Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Trzy dni w Krakowie

Co zwiedzić, gdy turysta ma do dyspozycji kilka dni na zwiedzenie miasta, którego obejrzenie zajmuje tydzień lub dłużej? Sprawdźmy, jak najciekawiej spędzić tu wspomniane w tytule trzy dni.

Jan Graczyński

Nie obiecujemy, że turysta zdoła w ciągu trzech dni dogłębnie je zwiedzić. Czeka go jednak mnogość zabytków, bogate życie artystyczne i kulturalne, magiczna atmosfera.

Dojazd i klimat

Kraków od wieków leży na przecięciu ważnych szlaków handlowych, na styku kultur i politycznych wpływów, uznawany jest za najważniejszy w Polsce cel wyjazdów turystycznych. Sieć połączeń sprawia, że Kraków jest też jednym z najłatwiej dostępnych miast w tej części Europy. To liczne udogodnienia – od autostrady A4, poprzez połączenia tanich linii lotniczych, aż po linię kolejową z lotniska do centrum miasta oraz sieć komunikacji miejskieja. Pobyt w Krakowie może wyglądać rozmaicie, także zależnie od pogody (zimą temperatura w Polsce spada niekiedy poniżej –20°C, latem upały często przekraczają 30°C). Kraków jest też stolicą Małopolski – regionu wyżynnego, w części górzystego, z licznymi miejscowościami uzdrowiskowymi, rekreacyjnymi i agroturystycznymi. Zarówno więc latem, jak i zimą wizytę w mieście łatwo połączyć z wypoczynkiem w górach.

Mieszkać wygodnie

Kraków dysponuje najlepszą w Polsce bazą turystyczną, spełniającą potrzeby turystów o rozmaitej zasobności portfela. W centrum i jego sąsiedztwie znajduje się kilkadziesiąt hoteli o wysokim standardzie. Równolegle funkcjonuje wiele kameralnych obiektów, usytuowanych nawet w pobliżu Rynku Głównego. Bogata jest oferta hosteli i apartamentów, zwłaszcza na Kazimierzu.

Niemal we wszystkich tych miejscach dostępny jest bezpłatny Internet, podobnie jak i w kawiarniach i restauracjach. Pomoc w samodzielnym zwiedzaniu miasta zapewniają bezpłatne aplikacje na telefon komórkowy (dla urządzeń z modułem GPS oraz z technologią Bluetooth). Przydadzą się one także na trasie dla turystów z dysfunkcjami ruchu oraz niewidomych i niedowidzących – Droga Królewska dla niepełnosprawnego turysty.

Większość atrakcji turystycznych skoncentrowana jest w obrębie Starego Miasta i Kazimierza, odległości łatwo więc pokonać spacerem. Szybkie przemieszczenie się umożliwia sieć tramwajowa – w godzinach szczytu zwykle skuteczniejsza niż taksówki. Na kluczowych przystankach, w autobusach i tramwajach działają automaty do sprzedaży biletów.

Więcej o atrakcjach i trasach turystycznych: www.krakow.pl/odwiedz_krakow.

Znajdź
Nazwa Kategoria Mapa

SPACER 1: Rynek Główny

Rynek Główny Kraków

Pokaż na mapie

SPACER 2: Stare Miasto

ul. Floriańska Kraków

Pokaż na mapie

SPACER 3: Wawel

Zamek Wawel Kraków

Pokaż na mapie

SPACER 4: Kazimierz

ul. Miodowa Kraków

Pokaż na mapie

SPACER 5: Podgórze

Rynek Podgórski Kraków

Pokaż na mapie

SPACER 6: Nowa Huta

Plac Centralny Im. Reagana Kraków

Pokaż na mapie

SPACER 7: Pieszo-rowerowo szlakiem dawnej Twierdzy Kraków

Pokaż na mapie

SPACER 8: Z nieco innej strony

Kopiec Kościuszki

Pokaż na mapie

SPACER 9: Pozostałe atrakcje

Pokaż na mapie
Powrót