Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Posadź drzewo w Parku Krakowian

Chcesz symbolicznie upamiętnić narodzenie swojego dziecka poprzez tradycyjne posadzenie drzewa? Weź udział w organizowanej przez Zarząd Zieleni Miejskiej corocznej akcji Park Krakowian.

ZZM

Akcja, którą zainicjowali mieszkańcy organizowana jest wiosną bądź jesienią. Aby wziąć w niej udział wystarczy zarejestrować się przez uruchamiany cyklicznie na stronie ZZM formularz do zapisów. Każde posadzone drzewo posiada pamiątkową tabliczkę z imieniem, nazwiskiem oraz datą urodzenia młodego krakowianina. Udział w akcji jest bezpłatny – Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie finansuje drzewa oraz umieszczane na nich tabliczki.

Sadzenie drzew przez krakowskie rodziny w ramach corocznych akcji pozwoliło na utworzenie Parków Krakowian w już sześciu lokalizacjach:

  • ul. Księcia Józefa – 205 drzew
  • ul. Rybna – 174 drzewa
  • ul. Falista – 475 drzew
  • ul. Tadeusza Ptaszyckiego – 500 drzew
  • ul. Puszkarska – 86 drzew
  • ul. Węgrzecka – 100 drzew

Dzięki odpowiednio zaprojektowanym nasadzeniom, w przyszłości Parki Krakowian staną się pełnowartościowymi parkami wzbogaconymi o infrastrukturę towarzyszącą, taką jak: place zabaw, ławki, czy kosze.

Więcej informacji oraz terminy kolejnych akcji poznasz śledząc stronę Zarządu Zieleni Miejskiej oraz Facebooka ZZM.

Dołącz do kilkuset krakowian, którzy już upamiętnili narodziny swojego dziecka poprzez posadzenie drzewa i twórzcie razem projekt Parku Krakowian!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-27
Data aktualizacji: 2022-01-27
Powrót