Odwiedź Kraków rozwiń menu

Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń

Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Nowe połączenia lotnicze z Krakowa

2023-02-08

Belfast, Lourdes, Memmingen, Perugia, Poznań, Rodos, Tuluza i Warna – to nowe kierunki podróży, w które latem będą mogli wyprawić się krakowianie. Michael O’Leary, dyrektor generalny linii lotniczej Ryanair, spotkał się z prezydentem Jackiem Majchrowskim, by opowiedzieć o nowych połączeniach i planach rozwoju firmy w Krakowie.

Społeczna Kaffka – kawa i integracja

2023-02-07

W Krakowie jest wiele miejsc z dobrą kawą, ale to jest szczególne. Zarówno o smak parzonej kawy i innych specjałów, jak i o atmosferę dba tam wyjątkowy zespół pracowników. To „Społeczna Kaffka”, kawiarnia działająca przy wsparciu miasta przy ul. Na Kozłówce 25. Pracują tam młodzi ludzie z niepełnosprawnością intelektualną.

Nowa Huta została ogłoszona Pomnikiem Historii

2023-02-01

3 lutego prezydent Krakowa Jacek Majchrowski odebrał z rąk prezydenta kraju Andrzeja Dudy rozporządzenie ogłaszające „Kraków – zespół architektoniczny i urbanistyczny dzielnicy Nowa Huta” za Pomnik Historii. To finał wieloletnich zabiegów wielu środowisk o docenienie krajobrazu kulturowego tego obszaru i dopełnienie inicjatyw promujących dziedzictwo Nowej Huty. Uznanie roli Nowej Huty w historii Polski pozwoli rozwijać turystykę kulturową, edukację historyczną, ale też otwiera drogę do starań o wpis tej części miasta na Listę Światowego Dziedzictwa.

Odkryj tajemnice Via Medicorum – spacer z przewodnikiem

2023-01-25

Na Wesołej powstał szlak „Via Medicorum”. Pod przewodnictwem Michała Chlipały z Katedry Historii Medycyny UJ CM podczas organizowanych grupowych spacerów można posłuchać o tym, co się działo w klinikach powstających przed laty w rejonie ul. Kopernika. 

Kraków jednym z najpiękniejszych zimą miast Europy

2023-01-09

Kraków zimą wygląda najpiękniej – ocenia prestiżowy amerykański magazyn o architekturze i designie „Architectural Digest”. Nasze miasto znalazło się na drugim miejscu w rankingu dziewięciu europejskich miast, które warto odwiedzić zimą, zaraz za Budapesztem a przed Edynburgiem.

Krakowska restauracja w gronie najlepszych w Europie

2023-01-08

Krakowska restauracja „Fiorentina”, która słynie z dań kuchni polskiej, została wyróżniona w konkursie World Culinary Awards. Tytuł najlepszej w Europie został przyznany restauracji z Włoch.

Kraków

Dokąd pojechać na wakacje? CNN wybiera Polskę

2023-01-03

Amerykański portal internetowy cnn.com opublikował listę 23 kierunków podróży, które warto wybrać podczas tegorocznych wakacji. Na I miejscu tego zestawienia znalazła się Polska, a w niej m.in. Kraków! 

Decyzja UE w sprawie najmu krótkoterminowego

2022-11-11

7 listopada Komisja Europejska przyjęła wniosek w sprawie wprowadzenia zmian w prawodawstwie unijnym w zakresie uregulowania najmu krótkoterminowego. Sojusz Miast Europejskich, którego członkiem jest Kraków, zauważa, że proponowane zmiany skupiają się m.in. wokół budowania zrównoważonego ekosystemu turystycznego. To bardzo ważny etap w dotychczasowych działaniach wszystkich zainteresowanych stron.

Ani się obejrzysz, a smok będzie obok Ciebie. Pobierz aplikację

2022-07-15

Spotkać smoka u stóp wzgórza wawelskiego to właściwie oczywistość. Ale dostrzec go w biurze, mieszkaniu lub sklepie to już inna bajka, a raczej... aplikacja „Smok w Krakowie"! Śmiałków, którzy dodatkowo chcą wejść w interakcję z legendarną bestią, zachęcamy do odkrycia pięciu miejsc w obrębie Wawelu i Rynku Głównego.

Wybierasz miejsce na nocleg? Sprawdź je w aplikacji

2021-07-22

Kraków jako pierwsze miasto w Polsce udostępnia nowoczesne narzędzie służące do prowadzenia ewidencji miejsc noclegowych w obiektach niekategoryzowanych – czyli takich jak hostele, apartamenty czy pokoje gościnne. Aplikacja „Krakowskie obiekty noclegowe” (eKON) jest dostępna w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej, pod adresem ekon.um.krakow.pl. Każdy może teraz sprawdzić, czy obiekt, w którym zamierza się zatrzymać, figuruje w miejskiej ewidencji, a więc czy działa zgodnie z ustawą o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych.

Znajdź