Aktualności

Wirus dezinformacji w czasie koronawirusa

Chwytliwe nagłówki czy tzw. leady w portalach i w mediach społecznościowych mają przyciągać naszą uwagę. W „normalnych” czasach może to spowodować tylko utratę przez nas kilku sekund na kliknięcie i przeczytanie nieprawdziwej treści artykułu. W czasie obecnej epidemii niesprawdzone informacje mogą się przyczyniać do potęgowania strachu i paniki.

Obowiązują nas terminy ustawowe

O pracy Rady Miasta Krakowa w stanie epidemii, odwołanych sesjach i komisjach, sesji nadzwyczajnej oraz trudnościach z dotrzymaniem terminów wynikających z Kodeksu postępowania administracyjnego z Dominikiem Jaśkowcem, Przewodniczącym Rady Miasta Krakowa rozmawia Małgorzata Kubowicz.

Zmiany w harmonogramie komisji

W związku ze stanem epidemii nie odbędą się planowane na przyszły tydzień posiedzenia komisji Rady Miasta Krakowa. Nie odbędzie się również sesja Rady Miasta Krakowa, która zgodnie z harmonogramem miała zostać zwołana 8 kwietnia.

Radni będą obradować zdalnie

Po raz pierwszy w historii odrodzonego samorządu sesja Rady Miasta Krakowa odbędzie się zdalnie.

„Teatr mój widzę ogromny

Z Dariuszem Domańskim – krakowskim publicystą, autorem książek o teatrze i aktorach, „teatrałem z Krakowa”, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru – o Stanisławie Wyspiańskim i nie tylko – rozmawia Sławomir Pietrzyk, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Za zasługi we wspieraniu działań samorządu

Z okazji obchodzonego w tym roku 30-lecia samorządu 22 stycznia Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia medalu pamiątkowego 30-lecia odrodzenia samorządu. Projekt uchwały w tej sprawie złożył Dominik Jaśkowiec, przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

E-edukacja i mobile learning

Parę lat temu pisałam do prezydenta Krakowa, a potem do ministerstwa edukacji, na temat możliwości korzystania z e-edukacji przez polskie szkolnictwo. Pisałam wtedy, aby stworzyć pakiet motywacyjny dla krakowskich szkół, które sobie najlepiej z tym poradzą.

Podsumowanie sesji nadzwyczajnej

38. nadzwyczajna sesja Rady Miasta Krakowa, która odbyła się w piątek 20 marca - trwała od godz. 16 do 17:40, radni podjęli 17 uchwał.

By Kraków mógł się rozwijać w sposób zrównoważony - wywiad z radnym Andrzejem Hawrankiem

O rozwiązaniach, które utrudnią funkcjonowanie budżetu obywatelskiego, konsultacjach w sprawie zagospodarowania stadionu Wisły oraz o tym, czy koronawirus wpłynie na finanse miasta, z radnym Andrzejem Hawrankiem rozmawia Błażej Siekierka.

Zmiany w harmonogramie posiedzeń komisji RMK

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec informuje, że w porozumieniu z przewodniczącymi stałych komisji Rady Miasta Krakowa, z powodu wprowadzenia stanu epidemicznego w kraju, nie odbędą się zaplanowane posiedzenia komisji Rady Miasta Krakowa.