Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Przewodniczący RMK spotka się z działkowcami

2022-05-27

Rafał Komarewicz, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa spotka się z przedstawicielami Okręgowego Zarządu Małopolskiego Polskiego Związku Działkowców oraz przedstawicielami Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Krakowie.

Postępy w sprawach Igrzysk Europejskich 2023

2022-05-27

W ubiegłym tygodniu Miasto podpisało umowę Host City w sprawie organizacji Igrzysk Europejskich 2023. Jakie są postępy organizacyjne? Kiedy nastąpią pierwsze przetargi i jakie koszty poniesie miasto? O tym dyskutowano podczas posiedzenia Komisji Sportu i Kultury Fizycznej RMK.

O sile Krakowskich kobiet

2022-05-27

Emancypantki, naukowczynie, pedagożki, lekarki, artystki, pisarki, sportsmenki, filantropki – kobiety przez dziesięciolecia kształtowały wizerunek Krakowa. Ich biografie i osiągnięcia przywołują wydarzenia parasolowego projektu Krakowianki, który obejmuje różnorodne, często długoterminowe inicjatywy skierowane do mieszkańców miasta i turystów. O projekcie mówiono podczas posiedzenia Komisji Promocji i Turystyki.

Niezwykłe historie

2022-05-27

2 czerwca odbędzie się finał XVII Małopolskiego Konkursu Literackiego i Plastycznego "Niezwykłe historie zwykłych przedmiotów". Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Krakowscy radni z pomocą Ukrainie

2022-05-27

Pomoc pod każdą postacią, potrzebna jest Ukraińcom właśnie teraz, a nie za jakiś czas, kiedy sytuacja się wyklaruje – przekonuje radny Jan Stanisław Pietras w rozmowie z Ryszardem Kozikiem.

Zdalnie z Kijowa, stacjonarnie z Krakowa - podsumowanie 85. sesji RMK

2022-05-26

Rada Miasta Krakowa obradowała podczas 85. sesji. Czterech radnych łączyło się zdalnie z sali obrad Rady Miasta Kijowa. Do Ukrainy udali się z kolejną już pomocą humanitarną, ale także po to, by zreferować rezolucję "Irpień".

Krakowscy radni popierają „ukraiński plan Marshalla”

2022-05-25

Radni jednogłośnie przyjęli rezolucję dotyczącą rozpoczęcia prac nad „ukraińskim planem Marshalla”, czyli programem odbudowy Ukrainy ze zniszczeń wojennych. Rada miasta wyraziła również poparcie starań o wstąpienie Ukrainy do NATO i Unii Europejskiej.

Plany i działania MCO

2022-05-25

O sytuacji finansowej i planach inwestycyjnych Miejskiego Centrum Opieki dla osób starszych, przewlekle niepełnosprawnych oraz niesamodzielnych w Krakowie rozmawiano podczas posiedzenia Komisji Zdrowia i Uzdrowiskowej.

Miasto szczególne dzięki artystom

2022-05-25

Artyści skupieni w Składzie Solnym przy ul. Na Zjeździe 8 wzięli udział w posiedzeniu Komisji Kultury i Ochrony Zabytków.

Bartłomiej Wesołowski (wiceprzewodniczący MRK), Jadwiga Mizerska (przewodnicząca MRK), Arkadiusz Woźnica (sekretarz MRK), Jakub Giza (wiceprzewodniczący MRK)

Młodzieżowa rada kuźnią samorządności

2022-05-25

Edukacja, wolontariat i ekologia – to tematy najbliższe Młodzieżowej Radzie Krakowa IX kadencji. Młodzi radni gościli na posiedzeniu Komisji Edukacji Rady Miasta Krakowa.

Znajdź