Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

2024-04-19

W nadchodzący weekend Kraków staje się mekką dla miłośników kina, sztuki i zdrowego stylu życia. W sobotę, 20 kwietnia Noc Kin Studyjnych zainauguruje cykl Krakowskich Nocy, przynosząc widzom niezapomniane seanse w najbardziej kultowych kinach studyjnych. Równocześnie Cracow Art Week Krakers powróci, oferując blisko 60 różnorodnych wydarzeń. Ponadto, pałac Potockich stanie się miejscem fascynujących dyskusji o jedzeniu podczas cyklu rozmów „Jadalny Kraków Talks. Od słowa do stołu”, goszcząc ekspertów od zdrowego odżywiania.

W ten weekend linie sezonowe nie będą kursować

2024-04-18

Przed nami chłodny i deszczowy weekend. Z tego powodu 20 i 21 kwietnia nie będą realizowane dodatkowe kursy linii 134 do ogrodu zoologicznego, a także nie będzie kursować linia LR0 do Ojcowa.

Kraków w czołówce polskich miast przyciągających inwestorów

2024-03-26

Drugie pod względem wielkości miasto Polski uznawane jest za atrakcyjne miejsce do prowadzenia biznesu. W najnowszej edycji raportu Antal i Cushman & Wakefield – BEAS średnia ocena Krakowa pod względem wszystkich czynników wpływających na decyzje inwestycyjne firm wyniosła 7,6/10. W porównaniu z poprzednią edycją badania z 2021 roku wynik ten wzrósł aż o 1,1 punktu. Na korzystną ocenę wpływają zaawansowana sieć jednostek naukowo-badawczych oraz związani z nimi świetnie wykształceni absolwenci, dobrze przygotowana i rozwijana infrastruktura, a także druga po Warszawie największa baza nowoczesnej przestrzeni biurowej.

Turystyka ma głos! Podsumowanie Forum Turystyki w Krakowie

2024-04-16

Za nami tegoroczne Forum Turystyki, które odbyło się 11 kwietnia w Bunkrze Sztuki. To jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń w krakowskiej branży turystycznej. Spotkanie było okazją do uhonorowania osób i instytucji zasłużonych dla turystyki w Krakowie, a także do rozmów na temat aktualnego stanu tej branży oraz jej przyszłości zarówno w Krakowie, jak i w całej Polsce. Forum zakończyła debata z udziałem 13 przedstawicieli krakowskiej sceny turystycznej. Jej efektem było określenie wspólnego stanowiska branży, które podsumowuje Manifest Krakowski.

Dwie dekady zmian

2024-03-18

Współczesny Kraków to miasto rozpoznawalne, stawiające na zrównoważony rozwój, innowacyjne, wyznaczające standardy, dysponujące nowoczesną infrastrukturą, przyjazne i coraz bardziej komfortowe dla wszystkich grup jego użytkowników. Na ten stan rzeczy trzeba było jednak solidnie i konsekwentnie pracować, szybko reagując na pojawiające się kryzysy i nowe wyzwania.

Lokalna Organizacja Turystyczna z planami na 2024 rok

2024-03-15

Po raz pierwszy, w powiększonym o nowych członków składzie, odbyło się nadzwyczajne walne zebranie członków stowarzyszenia Organizacja Turystyczna Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Była to pierwsza w tym roku okazja, aby wysłuchać, co stowarzyszenie zaplanowało na najbliższe miesiące oraz zobaczyć nową identyfikację wizualną. Na spotkaniu zatwierdzono także budżet na najbliższe miesiące.

Nowe ogólnoeuropejskie regulacje dotyczące najmu krótkoterminowego coraz bliżej

2024-03-01

29 lutego Parlament Europejski przyjął rozporządzenie „w sprawie gromadzenia i udostępniania danych dotyczących usług krótkoterminowego najmu”. Dokument otwiera drogę państwom członkowskim do przygotowania regulacji krajowych. To ważne i oczekiwane wydarzenie w skali europejskiej.

Kraków. Tu żyje się europejsko! 20-lecie członkostwa Polski w UE

2024-02-15

Obchody 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej są okazją do podsumowania ostatnich dwóch dekad. W Krakowie trwa cykl wydarzeń dla mieszkańców, ukazujących pozytywne efekty zachodzących zmian.

Krótko o najmie krótkoterminowym

2024-02-13

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej informacjami, iż działalność w zakresie najmu krótkoterminowego nie przysparza przychodów dla miasta, niniejszym przedstawiamy informacje nt. skutków finansowych jej prowadzenia.

Nowe standardy ochrony małoletnich w obiektach noclegowych

2024-02-02

Od 15 lutego podmioty świadczące usługi hotelarskie oraz turystyczne mają nowy obowiązek. Do tego terminu należało wdrożyć standardy ochrony małoletnich, które zostały ujęte w ustawie z dnia 28 lipca 2023 roku o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (tzw. ustawa o ochronie małoletnich), powszechnie znanej jako „Lex Kamilek”.

Znajdź