Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

O wykonaniu budżetu na Komisji Rewizyjnej

2023-06-06

Radni z Komisji Rewizyjnej rozmawiali o przygotowaniu projektów uchwał komisji w sprawie wykonania budżetu za 2022 r. oraz w sprawie udzielenia bądź nieudzielenia Prezydentowi Miasta Krakowa absolutorium.

Dyskusja o tramwaju do Mistrzejowic, zaproszenie repatriantów, czyli podsumowanie sesji RMK

2023-06-01

Dyskusja w sprawie budowy linii tramwajowej do Mistrzejowic oraz dwie podjęte w tej sprawie rezolucje – między innymi tym zajmowali się radni podczas 111. sesji Rady Miasta Krakowa.

Kto nie pojeździ po Krakowie

2023-05-31

Przed konsekwencjami wprowadzenia w całym Krakowie strefy czystego transportu przestrzega w rozmowie z Ryszardem Kozikiem radny Mariusz Kękuś.

Igrzyska europejskie i wyniki konkursu

2023-05-31

O tym, jak wyglądają przygotowania do III Igrzysk Europejskich 2023, które odbędą się m.in. w Krakowie od 21 czerwca do 2 lipca dyskutowano podczas posiedzenia Komisji Sportu i Kultury Fizycznej.

Moc Krakowskiego Festiwalu Filmowego

2023-05-31

Program tegorocznej edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego był jednym z tematów omawianych podczas Komisji Kultury i Ochrony Zabytków.

Modrzejówka dla mieszkańców

2023-05-30

Co dalej z „Modrzejówką”? Czy uda się doprowadzić do udostępnienia willi mieszkańcom? Jakie będzie jej przeznaczenie? Nad tym m.in. tematem zastanawiali się radni z Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska.

Krakowski Panel Transportowy

Panel obywatelski, układ drogowy i opinie komisji

2023-05-30

Komisja Infrastruktury wysłuchała informacji prezydenta na temat Krakowskiego Panelu Transportowego i przyjętych rekomendacji. Odbyła także dyskusję na temat rozwiązań układu drogowego w rejonie ulic: Twardowskiego, Kapelanka, Pychowickiej, św. Jacka i Rozdroże.

Przyczynek do rozpoczęcia dyskusji o straży miejskiej

2023-05-30

Radni z Komisji Praworządności dyskutowali podczas posiedzenia o projekcie według druku nr 3397,  w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa mających na celu wprowadzenie internetowej obsługi interwencyjnych zgłoszeń mieszkańców przez Straż Miejską Miasta Krakowa.

Małgorzaty świętują ekologicznie

2023-05-29

10 czerwca to święto Małopolski, ale również dzień, w którym imieniny obchodzą właśnie Małgorzaty! W tym roku, tego dnia, już po raz 5. spotkają się Małgorzaty z Krakowa i Małopolski. Imprezie patronuje prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Patronatem objął  ją również Rafał Komarewicz, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

 

“Most do Przyszłości”. Przewodniczący Rady Miasta Krakowa wyróżnił firmy wspierające edukację zawodową

2023-05-24

W uroczystej atmosferze sali obrad Rady Miasta Krakowa odbyła się gala "Most do Przyszłości". Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Rafał Komarewicz, przyznał wyróżnienia dla firm i przedsiębiorców, aktywnie wspierających edukację uczniów krakowskich szkół zawodowych i technicznych. Uhonorowano 170 laureatów, reprezentujących różne sektory biznesu.

Znajdź