Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

O Wesołej podczas Międzynarodowego Biennale Architektury

2021-10-23

Wesoła może być wizytówką Krakowa. Już w najbliższą środę, 27 października, temat zagospodarowania poszpitalnego terenu będzie przedmiotem dyskusji podczas Międzynarodowego Biennale Architektury.

Najciekawsze zdjęcia Wesołej wybrane! Poznajcie zwycięzców konkursu

2021-10-23

Aleksandra Sepielak, Paweł Czekaj i Włodzimierz Czekaj to zwycięzcy pierwszej edycji konkursu „Zrób zdjęcie na Wesołej”. Jury postanowiło także przyznać dwa wyróżnienia. Zdobyli je Jakub Jania i Jakub Maniek. Zobaczcie, jak widzą Wesołą.

Pomoc osobom w kryzysie bezdomności

2021-10-23

Czas jesieni i zimy jest szczególnie trudny dla osób bezdomnych. Bądźmy wrażliwi na takie osoby w naszym otoczeniu – reagujmy. Miejsca schronienia, posiłki, pomoc medyczna – osoby w kryzysie bezdomności mogą również liczyć na szerokie wsparcie miasta oraz różnych organizacji i instytucji.

Powstaje park przy ul. Karmelickiej

2021-10-23

Zarząd Zieleni Miejskiej formalnie przejął od byłego dzierżawcy teren po parkingu przy ul. Karmelickiej. Pierwsze prace rozpoczną się w listopadzie, po rozstrzygnięciu przetargu na wykonawcę prac.

Odwiedzając groby, pamiętajmy o środowisku

2021-10-23

Dni 1 i 2 listopada to wyjątkowy czas, w którym pamiętamy o naszych zmarłych bliskich, dekorujemy pomniki zniczami i wiązankami kwiatów. Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie apeluje do wszystkich odwiedzających groby na cmentarzach komunalnych, aby nie zapominali w tym czasie o trosce o środowisko naturalne i przyszłe pokolenia.

Wiadukt w ciągu ul. Kąpielowej – konsultacje

2021-10-23

29 października ruszą konsultacje społeczne dotyczące projektu koncepcyjnego wiaduktu drogowego nad układem torowym w ciągu ul. Kąpielowej. Obiekt ma poprawić dojazd do ul. Zakopiańskiej od strony Swoszowic.

Kraków nagrodzony w konkursie „Miasto z Klimatem”

2021-10-23

Miasto zajęło 2. miejsce w kategorii „Rozwój błękitnej i zielonej infrastruktury, w tym retencji wody”, w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Klimatu. Kraków do konkursu zgłosił zrewitalizowany park Duchacki.

15. rocznica śmierci Zdzisława Żelaznego

2021-10-23

Dziś mija 15. rocznica śmierci Zdzisława Żelaznego, organizatora wielu akcji charytatywnych, współzałożyciela Stowarzyszenia Filantropów im. Brora Hanssona, bezinteresownie wspierającego chorych i niepełnosprawnych, odznaczonego Brązowym Medalem „Cracoviae Merenti” i tytułem Filantropa Krakowa. Z tej okazji na Jego grobie na cmentarzu Rakowickim zapłonie znicz od władz miasta Krakowa.

Nowy Program Ochrony Środowiska dla Krakowa

2021-10-23

20 października na sesji Rady Miasta odbyło się pierwsze czytanie Programu Ochrony Środowiska dla Miasta Krakowa na lata 2020-2030, który będzie jednym z ważniejszych dokumentów określających politykę miasta w zakresie ochrony środowiska. Jest on powiązany z innymi programami i projektami ujętymi w „Strategii Rozwoju Krakowa 2030. Tu chcę żyć. Kraków 2030”.

Powstaje plan dla obszaru „Ulica Niebieska – Cmentarz

2021-10-23

24 hektary obszaru w okolicy cmentarza parafialnego przy ul. Niebieskiej zostanie objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Wspomniany obszar znajduje się w dzielnicy XI Podgórze Duchackie.

Znajdź komunikat