Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Jak złożyć wniosek

Formularz zgody na dostarczenie Krakowskiej Wyprawki można składać elektronicznie lub w sposób tradycyjny.

Elektronicznie

Formularz zgody na dostarczenie Krakowskiej Wyprawki dla dzieci zameldowanych w Krakowie można wypełnić elektronicznie, za pomocą platformy Systemu Koordynacji Promocji (SKP). Formularz zgody jest dostępny tutaj.

Po weryfikacji danych przesyłka będzie dostarczona przez kuriera bezpośrednio pod wskazany adres. Po otrzymaniu powiadomienia o przesyłce od firmy kurierskiej istnieje możliwość przekierowania przesyłki do dogodnego dla siebie paczkomatu.

Osoby, które posiadają Profil Zaufany mogą przesłać formularz zgody również za pośrednictwem platformy e-PUAP.

Tradycyjnie

  • Dla dzieci urodzonych w Krakowie

W przypadku, jeśli dziecko jest urodzone i meldowane w Krakowie – dokument należy czytelnie wypełnić przy rejestracji dziecka oraz zostawić w Urzędzie Stanu Cywilnego. Urząd potwierdza złożenie wypełnionego formularza zgody poprzez nadanie mu kodu, a także wydaje potwierdzenie złożenia dokumentu wraz z podaniem tego kodu.

  • Dla dzieci urodzonych poza terenem Krakowa, ale meldowanych na pobyt stały w Krakowie

Formularz zgody należy wypełnić czytelnie i następnie złożyć w Wydziale Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa (al. Powstania Warszawskiego 10, p. 704 i 705). Wydział Spraw Administracyjnych potwierdza złożenie wypełnionego dokumentu poprzez nadanie kodu na liście oraz na formularzu zgody, a także wydaje potwierdzenie złożenia dokumentu.

Do Wydziału Spraw Administracyjnych UMK należy się także zgłosić z wypełnionym formularzem zgody w razie elektronicznej rejestracji dziecka lub w przypadku, gdy dokument nie został złożony podczas rejestracji w Urzędzie Stanu Cywilnego w Krakowie. Procedura jest podobna, jak przy rejestracji dziecka urodzonego poza Krakowem i meldowanego na pobyt stały. Formularz zgody w wersji papierowej jest dostępny tutaj.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-08
Data aktualizacji: 2021-02-09
Powrót