Odwiedź Kraków rozwiń menu
Kulinarny Kraków rozwiń
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Panteon Narodowy – ważne miejsce pamięci

Panteon Narodowy – ważne miejsce pamięci

2021-07-28

Są w Krakowie miejsca, które dla kultury miasta i pamięci o ważnych osobach związanych z Krakowem i krajem mają znaczenie szczególne. Jednym z nich jest Panteon Narodowy w kryptach kościoła świętych Piotra i Pawła. Na szlaku wakacyjnych spacerów po Krakowie warto uwzględnić także ul. Grodzką 52a.

Wybierasz miejsce na nocleg? Sprawdź je w aplikacji

Wybierasz miejsce na nocleg? Sprawdź je w aplikacji

2021-07-22

Kraków jako pierwsze miasto w Polsce udostępnia nowoczesne narzędzie służące do prowadzenia ewidencji miejsc noclegowych w obiektach niekategoryzowanych – czyli takich jak hostele, apartamenty czy pokoje gościnne. Aplikacja „Krakowskie obiekty noclegowe” (eKON) jest dostępna w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej, pod adresem ekon.um.krakow.pl. Każdy może teraz sprawdzić, czy obiekt, w którym zamierza się zatrzymać, figuruje w miejskiej ewidencji, a więc czy działa on legalnie.

Raport „Branża spotkań w Krakowie 2020” już dostępny!

Raport „Branża spotkań w Krakowie 2020” już dostępny!

2021-07-21

Zapraszamy do lektury raportu podsumowującego przemysł spotkań w Krakowie w 2020 roku. Był to rok, który w krakowskiej gospodarce i innych wymiarach społeczno-kulturowych miasta zupełnie odbiegał od trendów zaobserwowanych w poprzednich latach.

City Helpers na ulicach Krakowa

City Helpers na ulicach Krakowa

2021-06-29

Od lipca na ulicach miasta można spotkać City Helpers – osoby mające służyć pomocą turystom i wszystkim odwiedzającym gród pod Wawelem. Ich zadaniem będzie nie tylko udzielanie informacji i promowanie lokalnych wydarzeń, ale także wychwytywanie niewłaściwych zachowań na terenie parku kulturowego Stare Miasto oraz Kazimierza. A wszystko to w duchu odpowiedzialnej, zrównoważonej turystyki, której wyznacznikiem jest m.in. harmonijne współistnienie gości i gospodarzy.

Spacery tematyczne po terenie KL Plaszow

Spacery tematyczne po terenie KL Plaszow

2021-06-28

Muzeum KL Plaszow zaprasza do udziału w spacerach tematycznych po terenie byłego obozu koncentracyjnego. Tematy spacerów to: „Historia KL Plaszow”, „Archeologia miejsc pamięci”, „Cmentarze żydowskie w Podgórzu” i „Płaszowskie pomniki (1947-1962-2020)”. Kolejny spacer już w czwartek, 5 sierpnia.

W wakacje #OdkryjMyMiasta

W wakacje #OdkryjMyMiasta

2021-06-24

Czy wiecie, że po raz pierwszy dźwięk dzwonu Zygmunta mieszkańcy Krakowa usłyszeli 500 lat temu 13 lipca, a 29 lipca, dokładnie 528 lat temu, Łódź uzyskała prawa miejskie? Czy znacie Wrocław – miasto stu mostów, w którym można spotkać także setki krasnoludków? O tym i o wielu innych ciekawostkach można się dowiedzieć odwiedzając nasze miasta. #OdkryjMyMiasta – po raz pierwszy lub na nowo.

Droga św. Jakuba – najpiękniejsza droga świata w Krakowie

Droga św. Jakuba – najpiękniejsza droga świata w Krakowie

2021-06-21

Prowadząca do grobu św. Jakuba Starszego Apostoła w Santiago de Compostela Droga św. Jakuba (Camino de Santiago) należy do najważniejszych, chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych. Jest to także (od 1987 r.) pierwszy Europejski Szlak Kulturowy.

Miej oko na Kraków!

Miej oko na Kraków!

2021-06-01

Unikatowe dziedzictwo, letnia oferta kulturalna, miejska przyroda, niezliczone legendy czy lokalna kuchnia – o turystycznych walorach stolicy Małopolski opowiada ogólnopolska kampania pod hasłem „A Ty? Co widzisz w Krakowie?”. Akcja, przygotowana przez miasto wraz z Małopolską Organizacją Turystyczną, ruszyła 1 czerwca i potrwa do 30 września. Zachęca do odkrywania królewskiego miasta na nowo.

Polskie miasta ponownie we wspólnej akcji promocyjnej! #MiastowMiasto

Polskie miasta ponownie we wspólnej akcji promocyjnej! #MiastowMiasto

2021-05-21

Duża część Polaków decyduje się na spędzenie lata w kraju. Od kilkunastu dni hotele, restauracje i atrakcje turystyczne w całej Polsce przystosowują się do nowych regulacji i wracają do działalności. 11 polskich miast, biorących udział w kampanii, jest już gotowych na bezpieczne przyjęcie powracających turystów. 

Zapraszamy do odnowionej Smoczej Jamy

Zapraszamy do odnowionej Smoczej Jamy

2021-05-19

Smocza Jama to wyjątkowe miejsce na wzgórzu wawelskim. Jest obowiązkowym punktem zwiedzania zamku królewskiego na Wawelu. W ostatnim roku w Smoczej Jamie przeprowadzono gruntowne prace remontowe. Dzięki nowemu oświetleniu zyskała niepowtarzalny, tajemniczy klimat.

Znajdź komunikat