Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Targi bożonarodzeniowe w Krakowie wśród 10 najlepszych na świecie

Portal internetowy Tanie Loty przygotował zestawienie dziesięciu najlepszych targów bożonarodzeniowych na świecie. W rankingu jako jedyne z Polski znalazły się targi organizowane na Rynku Głównym w Krakowie.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Mroźne powietrze, pyszne jedzenie, wszędzie obecna historia, piękne zabytki, przyjaźnie nastawieni mieszkańcy i fantastyczna świąteczna atmosfera na targach bożonarodzeniowych, na których można kupić wspaniałe, nietuzinkowe prezenty – to wszystko oferuje Kraków zimową porą.

Wśród najlepszych targów bożonarodzeniowych w zestawieniu znalazły się m.in. te organizowane w Strasburgu, które należy do najstarszych w Europie, a także w Pradze, Brukseli, Kopenhadze i Berlinie. W zestawieniu nie mogło zabraknąć Nowego Jorku i Sztokholmu.

Przypomnijmy targi bożonarodzeniowe przywędrowały do nas z Niemiec i stały się nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia, tak samo jak choinka. Historia pierwszych targów sięga końca XIV wieku. Typowy Weihnachtsmarkt odbywa się na ulicach lub placach starszych części miast. Znajdują się na nim stragany oferujące ozdoby świąteczne, lokalne specjały kulinarne, wyroby rękodzielnicze itp. Jarmarkom towarzyszą różnego rodzaju występy artystyczne, jak np. jasełka, koncerty charytatywne, prezentacje szopek bożonarodzeniowych.

pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-11-20
Data aktualizacji: 2017-11-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź