Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zamień odpady na kulturalne wypady

Chcesz dostać za darmo wejściówki do instytucji kultury - bilet do kina, muzeum lub teatru? Nic prostszego – wystarczy przynieść surowce wtórne i wziąć udział w akcji „Zamień Odpady na Kulturalne Wypady”. Akcja odbędzie się 22 kwietnia (niedziela), podczas Światowego Dnia Ziemi, na Małym Rynku w godz. 10:00-16:00. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

„Zamień Odpady na Kulturalne Wypady” to ogólnopolska akcja, która odbyła się już m.in. w Szczecinie, Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu czy Toruniu. Teraz przyszedł czas na Kraków. Zasady są proste: w zamian za przyniesione surowce wtórne – baterie, butelki, makulaturę, zużyty sprzęt elektryczny można zdobyć bilety do instytucji kultury – filharmonii, opery, teatrów, kin czy muzeów. Istnieje także możliwość internetowego zarezerwowania biletu na wybrane wydarzenia.

Akcja łączy aktywną postawę dbania o środowisko z możliwością udziału w najciekawszych wydarzeniach kulturalnych i sportowych Krakowa. Organizatorom – Fundacji Ekorozwoju i Fundacji Instytut Myśli Obywatelskiej im. Stańczyka - zależy na tym, aby tworzyć świadome postawy społeczne oparte na działaniach ekologicznych i dbaniu o rozwój kulturalny. Do wspólnego segregowania śmieci zapraszają uczniów, studentów, rodziców z dziećmi, seniorów, a także każdego przechodnia, któremu los środowiska nie jest obojętny.

Aby otrzymać bilet należy przynieść jeden z zestawów śmieci:

5 sztuk sprzętu elektrycznego małego (świetlówki, suszarki...),

1 sztuka sprzętu elektronicznego dużego (lodówka, telewizor, komputer),

10 butelek lub słoików szklanych,

10 butelek lub kubeczków plastikowych lub 40 sztuk foliówek,

10 puszek aluminiowych po napojach,

10 kartonów po napojach,

10 zużytych baterii,

5 kg makulatury.

Jedna osoba może otrzymać tylko jeden bilet!

Więcej informacji i możliwość rezerwacji biletów na stronie: http://recykling.org.pl/index_krakow.php

UWAGA! Organizatorzy akcji „Zamień Odpady na Kulturalne Wypady” zapraszają dziennikarzy na konferencję prasową zapowiadająca wydarzenie. Konferencja odbędzie się 18 kwietnia (środa) o godz. 12.00, w Cafe Magia na placu Mariackim 3.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Sebastian Nowak
Data publikacji: 2012-04-13
Data aktualizacji: 2012-04-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź