Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Honorowa obywatelka, czyli podsumowanie sesji RMK

2024-05-23

Radni podjęli uchwałę w sprawie nadania tytułu Honorowej Obywatelki Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Annie Dymnej. To tylko jedna z uchwał, które procedowane były podczas 2. sesji Rady Miasta Krakowa

Przewodniczą komisjom w RMK

2024-05-23

Po ukonstytuowaniu się komisji Rady Miasta Krakowa nadszedł czas na wybór ich prezydiów. Kto przewodniczy komisjom IX kadencji? Kto został powołany na stanowisko wiceprzewodniczącego? Odpowiedź poniżej.

Harmonogram sesji ustalony

2024-05-23

Radni z Komisji Głównej ustalili harmonogram sesji Rady Miasta Krakowa do końca roku.

Anna Dymna dołączyła do grona Honorowych Obywateli Miasta Krakowa

2024-05-22

Rada Miasta Krakowa podczas sesji 22 maja zadecydowała o nadaniu Annie Dymnej tytułu Honorowej Obywatelki Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

Uzupełnienie składu RMK

2024-05-22

Podczas 2. sesji Rady Miasta Krakowa ślubowanie złożyła nowa radna – Edyta Nowak.

Mieszkańcy są motorem moich działań

2024-05-22

– Może rzadziej będę brał udział w oficjalnych wydarzeniach, ale za to częściej będę się spotykał z mieszkańcami w różnych miejscach Krakowa – zapowiada Jakub Kosek (Koalicja Obywatelska), nowo wybrany przewodniczący Rady Miasta Krakowa IX kadencji. O czekających go wyzwaniach i godzeniu wielu aktywności opowiada w rozmowie z Joanną Kortą.

Zrób sobie zdjęcie w wyjątkowym fotelu, wydrukujemy je dla ciebie!

2024-05-22

W tym fotelu siedzieli m.in. prezydenci Krakowa Józef Dietl i Juliusz Leo. To najprawdopodobniej jeden z najstarszych mebli znajdujących się w Urzędzie Miasta Krakowa. Już w niedzielę, 26 maja, w godz. 10-15 podczas Dnia Otwartego Magistratu ponownie nadarzy się okazja, by zrobić sobie zdjęcie w tym wyjątkowym fotelu i otrzymać je wydrukowane w okolicznościowej publikacji.

Wskazali kandydatów

2024-05-21

20 i 21 maja obradowały powołane w ubiegłym tygodniu komisje Rady Miasta Krakowa. Radni skupili się głównie na wskazaniu kandydatów na przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji. Komisje prowadzone były przez Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących RMK.

Wybiorą przedstawicieli, omówią zakres dofinansowania

2024-05-20

27 maja, w poniedziałek o godz. 18:00 w sali Portretowej (pl. Wszystkich Świętych 3-4) odbędzie się posiedzenie Konwentu Przewodniczących Rad i Zarządów Dzielnic Miasta Krakowa. Po raz pierwszy przewodniczył mu będzie nowo wybrany Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Jakub Kosek.

Radni zadecydowali o komisjach, czyli podsumowanie sesji

2024-05-16

Podczas 2. posiedzenia I sesji RMK radni powołali komisje Rady Miasta Krakowa.

Znajdź