Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Rodzina to drużyna! X Święto Rodziny Krakowskiej

2022-05-16

Święto Rodziny Krakowskiej to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalno-rodzinny krajobraz Krakowa. Wzorem ubiegłorocznej edycji, zostało zorganizowane w trzydniowej formule, od dziś, 27 maja do 29 maja. Tym razem tematem przewodnim święta jest szeroko rozumiana aktywność rodzin pod hasłem „Rodzina to drużyna”.

Kraków pomaga Ukrainie – podsumowanie działań

2022-03-11

Od chwili wybuchu wojny na Ukrainie do Krakowa przybyło ok. 177,5 tys. osób, które potrzebują schronienia i pomocy. Dla miasta przyjęcie uchodźców to ogromny wysiłek i wyzwanie. Prowadzone są liczne działania, które mają ułatwić naszym gościom pobyt w Krakowie, nie destabilizując sytuacji mieszkańców.

Jakie granice obszaru rewitalizacji? Spotkajmy się na mieście!

2022-05-27

Do 24 czerwca trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji w Krakowie.

Lifting donic z drzewami z placu Nowego

2022-05-27

Donice z drzewami w Krakowie m.in. z placu Nowego przechodzą metamorfozę. W ostatnim czasie systematycznie znikały, po to by pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej mogli je wyczyścić, pomalować a następnie ustawić w miejscach, w których się znajdowały przed renowacją.

Kraków solidarny z Ukrainą

Wypłata świadczeń dla Polaków goszczących uchodźców – złóż wniosek

2022-03-14

Uchwalona ustawa o pomocy ukraińskim uchodźcom określa zasady legalizacji pobytu oraz pakiet świadczeń i ulg dla obywateli Ukrainy. Świadczenia mają również otrzymać Polacy, przyjmujący uchodźców z Ukrainy. Poniżej przedstawiamy zasady, na podstawie których podmioty, w tym fizyczne, będą mogły uzyskać świadczenia.

Dostosuj kolor pojemnika do rodzaju odpadów

2022-05-27

Zgodnie z nowymi zasadami, do 30 czerwca zarządcy i właściciele nieruchomości mają obowiązek dostosować kolorystykę pojemników do rodzaju segregowanych odpadów. Dotychczas pojemniki mogły mieć inne kolory i wystarczyło, że były odpowiednio opisane. Od 1 lipca będą obowiązywały nowe przepisy.

Modernizacja krakowskich wodociągów. Kolejny etap na ukończeniu

2022-05-27

Wodociągi Miasta Krakowa SA kończą kolejny etap przedsięwzięcia „Gospodarka wodno-ściekowa w Krakowie”. Poprawa wydajności sieci kanalizacyjnej miasta, rozbudowa oczyszczalni ścieków Płaszów, a także nowy, cyfrowy system zarządzania siecią przyczynią się do zwiększenia odporności miasta na zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi w tym m.in. nawalnymi deszczami.

Konferencja pracowników wydziałów komunikacji miast wojewódzkich

2022-05-26

W czwartek i piątek odbyła się w Krakowie kolejna edycja konferencji Unii Metropolii Polskich, dotycząca benchmarkingu wydziałów komunikacji miast wojewódzkich. W ramach wydarzenia omawiane były zagadnienia m.in. z zakresu transportu, rejestracji pojazdów i zwiększenia zainteresowania mieszkańców usługami online.

Nowe godziny pracy magazynu darów

2022-05-26

Magazyn NOHO Logistic przy ul. Bartników 10 dla darów dla Ukrainy od grup zorganizowanych zmienia godziny swojej pracy. Od teraz czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00. W weekendy magazyn będzie zamknięty.

Porozmawiajmy o Krakowie... Spotkanie dla mieszkańców Dębnik

2022-05-26

Mieszkańców dzielnicy VIII Dębniki zapraszamy do udziału w spotkaniu z cyklu „Porozmawiajmy o Krakowie… w dzielnicach VIII–XIII”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 31 maja, o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury Ruczaj przy ul. Rostworowskiego 13.

Znajdź