Odwiedź Kraków rozwiń menu
 • +

  Kulinarny Kraków

 • Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
  Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

  Aktualności

  Festiwal Muzyki Filmowej – weekend pełen atrakcji

  2022-05-23

  Weekend na świeżym powietrzu pełen muzyki, filmu, tańca i spotkań z artystami. To wszystko znajdziecie w miasteczku festiwalowym otwartym z okazji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Zapraszamy w dniach 27-29 maja wszystkich mieszkańców i turystów do skorzystania z bezpłatnych wydarzeń Krakowskiej Strefy FMF mieszczącej się przed Galerią Krakowską na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

  Prosto do rąk własnych – smok wawelski w paczkomacie

  2022-05-25

  Po smoku, który jeździł koleją, czas na smoka podróżującego kurierem! W tegorocznej kampanii turystycznej skierowanej na rodzimy rynek Kraków postawił na branding paczkomatów InPost. W siedmiu polskich miastach białe skrytki pokryły się kolorową grafiką z hasłem „Kraków Cię zasmoczy”, a do około 40 tysięcy użytkowników trafi specjalne zaproszenie.

  Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

  2022-05-27

  X Święto Rodziny Krakowskiej, świętowanie Dnia Dziecka, festiwale muzyki, filmu i tańca, koncert organowy, spektakle, koncerty, treningi – w Krakowie nie da się nudzić. Przekonajcie się sami!

  Aktualne informacje dotyczące przyjazdów do Polski ze strefy Schengen oraz spoza tej strefy w związku z COVID-19

  2022-05-24

  28 marca 2022 r. zniesiono wszelkie ograniczenia w podróżowaniu do Rzeczypospolitej Polskiej.

  Przed nami Noc Teatrów 2022!

  2022-05-23

  62 spektakle i przedsięwzięcia teatralne, w tym dziewięć przedstawień plenerowych, zaangażowanie 11 teatrów instytucjonalnych oraz kilkudziesięciu teatrów i grup nieinstytucjonalnych – w nocy z 11 na 12 czerwca cały Kraków stanie się wielką sceną teatralną. A to za sprawą XV edycji Nocy Teatrów.

  Dzień Otwarty Magistratu w smoczym ekoklimacie

  2022-05-24

  Moc atrakcji czeka na krakowian podczas 20. Dnia Otwartego Magistratu, który odbędzie się już w niedzielę, 5 czerwca i połączy dwa istotne dla naszego miasta tematy: obchody jubileuszu 50-lecia rzeźby Smoka Wawelskiego oraz przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. A wszystko to w lekkim, ale edukacyjnym tonie, w myśl zasady: „nauka przez zabawę”.

  Via Medicorum na Wesołej

  Via Medicorum na Wesołej

  2022-05-18

  Pierwszy na świecie zabieg resekcji żołądka, badania, które udowodniły, że upuszczanie krwi nie pomaga pacjentowi tylko mu szkodzi, tomografia rentgenowska, rewolucyjna metoda wykrywania śladów krwi czy odkrycie bakterii odpowiedzialnej za schorzenia żołądka… Lekarze pracujący w klinikach na Wesołej dokonywali niezwykłych, przełomowych odkryć, które weszły do kanonu zarówno polskiej, jak i światowej medycyny.

  50 meleksów z zezwoleniem na poruszanie się po Starym Mieście

  2022-05-20

  Prezydent Krakowa zatwierdził wyniki tegorocznego konkursu ofert na świadczenie usług przewozu osób za pomocą pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym, zwanych popularnie meleksami, na obszarze parku kulturowego Stare Miasto. Identyfikatory otrzymało 50 pojazdów. To nimi będą teraz wożeni turyści chcący w ten sposób poznawać nasze miasto.

  Weź udział w konsultacjach społecznych

  2022-05-16

  16 maja, rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji w Krakowie. Konsultacje będą trwały do piątku, 24 czerwca.

  W pierwszy weekend czerwca smoki opanują Kraków

  2022-05-18

  Pofruną, potańczą, poświecą, rozbawią, odrobinę postraszą…. – główni bohaterowie jedynego takiego święta w Polsce. Przed nami 21. edycja Wielkiej Parady Smoków organizowanej przez Teatr Groteska. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia, które odbędzie się 4 i 5 czerwca, są smoki miast, katedr, zamków i pałaców polskich.

  Znajdź