Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Na komisji o ważnych badaniach

2023-02-03

O stanie środowiska na obszarach poprzemysłowych na obszarze Nowej Huty rozmawiali radni podczas posiedzenia Komisji Kształtowania Środowiska.

Kraków miastem rozwoju i biznesu

2023-01-30

Radni z Komisji Innowacji, Funduszy Europejskich i Metropolii omawiali sprawy związane z promocją gospodarczą Krakowa podczas wydarzeń skierowanych do środowiska biznesowego.

Siema! W tym roku znów gramy dla WOŚP – licytuj nasze aukcje

2023-01-12

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała już po raz 31. Od wielu lat w pomoc włącza się też Rada Miasta Krakowa. Tym razem na aukcjach, na które dary przekazał Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz, wylicytować będzie można wyjątkowe puzzle i plakat „Kraków” autorstwa Andrzeja Mleczki oraz tabliczkę ze skweru Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z dedykacją od Jurka Owsiaka wraz z gadżetami WOŚP.

Park, SPP, plan dla osiedla – podsumowanie 104. sesji RMK

2023-01-26

Uchwały kierunkowe do Prezydenta Miasta Krakowa, nazwa dla parku, pierwsze czytanie projektu uchwały w sprawie zmian w Strefie Płatnego Parkowania – to tylko niektóre ze spraw, którymi zajmowali się radni podczas 104. sesji Rady Miasta Krakowa.

Panel, projekty do BO, inicjatywa obywatelska

2023-01-25

O Krakowskim Panelu Transportowym, harmonogramie budżetu obywatelskiego oraz o wniosku w ramach inicjatywy lokalnej mowa była podczas posiedzenia Komisji Dialogu Obywatelskiego.

To będzie niełatwy rok

2023-01-26

O planach na nowy rok z Rafałem Komarewiczem, Przewodniczącym Rady Miasta Krakowa, rozmawia Ryszard Kozik.

 

Poprawić sytuację uczniów – z posiedzenia Komisji Edukacji

2023-01-25

Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna pn. „Krakowski Ośrodek Kariery” dzieli siedzibę ze Szkołą Podstawową nr 61. Współistnienie dwóch placówek na ograniczonej powierzchni budynku przy ul. Wacława Popławskiego 17 powodowało codzienne trudności zarówno dla uczniów jak i odwiedzających „Krakowski Ośrodek Kariery”. Między innymi o projekcie uchwały mówiącym o zamiarze przekształcenia Poradni poprzez jej przeniesienie na ul. Jabłonkowską 29A dyskutowali radni podczas posiedzenia Komisji Edukacji.

O akcjach Miejskiego Klubu Sportowego „Cracovia”

2023-01-25

Radni z Komisji Sportu i Kultury Fizycznej dyskutowali na temat sprzedaży akcji MKS „Cracovia” SSA. Z wnioskiem o ich wykup zwrócił się do Prezydenta Miasta Krakowa większościowy udziałowiec - firma Comarch S.A.

Negatywnie dla koncepcji planu obszaru Lea

2023-01-24

Komisja Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska wydała negatywną opinię z uwagami dla koncepcji projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Lea".

Bilet aglomeracyjny i tramwaj do Mistrzejowic

2023-01-24

O budowie tramwaju do Mistrzejowic i bilecie metropolitalnym rozmawiano podczas posiedzenia komisji Infrastruktury Rady Miasta Krakowa.

Znajdź