Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Śnieg nadal sypie - trudna sytuacja na drogach

Atak zimy w Krakowie

2023-12-02

W Krakowie śnieg nadal pada, ale już dużo mniej intensywnie. Na ulicach pracuje cały sprzęt, jaki MPO ma w dyspozycji, czyli 265 pługów i solarek. Przypominamy kierowcom, aby w czasie intensywnych opadów śniegu umożliwili na drogach przejazd solarkom, tak, jak to ma miejsce w przypadku przejazdu karetek pogotowia.

Streetbus pomaga osobom w kryzysie bezdomności

2023-12-01

1 grudnia, na ulice Krakowa wyjechał streetbus. To specjalny autobus, w którym osoby w kryzysie bezdomności mogą otrzymać doraźną pomoc.

Spotkanie dzieci z niepełnosprawnościami z Mikołajem

2023-12-01

1 grudnia, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, odbyło się spotkanie dzieci z niepełnosprawnościami z Mikołajem.

Dwa plany zagospodarowania na Klinach

2023-12-01

Już wkrótce zostaną poddane pod dyskusję projekty dwóch planów, które dotyczą obszaru Kliny i przewidują utworzenie tam dwóch parków miejskich. Pierwszy z nich, „Park miejski Kliny południe”, znajduje się w obrębie dzielnicy X Swoszowice, natomiast obszar „Park miejski na Klinach” mieści się w dzielnicy VIII Dębniki.

Wykup mieszkania komunalnego w Krakowie – złóż wniosek

2023-01-17

Najemcy lokali gminnych, które wybudowano lub nabyto przed 1 stycznia 1999 r., mają możliwość ich wykupienia. Bonifikata, z jaką można pozyskać mieszkanie na własność, wynosi od 23 do 50 proc. Przyjmowanie wniosków w tej sprawie potrwa do końca tego roku.

Pomagajmy osobom w kryzysie bezdomności

2023-12-01

Zima jest szczególnie trudną porą roku dla osób bezdomnych. Bądźmy wrażliwi na takie osoby w naszym otoczeniu – reagujmy. Miejsca schronienia, posiłki, pomoc medyczna – osoby w kryzysie bezdomności mogą również liczyć na szerokie wsparcie miasta oraz różnych organizacji i instytucji.

Gala Hoovera w rytmie lat 20. i 30.

2023-12-01

Za nami 5. już gala Hoovera, zorganizowana tym razem w Auli Florianka Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, podczas której organizatorzy akcji Hoover Table mieli okazję symbolicznie podziękować darczyńcom i partnerom.

Będą nowe miejscowe plany

2023-12-01

Wydział Planowania Przestrzennego UMK przystępuje do sporządzania sześciu nowych miejscowych planów zagospodarowania.

Święta magiczne, bo ekologiczne

2023-12-01

Przyjazne dla planety święta będą motywem przewodnim spotkań i warsztatów, które zaplanowano na grudzień w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej przy ul. Wielopole 17a. W programie znajdziemy m.in. wymianę ubrań „Świąteczne porządki”, warsztaty ekologiczne, spotkanie na temat świąt bez marnowania jedzenia, a także zajęcia, na których będzie można przygotować upcyclingowe prezenty oraz uszyć świąteczne skarpety.

Przypomnienie o obowiązku meldunkowym

2023-12-01

Obowiązek meldunkowy nadal istnieje i dotyczy każdej osoby, która zamieszkuje na terenie Polski z zamiarem pobytu stałego czy czasowego. Obowiązek meldunkowy dotyczy zarówno Polaków jak i cudzoziemców.

Znajdź