Odwiedź Kraków rozwiń menu
Kulinarny Kraków rozwiń
Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Konferencja MADE FOR Restaurant w Małopolskim Ogrodzie Sztuki

2021-10-25

Konferencja MADE FOR Restaurant 2021, która odbędzie się 26 października, w Małopolskim Ogrodzie Sztuki – Teatrze im. Juliusza Słowackiego ma za zadanie przygotować restauratorów i branżę gastronomiczną na kolejne lata pracy w nowej rzeczywistości. Jaka powinna być restauracja w 2022 roku? Jak prowadzić rentowny biznes w dobie koronawirusa?

O Wesołej podczas Międzynarodowego Biennale Architektury

2021-10-24

Wesoła może być wizytówką Krakowa. Już w najbliższą środę, 27 października, temat zagospodarowania poszpitalnego terenu będzie przedmiotem dyskusji podczas Międzynarodowego Biennale Architektury.

Kraków najlepszym miastem do pracy zdalnej

2021-10-21

Kraków zdobył pierwsze miejsce w rankingu przeprowadzonym przez portal expatriateconsultancy.com. Zestawienie prezentuje europejskie miasta najlepsze pod względem pracy zdalnej. Tuż za Krakowem uplasowała się Lizbona.

International Congress and Convention Association

Święto przemysłu spotkań w Krakowie – kongres stowarzyszenia ICCA

2021-10-24

Kraków został wybrany miastem-gospodarzem 61. Kongresu Międzynarodowego Stowarzyszenia Kongresów i Konwencji (International Congress and Convention Association) w 2022 r. W finale konkurował z Atenami i Bangkokiem. Pozyskanie tego wydarzenia to ogromny sukces i docenienie konsekwentnej polityki miasta w zakresie rozwijania polityki biznesowej.

Fragmenty Polski, instalacja w Rzymie

Kraków bohaterem instalacji artystycznej w Rzymie

2021-10-11

Rzymskie dzielnice Zatybrze i Testaccio wzbogaciły się o sztukę miejską, która w nieoczywisty sposób zachęca do odwiedzin dwóch polskich miast: Krakowa i Wrocławia. Instalacje artystyczne grupy Sbagliato możemy zobaczyć w stolicy Włoch do 30 października.

Rynek Główny, widok z pałacu Krzysztofory

Jak odbudować turystykę po pandemii?

2021-10-24

O wspólnej realizacji działań dotyczących turystyki w Krakowie rozmawiali 21 września przedstawiciele krakowskiego rynku turystycznego podczas I spotkania z cyklu „Kierunek: Miasto dla wszystkich. Polityka zrównoważonej turystyki”. Głównym tematem debat i dyskusji były kierunki i możliwości współpracy w zakresie odbudowy turystyki w Krakowie, po zapaści wywołanej pandemią.

Akademia Kraków

Akademia Kraków – nowy program spacerów tematycznych

2021-10-24

Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w nowym cyklu spacerów tematycznych pod hasłem „Akademia Kraków”. W jego ramach muzealnicy zabiorą wszystkich chętnych w niezwykłą podróż po historii i dziedzictwie Krakowa, podczas której przewodnikami będą... nasze zmysły!

Kraków odważnie wprowadza zasady zrównoważonej turystyki

2021-08-27

„Mam szczęście mieszkać tam, dokąd inni mogą przyjechać tylko na chwilę” – to motto „Polityki zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021–2028”, dokumentu uchwalonego przez Radę Miasta Krakowa. Służy on wypracowaniu optymalnego modelu zarządzania turystyką w Krakowie po zapaści spowodowanej COVID-19.

Kościół św. Piotra i Pawła

Panteon Narodowy – ważne miejsce pamięci

2021-07-29

Są w Krakowie miejsca, które dla kultury miasta i pamięci o ważnych osobach związanych z Krakowem i krajem mają znaczenie szczególne. Jednym z nich jest Panteon Narodowy w kryptach kościoła świętych Piotra i Pawła. Na szlaku wakacyjnych spacerów po Krakowie warto uwzględnić także ul. Grodzką 52a.

Wybierasz miejsce na nocleg? Sprawdź je w aplikacji

2021-08-04

Kraków jako pierwsze miasto w Polsce udostępnia nowoczesne narzędzie służące do prowadzenia ewidencji miejsc noclegowych w obiektach niekategoryzowanych – czyli takich jak hostele, apartamenty czy pokoje gościnne. Aplikacja „Krakowskie obiekty noclegowe” (eKON) jest dostępna w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej, pod adresem ekon.um.krakow.pl. Każdy może teraz sprawdzić, czy obiekt, w którym zamierza się zatrzymać, figuruje w miejskiej ewidencji, a więc czy działa zgodnie z ustawą o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych.

Znajdź komunikat