Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Szanuj żywność i środowisko

MPO Kraków włączyło się do akcji Banku Żywności w Krakowie „Jak nie marnować żywności i chronić środowisko naturalne?". Na dwóch specjalistycznych samochodach, służących do odbioru segregowanych odpadów od krakowian zostały wyeksponowane informacje, zachęcające do niemarnowania żywności.

Ekspozycja reklamy na pojazdach potrwa trzy miesiące. Od września do listopada 2013 roku prowadzona jest także wspólna kampania edukacyjna, której celem jest zwrócenie uwagi krakowian na zjawisko marnowania żywności. Projekty edukacyjne będą realizowane także w placówkach oświatowych. Bank Żywności przeprowadzi w szkołach warsztaty „Szanuj żywność i środowisko naturalne". Zostanie także zorganizowany konkurs na wydarzenie społeczne, kształtujące proekologiczne postawy.

Wspólne działania w ramach projektu „Jak nie marnować żywności i chronić środowisko naturalne?" mają za zadanie podniesienie świadomości mieszkańców w zakresie skutków marnowania żywności. Projekt jest dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-09-12
Data aktualizacji: 2013-09-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź