Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Trasy Pychowicka i Zwierzyniecka – wkrótce ruszają konsultacje

2022-10-03

17 października rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie budowy tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej. Ich celem jest zaprezentowanie wariantów projektowanych dróg oraz zebranie opinii mieszkańców co do wyboru jednego z wariantów tras.

Konsultacje w sprawie współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi

2022-09-23

Do 28 października odbywają się konsultacje społeczne dotyczące projektu programu współpracy Gminy Miejskiej Kraków na rok 2023 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Młodsi nie będziemy, czyli jak polskie miasta dbają o starszych mieszkańców

2022-10-03

Żyjemy coraz dłużej, co w połączeniu z coraz mniejszą liczbą dzieci powoduje zjawisko starzenia się społeczeństwa. Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław – na zlecenie Unii Metropolii Polskich zrealizowane zostało badanie, które pokazuje, jak funkcjonują polityki senioralne w największych polskich miastach.

Trwa budowa przepompowni z rurociągiem

2022-10-03

U zbiegu ulic Agatowej i Półłanki trwają prace nad budową przepompowni wraz z rurociągiem tłocznym. Przedsięwzięcie o wartości ok. 1,5 mln zł pozwoli na odprowadzenie nadmiaru wód deszczowych do kanalizacji w pobliżu ul. Domagały, a tym samym zabezpieczy obszar przed podtopieniami.

Kraków solidarny z Ukrainą

Wypłata świadczeń dla Polaków goszczących uchodźców – złóż wniosek

2022-03-14

Uchwalona ustawa o pomocy ukraińskim uchodźcom określa zasady legalizacji pobytu oraz pakiet świadczeń i ulg dla obywateli Ukrainy. Świadczenia mają również otrzymać Polacy, przyjmujący uchodźców z Ukrainy. Poniżej przedstawiamy zasady, na podstawie których podmioty, w tym fizyczne, będą mogły uzyskać świadczenia.

Konsultacje w sprawie Białych Mórz

2022-07-20

Trwają konsultacje społeczne dotyczące przyszłości Białych Mórz. Cały czas dostępna jest ankieta, którą można wypełniać do 25 listopada. Następne spotkanie konsultacyjne odbędzie się w środę, 12 października, od godz. 16.00 do 17.00 przy wieży widokowej obok Centrum Jana Pawła II.

Plan dla obszaru „Piasek” ponownie do wglądu

2022-10-03

Mieszkańcy zainteresowani planem „Piasek”, który obejmuje dwie dzielnice: Stare Miasto i Krowodrzę będą mogli zapoznać się ponownie z częścią tego projektu, prognozą oddziaływania na środowisko i niezbędną dokumentacją.

Stopnie alarmowe CHARLIE-CRP i BRAVO do 30 listopada

2022-02-15

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przedłużył okres obowiązywania trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) na terytorium całego kraju. Obowiązuje do 30 listopada do godz. 23.59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Ponadto na terenie całego kraju wprowadzony został drugi stopień alarmowy BRAVO. Również obowiązuje do 30 listopada, do godz. 23.59.

miejskie konto wsparcia obywateli Ukrainy

Konto miejskie na darowizny dla Ukrainy

2022-03-16

W pomoc dla Ukrainy można się angażować na wiele sposobów, w tym wpłacając także darowiznę na specjalne konto. Wpłat można dokonywać w różnych walutach, a w tytule przelewu należy wpisać „Pomoc dla obywateli Ukrainy”.

Dotychczas na konto wpłynęło (stan na 16 września):

  • 89 666,46 zł

  • 10 000,00 dolarów

  • 1 995,11 euro

Pierwszy sklep socjalny już otwarty

2022-10-03

W Krakowie przy ul. Siemaszki 31 działa już pierwszy sklep socjalny „Dobry Sklep”. Dzisiaj oficjalnie otworzyli go zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig, dyrektor Krakowskiego Banku Żywności Justyna Liptak oraz radny miejski Artur Buszek.

Znajdź