krakowa sygnatariuszem Brukselskiej Deklaracji Europejskich Burmistrzów

2024-02-01

W czwartek, 1 lutego Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski podpisał online Brukselską Deklarację Europejskich Burmistrzów.

Konsul honorowy Republiki Armenii z wizytą u prezydenta miasta

Konsul honorowy Republiki Armenii z wizytą u prezydenta miasta

2024-01-21

25 stycznia 2024 roku Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się w swoim gabinecie z Hraczją Bojadżjanem, który 29 sierpnia 2023 roku został mianowany Konsulem Honorowym Republiki Armenii na obszar województw: śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego z siedzibą w Zabrzu.

Wręczenie wiedeńskiego odznaczenia Prezydentowi Krakowa 19.01.2024

Prezydent Krakowa uhonorowany w Wiedniu

2024-01-22

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski otrzymał Wielką Złotą Odznakę Honorową za zasługi dla Kraju Związkowego Wiednia. Uroczystość wręczenia odznaczenia  odbyła się w Wiedeńskim Magistracie 19 stycznia 2024 roku. Wręczenia dokonał Gubernator i Burmistrz Miasta Wiednia dr Michael Ludwig, który także wygłosił laudację na cześć uhonorowanego prezydenta Krakowa. W uroczystości wziął także udział dr Michael Häupl, Burmistrz stolicy Austrii w latach 1994-2008 i sygnatariusz umów o współpracy Krakowa i Wiednia, którego z Prezydentem Jackiem Majchrowskim łączyły i łączą serdeczne relacje.  

Znajdź