Odwiedź Kraków rozwiń menu
 • +

  Kulinarny Kraków

 • Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
  Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
  Komunikat archiwalny

  New Wave Photography w Pawilonie Wyspiańskiego

  Od piątku (13 stycznia) w Pawilonie Wyspiańskiego czynna jest wystawa New Wave Photography. To ekspozycja przedstawiająca wschodzące talenty współczesnej fotografii z regionu Europy Środkowo-wschodniej.


  W Pawilonie Wyspiańskiego zobaczymy ponad czterdzieści starannie wyselekcjonowanych prac z dziedziny fotografii kreatywnej. Polska będzie reprezentowana przez Katarzynę Niedźwiecką i Aleksandra Warzechę, absolwentów Krakowskich Szkół Artystycznych.


  Katarzyna Niedźwiecka przedstawi swoją pracę dyplomową zatytułowaną Zwierzę zwane człowiekiem. Jest to pierwszy tego typu projekt krakowskiej artystki. Prezentowane prace powstały dzięki połączeniu nowoczesności (fotomontażu cyfrowego) z pochodzącą z XIX wieku metodą gumy chromianowej, zaliczanej do szlachetnych technik fotografii.


  Z kolei zestaw fotografii Aleksandra Warzechy jest zatytułowany Asylum. Ilustruje on choroby psychiczne, między innymi schizofrenię , rozdwojenie jaźni i fobie. Fotografie zostały wykonane w opuszczonych ruinach fabryki cementu. Każde zdjęcie składa się kilkudziesięciu odrębnych fotografii.


  Podczas New Wave Photography pokazane zostaną również prace młodych fotografików ze Słowacji, Czech, Rumunii, Bułgarii oraz Węgier.
  Wystawa w Pawilonie Wyspiańskiego potrwa do 4 lutego 2012. W lutym zostanie przeniesiona do Crypt Gallery w Londynie. Organizatorem wystawy jest United Creativity, a partnerem Krakowskie Biuro Festiwalowe. Więcej informacji na: www.unitedcreativity.org.

  pokaż metkę
  Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
  Podmiot publikujący: Redakcja MPI
  Data publikacji: 2012-01-16
  Data aktualizacji: 2012-01-16
  Powrót

  Zobacz także

  Znajdź