Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Teatralne Światy równoległe

Przed nami najnowsza odsłona Krakowskich Reminiscencji Teatralnych. Wydarzenie, które organizowane jest już po raz 38. potrwa do niedzieli (20 października). Tematem przewodnim tegorocznej edycji są Światy równoległe.

Krakowskie Reminiscencje Teatralne, to eksplorujący obszar sztuk performatywnych festiwal, który nieustannie ewoluuje zyskując nową tożsamość. Poszerzając analizowane dotychczas terytoria, pyta o współczesnego człowieka i kulturę, porusza najaktualniejsze tematy i zachęca do czynnego udziału w dyskusji.

W programie 38. RMNSC. znalazły się spektakle teatralne, projekcje filmów i pokazy tańca współczesnego. W każdym z pięciu dni festiwalu (16–20 października) publiczność będzie miała okazję zobaczyć największe gwiazdy teatru, wśród których znaleźli się Rimini Protokoll, Jan Fabre czy Demirski & Strzępka. Zaprezentowanych zostanie 11 spektakli i jeden wykład performatywny, odbędzie się sześć projekcji filmowych i dwie debaty. Do dyspozycji publiczności będą trzy artystyczne miejskie spacery, nie zabraknie niespotykanego, improwizowanego wydarzenia muzyczno-taneczno-naukowego... Wiele z prezentowanych w tym roku wydarzeń to projekty zrealizowane specjalnie dla Reminiscencji.

Tematem przewodnim 38. Krakowskich Reminiscencji Teatralnych są „Światy równoległe". Poruszone zostaną kwestie różnych porządków rzeczywistości społecznej, równoległych przekazów, obiektywnego i subiektywnego spojrzenia na nas samych i otoczenie. RMNSC. to różne spojrzenia na sztukę, politykę i społeczeństwo oraz odważny komentarz do otaczającej rzeczywistości.

„Tegoroczny festiwal w sposób szczególny koncentruje się na Krakowie, podkreślając swoją przynależność" – wyjaśnia Anna Lewanowicz, dyrektor festiwalu. „W projekcie 100% KRAKÓW analizujemy miasto poprzez pryzmat statystycznych danych na jego temat w zestawieniu z autentycznym życiem mieszkańców. Spektaklowi będzie towarzyszyła dyskusja o społecznych aspektach miasta" – wyjaśnia.

Szczegółowe informacje o festiwalu, programie i biletach są dostępne na stronie: www.rmnsc.pl.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-10-08
Data aktualizacji: 2013-10-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź