Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

XIII

Piknik chorwacki nad zalewem Bagry

2024-05-22

W najbliższą sobotę, 25 maja na terenie Małej Chorwacji na krakowskich Bagrach odbędzie się piknik chorwacki. W programie wydarzenia m.in. rozmowy o Chorwacji, występy muzyczne, zabawy i animacje dla dzieci, degustacje kulinarne, zawody żeglarskie i odsłonięcie ośmiu gwiazd w Alei Gwiazd Chorwackich.

Burze z gradem w Krakowie – ostrzeżenie meteorologiczne

2024-05-22

Synoptycy wydali ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu, a miejscami również gradu. Będzie obowiązywać od dzisiejszego południa, do czwartku, 23 maja, do godz. 2.00.

Dzień Otwarty Magistratu – DOM dialogu

2024-05-21

W najbliższą niedzielę, 26 maja, krakowski magistrat ponownie otworzy swe podwoje dla zwiedzających. Będzie to jedna z nielicznych okazji, aby zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne i posłuchać ciekawych opowieści związanych z pałacem Wielopolskich oraz dawnym ratuszem podgórskim, bowiem tegoroczny Dzień Otwarty Magistratu odbywać się będzie właśnie w tych dwóch lokalizacjach.

Zasady funkcjonowania dorożek konnych na Rynku Głównym

2024-03-08

Z uwagi na pojawiające się w ostatnim czasie informacje medialne, które w sposób błędny lub nieprawdziwy przedstawiają kwestię dotyczącą krakowskich dorożek konnych na Rynku Głównym, w szczególności dobrostanu koni, Wydział Spraw Administracyjnych przypomina zasady obowiązujące w tym zakresie.

piana na Wiśle

Informacja o parametrach wody w Wiśle na stopniu Dąbie i Przewóz

2024-05-21

20 maja na Wiśle poniżej stopni Dąbie i Przewóz pojawiła się gęsta piana. Służby Wód Polskich przy współpracy z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska ustalają przyczynę, pobrano próbki wody. Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski jest w stałym kontakcie z tymi instytucjami i monitoruje sytuację.

Biało-niebieski Kraków z okazji święta miasta

2024-05-21

Od 1 do 9 czerwca obchodzimy Święto Miasta Krakowa, które zostało ustanowione przez Radę Miasta Krakowa jako upamiętnienie otrzymania przywileju lokacyjnego przez Kraków w 1257 r.

Godziny pracy magistratu w dniach 31 maja – 1 czerwca

2024-05-21

W piątek po Bożym Ciele, 31 maja, Urząd Miasta Krakowa pracuje do godziny 15.30.

Dzień Samorządu Terytorialnego

2024-05-21

W poniedziałek, 27 maja, obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji budynki Urzędu Miasta Krakowa oraz miejskich jednostek organizacyjnych zostaną udekorowane flagami państwową, miejską oraz Unii Europejskiej.

Kraków.pl nr 9/2024

Najnowsze wydanie dwutygodnika „Kraków.pl” już jest – przeczytaj!

2024-05-21

Każda teraźniejszość staje się w końcu historią, to nic nowego. Ale właśnie teraz dzieje się historia wyjątkowa. W poprzednim numerze pożegnał się z nami – i z redakcją, i z czytelnikami – prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który piastował to stanowisko przez niemal 22 lata! W dzisiejszym wydaniu prezentujemy Państwu nowego prezydenta naszego miasta: Aleksandra Miszalskiego, który udzielił nam pierwszego wywiadu.

Więcej smoków w ramach Smoczego Szlaku

2024-05-20

Jesienią kolejni krewniacy Smoka Wawelskiego w wersji mini pojawią się na ulicach, placach i skwerach Krakowa. Do końca maja Zarząd Dróg Miasta Krakowa podpisze umowę z wykonawcą, który ustawi następne figury w przestrzeni miejskiej.

Znajdź