Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków wciąż w czołówce miast na city break

Według corocznego brytyjskiego badania „Post Office Travel Money City Costs Barometer”, Kraków po raz kolejny znalazł się wśród najatrakcyjniejszych miast na city break w Europie. W ubiegłym roku zajmował w tym zestawieniu trzecie miejsce.

Fot. Jan Graczyński

W badaniu tym eksperci biorą pod uwagę dwanaście najbardziej typowych wydatków podczas podróży i porównują ich ceny w 37 europejskich miastach. Są to na przykład: koszt dwudniowego pobytu dla dwojga w hotelu trzygwiazdkowym, kolacja z winem, koszt zwiedzania i transportu publicznego.

Ranking otwiera Wilno, za nim Lizbona i francuskie Lille. Kraków uplasował się tuż za podium - na czwartym miejscu, choć w kwestii noclegu był trzeci (za Wilnem i Lille). Dużo drożej wypadł jednak w kategorii posiłku w porównaniu z konkurencją (tańsze były: Lizbona, Ateny, Wilno i Lille). Z polskich miast także Warszawa gwarantuje turystom dobry stosunek jakości do ceny – znalazła się w tym rankingu na dziesiątym miejscu (spadek o jedną pozycję w porównaniu z ubiegłym rokiem).

Listę badanych miast, jako najdroższe kierunki, zamykają: Amsterdam, Belfast, Edynburg, Helsinki i Wenecja.

Więcej szczegółów nt. badania można znaleźć na stronie Post Office Travel Money.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-23
Data aktualizacji: 2024-05-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź