Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Marzec w Radzie Miasta Krakowa

Odbyły się dwie sesje RMK, plac w Podgórzu otrzymał imię Agnieszki Jałbrzykowskiej, na stronie fejsbukowej ruszył cykl „Nieskomplikowany przewodnik po Radzie Miasta Krakowa” – to kilka wydarzeń z aktywności RMK w marcu.

Fot. Filip Radwański

Marzec był bardzo pracowitym miesiącem dla Rady Miasta Krakowa. Odbyły się 129. i 130. sesja RMK, na których głównie procedowano uchwały kierunkowe do Prezydenta Miasta Krakowa, m.in. w sprawach stworzenia w okolicy ul. Lea parku miejskiego otwartego dla mieszkańców oraz stworzenia w Mistrzejowicach „Parku Mistrzejowickiego im. Witolda Cęckiewicza", ograniczania ilości pustostanów w gminnych lokalach usługowych w ramach programu „75 lokali na 75-lecie Nowej Huty" czy utworzenia nowego zadania realizowanego przez krakowskie dzielnice pomocnicze „Krakowski Senior". Radni podjęli również kilka rezolucji, m.in. w sprawie uruchomienia bezpośredniego połączenia kolejowego (pociągu) z Krakowa do Chorwacji oraz przychylili się do projektu uchwały Komisji Kultury i Ochrony Zabytków, który zakłada, że skwer na Salwatorze otrzyma imię Jerzego Nowosielskiego. Szczegółowe informacje z posiedzenia TUTAJ.

W miesiącu Krakowianek i w Dniu Kobiet Agnieszka Jałbrzykowska stała się patronką placu w jej ukochanym Podgórzu. Ta nauczycielka i dyrektorka pensji dla dziewcząt, którą założyła w XIX wieku, była pierwszą honorową obywatelką Podgórza i Krakowa. W uroczystości nadania jej imienia placowi przy ul. Krasickiego udział wziął Artur Buszek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa.

W marcu, podczas posiedzeń komisji, radni poruszali m. in. kwestie planów budowy kolejnych parków miejskich, sprawę zdrowotnych programów profilaktycznych i ogólnodostępnych kąpielisk w 2024 roku. Sprawozdania z posiedzeń komisji dostępne są TUTAJ.

Co jeszcze? Radny Artur Buszek złożył rezygnację z bycia członkiem klubu radnych Nowoczesny Kraków, co spowodowało (zgodnie ze statutem i ustawą o samorządzie gminnym) że klub radnych został rozwiązany. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Marzec był też miesiącem przygotowań do wyborów samorządowych, stąd na stronie FB Rady Miasta uruchomiony został „Nieskomplikowany przewodnik po Radzie Miasta Krakowa”, przybliżający wiedzę na temat funkcjonowania rady miasta i zadań, jakie stoją przed radnymi.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami pracy Rady Miasta w marcu.

102 złożone projekty uchwał oraz 4 projekty rezolucji

61 złożonych interpelacji

2 sesje

30 posiedzeń komisji

17 dyżurów

86 podjętych uchwał i 4 podjęte rezolucje uchwały  i rezolucje

Przypominamy też, że sesje Rady Miasta Krakowa można śledzić online.

pokaż metkę
Autor: Agnieszka Biernacka-Szpunar
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2024-04-02
Data aktualizacji: 2024-04-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź