Odwiedź Kraków rozwiń menu

Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń

Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Nowi Przewodnicy zapraszają na bezpłatną wycieczkę

2023-09-28

Tradycyjnie z okazji Światowego Dnia Turystyki Przewodnicy zapraszają na bezpłatną wycieczkę pt.: "45 lat Krakowa na liście UNESCO" 

27 września obchodzimy Światowy Dzień Turystyki

2023-09-27

27 września obchodziliśmy Światowy Dzień Turystyki, który został ustanowiony przez ONZ już w 1979 roku. Jest to okazja do celebracji i przemyśleń nad kondycją turystyki na świecie, ale również w naszym kraju, regionie i mieście. Porównując do zeszłego roku, zauważalny jest wyraźny wzrost liczby turystów zagranicznych w Krakowie, którzy zatrzymują się w naszym mieście na dłużej. W miesiącach wakacyjnych wzrost ten osiągał około 150 proc. w porównaniu do roku poprzedniego.

Kraków zaprasza i kształtuje postawy odwiedzających

2023-09-27

Miasto świętuje 45-lecie wpisu na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zaprasza do odwiedzin, jednocześnie komunikując zasady obowiązujące w mieście. Nad ich przestrzeganiem już po raz trzeci czuwali City Helpers. W ciągu ponad dwóch miesięcy pracy, miejscy pomocnicy podjęli prawie 13 tys. działań zarówno informacyjnych, jak i interwencyjnych.

Dofinansowanie dla krakowskich zabytków

2023-09-26

Przebudowa żłobka samorządowego nr 5 na osiedlu Willowym 2 oraz konserwacja i zabezpieczenie zabytków na terenie Panteonu Narodowego – te dwa przedsięwzięcia zostały zakwalifikowane do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków i otrzymają odpowiednio 3 500 000  oraz 999 000 złotych dofinansowania.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe

75-lecie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Krakowie

2023-09-20

75 lat temu powstało Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Z tej okazji w Krakowie odbędą się uroczystości jubileuszowe, w których wezmą przedstawiciele władz, instytucji, krakowskich placówek oświatowych, organizacji współpracujących ze schroniskiem, a także dyrektorzy schronisk młodzieżowych z całej Polski. Wydarzenie rozpocznie się 20 października w Nowym Centrum Administracyjnym przy ul. Ujastek 1.

Remont mostu Dębnickiego

Nowa organizacja ruchu w rejonie mostu Dębnickiego

2023-09-20

Od 25 września obowiązuje nowa organizacja ruchu drogowego w rejonie mostu Dębnickiego. Związana jest z kolejnym etapem remontu mostu oraz przebudową ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej.n

Twierdza Kraków Turystycznym Produktem Roku 2023

2023-09-08

Program turystyczny Twierdza Kraków został uhonorowany tytułem laureata Turystycznego Produktu Roku 2023 przez kapitułę „Forum Biznesu”.

Na szlaku Twierdzy Kraków – modernizacje i plany na przyszłość

2023-08-24

Marka „Twierdza Kraków” powstała, by przywrócić pamięci społecznej dziedzictwo architektury obronnej Krakowa. Twierdza jest zabytkiem, dlatego na renowację i adaptację jej obiektów znaczne środki przeznacza m.in. miasto, także z funduszy unijnych, oraz Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa. Historyczne przestrzenie przechodzą rewitalizacje i zyskują nowe, atrakcyjne funkcje.

Daj się ugościć w Krakowie!

2023-08-28

Kraków od wielu lat pozostaje wizytówką naszego kraju, słynąc z gościnności mieszkańców, przyjaznej atmosfery i bogatej oferty turystycznej. Miasto zaprasza turystów z Polski i całego świata, by skorzystali z zaproszenia, poczuli się jak w domu i dali się ugościć po królewsku! Dynamiczny wzrost ruchu turystycznego w ostatnich miesiącach pokazuje, że coraz więcej gości przyjęło zaproszenie do Krakowa. W lipcu stolicę Małopolski odwiedziło aż o 150,1 proc. więcej turystów zagranicznych niż w tym czasie w 2022 r.

Wanderlust reader award

Zagłosuj na Kraków w konkursie magazynu Wanderlust

2023-07-05

Stolica Małopolski kolejny rok z rzędu otrzymała nominację w konkursie brytyjskiego magazynu Wanderlust. Na Kraków można zagłosować w kategorii najatrakcyjniejszego europejskiego miasta. Polska zaś ubiega się o tytuł najatrakcyjniejszego kraju w Europie. Internauci mogą głosować za pośrednictwem strony Wanderlust Travel Awards.

Znajdź