Aktualności

Urząd Stanu Cywilnego: odmrażanie sal ślubów

IV etap znoszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa objął również sale ślubów krakowskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Nie obowiązuje już przyjęta w urzędzie zasada, że na 10 m2 powierzchni sali ślubów przypada jedna osoba.

Andrzej Wyrobiec nowym dyrektorem Teatru „Bagatela”

Komisja Konkursowa wybrała nowego dyrektora Teatru „Bagatela”. Największą liczbę głosów uzyskał Andrzej Wyrobiec, jego kandydaturę zatwierdził prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Andrzej Wyrobiec zaproponował najbardziej interesujący, autorski program koncepcji organizacyjnej, finansowej i programowej teatru.

Koniec sezonu grzewczego

Ze względu na panujące warunki atmosferyczne oraz długoterminową prognozę pogody, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podjęło decyzję o zakończeniu od czwartku, 4 czerwca dostawy energii cieplnej na cele ogrzewania w Krakowie.

Powstanie żłobek z placem zabaw na osiedlu Przyzby-Zalesie

Jeszcze w tym roku gminne osiedle Przyzby-Zalesie wzbogaci się o miejsce dla najmłodszych. W jednym z bloków oddanych do użytku pod koniec 2019 roku powstanie żłobek z placem zabaw, gdzie uczęszczać będzie mogło ponad 50 maluchów. To nie pierwsza inwestycja ZIM w infrastrukturę dla najmłodszych.

Odkryj nieodkryte – czas na Kraków!

Byłeś w Krakowie ze szkolną wycieczką ładnych parę lat temu? Pamiętasz smak obwarzanka spod Wawelu i chciałbyś sprawdzić, jak zmieniała się panorama miasta z kopca Kraka? A może chcesz spędzić kilka dni pływając kajakiem po Wiśle, przemierzając rowerowe szlaki lub z dala od miejskiego gwaru spacerując po lasach? Zaplanuj pobyt w Krakowie, a poznasz gród Kraka z zupełnie innej strony. Rusza ogólnopolska kampania „Kraków.Nieodkryty”.

Nocne oświetlenie ulic przywrócone

Zarząd Dróg Miasta Krakowa, w związku ze zwiększonym ruchem ulicznym, po złagodzeniu obostrzeń obowiązujących w czasie pierwszych tygodni epidemii, podjął decyzję o przywróceniu nocnego oświetlenia ulic.

Place zabaw są już otwarte

Place zabaw w Krakowie zostały otwarte – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej. W najbliższym czasie w tych miejscach wieszane będą tabliczki informacyjne zawierające zalecenia dotyczące korzystania z placów zabaw.

Piknikuj w zieleni

Weekendowe piknikowanie z rodziną i przyjaciółmi w parkach stało się tradycją. Niestety w tym roku, ze względu na nadzwyczajną sytuację epidemiologiczną związaną z COVID-19, nie spotkamy się w czerwcu w pięknych krakowskich parkach. Na szczęście nie znaczy to, że nie będziemy razem ćwiczyć, gotować czy brać udziału w warsztatach.

Przepompownia wtłoczy nadmiar deszczówki do kanalizacji

Udrażnianie przepustów, wybieranie naniesionych przez wodę gałęzi, wypompowywanie wody, która zaczynała wdzierać się na ulice - takie działania w miniony weekend prowadzili pracownicy jednostki Klimat-Energia-Gospodarka Wodna. Kilkudniowe opady deszczu spowodowały podtopienie ulic Agatowej i Półłanki. Niebawem w tym rejonie zostanie zbudowana przepompownia z rurociągiem.

Ruszył nabór wniosków w programie małej retencji

Można już składać wnioski o dotację na wykonanie systemu do gromadzenia i wykorzystania wód opadowych i roztopowych. Na program krakowskiej małej retencji miasto przeznaczy w tym roku 2 mln zł.