Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Prezydent wręczył wyróżnienie milionowemu turyście MHK

Po zliczeniu danych z listopada mamy pewność – Muzeum Historyczne Miasta Krakowa odwiedziło 1 021 828 zwiedzających! Tym samym Muzeum Historyczne Miasta Krakowa ma swojego milionowego klienta. Dołącza więc do grona „milionowych muzeów”! Dyrekcja i pracownicy mają nadzieję, a nawet pewność, że MHK pozostanie w tej grupie, ciągle z roku na rok zwiększając frekwencję. W środę, 9 grudnia Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczył wyróżnienie milionowemu turyście.

- Muzeum Historyczne Miasta Krakowa dosłownie na naszych oczach – zmienia się i rozrasta w sposób imponujący. I coraz szerzej, w sposób coraz bardziej interesujący opowiada o dziejach Krakowa. Jeszcze dekadę temu ciszyliśmy się, gdy liczba zwiedzających oddziały MHK przekroczyła 350 tys. osób. Obecnie jest to jedno z trzech najważniejszych muzeów w skali całego kraju. A jeśli chodzi o placówki samorządowe –  nie ma sobie równych – powiedział Prezydent Jacek Majchrowski.

Nowoczesne ekspozycje, nowe odziały muzealne podnoszą konkurencyjność turystyczną Krakowa, służą jego międzynarodowej promocji. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa z powodzeniem wypełnia poważne funkcje naukowe, edukacyjne, ale przede wszystkim coraz skuteczniej zaraża mieszkańców i turystów pasją poznawania historii oraz pokazuje, że poznawanie przeszłości może być przygodą i autentycznym przeżyciem.

- Pozostaje mi pogratulować zwycięzcy głównej nagrody w konkursie zorganizowanym w ramach „milionowego tygodnia”, życzyć muzeum powodzenia w drodze po kolejny, drugi milion i zachęcić wszystkich Państwa do tego, by jak najczęściej odwiedzać nasze Muzeum. Bo naprawdę warto – dodał Prezydent J. Majchrowski.

Milionowy turysta MHK

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: Tomasz Stankiewicz
Podmiot publikujący:
Data publikacji: 2015-12-09
Data aktualizacji: 2015-12-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź