Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Kraków doceniony w konkursie „Ekolaury” 2021

2021-11-25

Zaangażowanie na rzecz wdrażania gospodarki obiegu zamkniętego, wysoki poziom recyklingu, innowacyjne rozwiązania dla gospodarki wodno-ściekowej – to obszary, w których Kraków został wyróżniony w 20. edycji konkursu „Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2021”. Gala wręczenia nagród odbyła się 23 listopada w Katowicach. Plebiscyt promuje najefektywniejsze i innowacyjne działania podejmowane na rzecz ochrony środowiska.

Przemoc niejedno ma imię!

Kraków przeciw przemocy w rodzinie

2021-11-25

Problem przemocy domowej uwidocznił się ze zdwojoną siłą w trakcie pandemii wraz z przymusową izolacją. Odpowiadając na ten problem, 25 listopada w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, Kraków rozpoczął kampanię edukacyjną, aby przeciwdziałać przemocy i skuteczniej pomagać osobom jej doświadczającym.

Uchylmy okienka wolno żyjącym kotom

2021-11-25

Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie dokuczliwy dla wolno żyjących kotów. Uchylmy dla nich okienka w piwnicach i pomieszczeniach gospodarczych, aby ochronić je przed zimnem i mrozem.

Ekolaur XX-lecia dla Wodociągów Miasta Krakowa

2021-11-24

W środę, 23 listopada, odbyła się w Katowicach uroczysta gala wręczenia Ekolaurów Polskiej Izby Ekologii. Wodociągi Miasta Krakowa zostały nagrodzone prestiżowym Ekolaurem XX-lecia za wieloetapowe przedsięwzięcie realizowane sukcesywnie od 20 lat, pod wspólną nazwą „Gospodarka wodno-ściekowa w Krakowie”. Nagrodę odebrał Wojciech Szczepanik – członek zarządu Wodociągów Miasta Krakowa.

Granie na SZczekanie

„Granie na SZczekanie” – koncert charytatywny dla zwierzaków

2021-11-24

W poniedziałek, 29 listopada, o godz. 18.30, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego odbędzie się już po raz 32. koncert „Granie na SZczekanie”. To charytatywna impreza, z której dochód ze sprzedaży biletów, a także z odbywającej się w trakcie koncertu licytacji, zostanie przekazany na rzecz krakowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Kwalifikacja wojskowa zakończona

2021-11-24

19 listopada zakończyła się kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców Krakowa – informuje Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa. Podczas ponad trzymiesięcznych prac komisje lekarskie wydały blisko 3600 orzeczeń o zdolności do czynnej służby wojskowej.

Przedświąteczny karp dla Krakowa

2021-11-23

10 tys. porcji karpia, kapusta z grochem i pieczywo dla mieszkańców Krakowa – już po raz kolejny wraz z Bartłomiejem Szczoczarzem – właścicielem gospodarstwa rybackiego Dolina Będkowska, organizowany jest bezpłatny przedświąteczny poczęstunek.

Pierwszy Klub Rodziców w Bieńczycach

2021-11-23

8 listopada w Dzielnicy XVI Bieńczyce, przy ul. Fatimskiej 21A/45, rozpoczął działalność kolejny Klub Rodziców z dziećmi do lat 3.

Kraków Culture Lab – cykl rozmów o kulturze Krakowa

2021-11-23

Liderzy życia kulturalnego naszego miasta, zaproszeni goście, eksperci i specjaliści, ważne tematy, wyzwania i bolączki świata kultury. Ideą cyklu rozmów i okrągłych stołów Kraków Culture Lab jest identyfikacja wyzwań, wymiana doświadczeń, wzajemna inspiracja, dzielenie się wiedzą o efektywnym zarządzaniu i wdrażaniu projektów, służących rozwojowi współpracy sektora kultury. 25 listopada rozpoczął się cykl regularnych spotkań Kraków Culture Lab, który stanie się stałym programem platformy PLAY KRAKÓW.

Jak dokarmiać ptaki?

2021-11-23

Zbliżają się coraz zimniejsze dni i coraz więcej osób zastanawia się czy dokarmiać ptaki, a jeśli tak, to co jest dla nich najlepsze, aby mogły przetrwać ten trudny czas.

Znajdź