Odwiedź Kraków rozwiń menu
 • +

  Kulinarny Kraków

 • Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
  Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

  Aktualności

  Kraków

  Rozmowy o zarządzaniu obiektami światowego dziedzictwa

  2022-09-26

  W dniach 26-28 września odbywa się w Krakowie posiedzenie Komisji Ogólnej ds. Kultury Zgromadzenia Parlamentarnego Inicjatywy Środkowoeuropejskiej. Spotkanie, w którym biorą udział przedstawiciele dziesięciu państw, jest poświęcone zarządzaniu obiektami z listy światowego dziedzictwa UNESCO oraz ich ochronie w regionie Inicjatywy Środkowoeuropejskiej.

  Forum Turystyki już 29 września!

  2022-09-23

  O zarządzaniu turystyką w miastach, ofercie kulturowej Krakowa oraz etapach operacjonalizacji Polityki zrównoważonej turystyki w Krakowie na lata 2021-2028 będą rozmawiać uczestnicy Forum Turystyki w Krakowie, które odbędzie się 29 września w Pałacu Potockich. 

  Michael Bublé wystąpi w Krakowie

  2022-09-19

  Mający na swoim koncie liczne nagrody Grammy i Juno, Michael Bublé 10 lutego 2023 r. wystąpi w Krakowie w ramach nadchodzącej trasy koncertowej Higher Tour.

  Podsumowanie programu City Helpers 2022

  2022-09-22

  W ramach tegorocznej edycji programu, City Helpers podjęli ponad 31 tys. akcji. Cztery miesiące pracy miejskich pomocników to przede wszystkim udzielanie informacji, polecanie atrakcji turystycznych i wydarzeń kulturalnych oraz pomoc zarówno turystom, jak i mieszkańcom. To także dbanie o respektowanie zasad obowiązujących w naszym mieście.

  Gwiazdy światowych scen na Festiwalu Jazz Juniors!

  2022-09-15

  Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Jazz Juniors to coroczne święto miłośników jazzu w najlepszym wydaniu! 46. edycja trwa w Krakowie od 28 września do 1 października. Spotkają się tutaj młodzi muzycy z gwiazdami jazzowych scen z różnych stron świata.

  Kraków wśród sygnatariuszy międzynarodowego porozumienia powołującego EFFE Seal!

  2022-09-14

  13 września w Erywaniu podpisano porozumienie powołujące EFFE Seal dla Miast i Regionów Festiwalowych. Znak jakości EFFE Seal opracowany przez ekspertów siedmiu miast festiwalowych: Belgradu, Bergen, Edynburga, Gandawy, Leeuwarden, Lublany i Krakowa ma doceniać te ośrodki, które w znaczący sposób deklarują przywiązanie do roli i wartości generowanych przez sektor festiwalowy, a także traktują festiwale jako ważny obszar polityki kulturalnej i społecznej.

  Share your route

  „Podziel się trasą” – konkurs fotograficzny

  2022-09-06

  Europejskie Stowarzyszenie Romea Strata zaprasza do udziału w konkursie „Podziel się trasą”. Poszukiwane są najbardziej inspirujące zdjęcia perełek dziedzictwa i spacerów na szlakach pielgrzymkowo-kulturowych w całej Europie.

  Wydarzenia w Krakowie we wrześniu

  2022-09-07

  Festiwale, koncerty, spektakle teatralne, targi, konferencje, czy wydarzenia kulinarne - publikujemy listę nadchodzących wydarzeń w Krakowie, jakie będą miały miejsce we wrześniu

  Kraków nominowany przez Wanderlust

  2022-08-25

  Kraków został nominowany przez Wanderlust do nagrody „Most Desirable City” (Europe), a Polska do nagrody „Most Desirable Country” (Europe). Internauci mogą głosować za pośrednictwem strony Wanderlust Travel Awards.

  Zwiedzasz Kraków? Parkuj wygodnie i blisko centrum

  2022-08-23

  Mieszkańcom oraz turystom odwiedzającym Kraków miasto oferuje miejsca postojowe w obszarze płatnego parkowania. Są one ogólnodostępne, ale ze względu na historyczny charakter centrum, ich liczba jest ograniczona. Znakomitą alternatywą są tzw. parkingi kubaturowe.

  Znajdź