Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Wizyta gospodarska Prezydenta Krakowa w Centrum Edukacyjno-Terapeutycznym

Z pomocą UNICEF-u powstało Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne

2022-09-27

Od 1 września działa już Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne, które powstało przy współpracy samorządu Krakowa oraz Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Ośrodek ma charakter integracyjny i jest przeznaczony zarówno dla polskich, jak i dla ukraińskich dzieci. Opieką otoczone są tutaj dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi, np. z autyzmem.

wizyta przedstawicieli firmy POSCO u Prezydenta Krakowa 19.09.2022

Przedstawiciele koreańskiego koncernu POSCO z wizytą u Prezydenta Krakowa

2022-09-20

Posco to jedno z największych przedsiębiorstw w Korei i światowy lider w produkcji stali. 19 września delegacja koncernu na czele z jego Wiceprezesem odwiedziła krakowski magistrat.

Królowa Elżbieta II

Nie żyje królowa Elżbieta II. W 1996 r. odwiedziła nasze miasto.

2022-09-09

W czwartek, 8 września, zmarła brytyjska królowa Elżbieta II. Miała 96 lat. Była najdłużej panującą monarchinią w historii brytyjskiej Korony – zasiadała na tronie od 1952 r.

Prezydent Jacek Majchrowski odznaczony orderem „Za wspieranie Ukrainy”

Prezydent odznaczony za wspieranie Ukrainy

2022-09-15

Pomoc Krakowa dla Ukrainy i Ukraińców jest wzorem dla innych miast Europy i spotyka się z wyrazami uznania różnych środowisk. W czwartek, 15 września, za zaangażowanie w kwestię ukraińską Prezydentowi Miasta Krakowa podziękowali krakowscy protestanci. Na ręce Jacka Majchrowskiego przekazali oni odznaczenie przyznane Prezydentowi przez Ogólnoukraińskie Stowarzyszenie Obywateli «КРАЇНА» - order „Za wspieranie Ukrainy”.

Jacek Majchrowski odznaczony Medalem Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny

Jacek Majchrowski uhonorowany przez Polski Kościół Prawosławny

2022-08-29

W niedzielę, 28 sierpnia, podczas uroczystości święta patronalnego krakowskiej cerkwi prawosławnej pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy, Prezydent Miasta Krakowa został odznaczony Medalem Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny. To najwyższe odznaczenie nadawane przez Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny. Jacek Majchrowski wziął również udział w poświęceniu placu pod budowę w Krakowie nowej cerkwi.

Spotkanie Ambasador Filipin z prezydentem Jackiem Majchrowskim

Ambasador Filipin z wizytą w Krakowie

2022-08-25

25 sierpnia 2022 roku Pani Leah Basinang-Ruiz, Ambasador Filipin w Polsce, pełniąca swoją misję od maja 2019, złożyła pierwszą oficjalną wizytę w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Wizyta Konsul Generalnej USA u Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego

Kraków ma nową Konsul Generalną Stanów Zjednoczonych

2022-08-26

25 sierpnia prezydent Jacek Majchrowski powitał w swoim gabinecie przybyłą niedawno do Krakowa Erin Nickerson, która przejmuje kierownictwo w placówce USA przy ulicy Stolarskiej, po zakończeniu misji przez Patricka Slowinskiego.

Uzoł i Mańko u Prezydenta Miasta Krakowa

Uzoł i Mańko u Prezydenta. Wyjątkowy prezent od ukraińskich blogerów

2022-08-19

Maksym Uzoł i Ola Mańko – to jedna z najbardziej popularnych par w ukraińskiej blogosferze. Kolejny wakacyjny odcinek swojego podróżniczego video-bloga postanowili oni poświecić urokom Krakowa i jego okolic. W piątek, 19 sierpnia, dziennikarze złożyli wizytę Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu, aby podziękować mu za wspieranie Ukraińców i podarować wyjątkowy prezent.

Skwer Wolnej Ukrainy. Tabliczka z nazwą i Flaga Ukrainy w tle

Skwer Wolnej Ukrainy otwarty

2022-07-12

12 lipca nastąpiło otwarcie skweru Wolnej Ukrainy, który stanowi część placu Biskupiego. Uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Miasta Krakowa, podczas sesji 13 kwietnia. To jedno z wielu działań podejmowanych przez radnych i miasto na rzecz wsparcia Ukraińców.

Wizyta studyjna delegacji z Wiednia. Spotkanie z Prezydentem Krakowa 11.08.22

Wizyta studyjna przedstawicieli Miasta Wiednia w Krakowie

2022-08-11

11 sierpnia wizytę Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu złożyli Prezydent Stowarzyszenia Przedsiębiorstw Komunalnych Republiki Austrii (VKÖ) pan Gerhard Fida oraz prezes VKÖ pani Heidi Maier-Dekruijf. Goście przewodniczą 23-osobowej delegacji, w której skład wchodzą Radni Miasta Wiednia oraz przedstawiciele wiedeńskich spółek miejskich, przebywający w Krakowie w dniach 10-13 sierpnia 2022 w ramach wizyty studyjnej.  

Znajdź