Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wskazali kandydatów

20 i 21 maja obradowały powołane w ubiegłym tygodniu komisje Rady Miasta Krakowa. Radni skupili się głównie na wskazaniu kandydatów na przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji. Komisje prowadzone były przez Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących RMK.

Fot. Jan Graczyński

Kandydatką na przewodniczącą Komisji Zdrowia i Uzdrowiskowej wybrana została radna Alicja Szczepańska. Z porządku obrad zdjęty został punkt dotyczący wyboru wiceprzewodniczącego Komisji Zdrowia.

Kandydatem na przewodniczącego Komisji Infrastruktury został radny Tomasz Daros, natomiast na wiceprzewodniczącego radny Edward Porębski.

Radne Joanna Hańderek oraz Małgorzata Kot zostały wskazane jako kandydatki do przewodniczenia Komisji Ochrony Środowiska, obie uzyskały po 5 głosów, wobec czego komisja nie wyłoniła kandydata na przewodniczącego komisji. Nie zgłoszono natomiast kandydatów na wiceprzewodniczącego.

Na pierwszym posiedzeniu Komisji Kultury i Ochrony Zabytków na funkcję przewodniczącej komisji zgłoszono kandydaturę Magdaleny Mazurkiewicz. Wniosek został jednogłośnie przyjęty. Również jednogłośnie, kandydatką na wiceprzewodniczącą Komisji została radna Eliza Dydyńska-Czesak.

Podczas posiedzenia Komisji Edukacji do pełnienia funkcji przewodniczącej komisji została zgłoszona kandydatura radnej Anny Bałdygi. Wniosek został przyjęty. Nie zgłoszono natomiast żadnej kandydatury na stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Edukacji.

Kandydatem na przewodniczącego komisji Innowacji, Metropolii i Rozwoju Gospodarczego został radny Maciej Michałowski. Nie było zgłoszeń kandydatów do funkcji wiceprzewodniczącego Komisji. Kandydatką na Przewodniczącą Komisji Dyscyplinarnej została radna Agnieszka Łętocha. Tu również nie pojawiły się zgłoszenia kandydatów na wiceprzewodniczącego komisji.

Kandydatem na przewodniczącego Komisji Mienia i Mieszkalnictwa został radny Tomasz Leśniak, a kandydatką na wiceprzewodniczącą komisji - radna Aleksandra Owca.

Radni zadecydowali, że kandydatem na przewodniczącego Komisji Sportu będzie radny Marek Hohenauer, a na wiceprzewodniczącego – radny Marek Sobieraj.

Z powodu braku zgłoszonych kandydatów na razie nie zostanie wyłoniony przewodniczący i wiceprzewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

Komitetowi Audytu dla Gminy Miejskiej Kraków przewodniczyć ma radny Zbigniew Kożuch. Gremium to nie wyznacza wiceprzewodniczącego.

Kandydatem na przewodniczącego Komisji Praworządności został radny Krzysztof Sułowski, a kandydatką na wiceprzewodniczącą – Alicja Szczepańska.

Z kolei radna Bogumiła Drabik została kandydatką na przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej i Senioralnej, a kandydat na zastępcę bądź zastępczynię wyłoniony zostanie podczas kolejnego posiedzenia.

Radni zadecydowali, że kandydatem na przewodniczącego Komisji Planowania Przestrzennego będzie radny Grzegorz Stawowy, a na wiceprzewodniczącego – radny Włodzimierz Pietrus.

Kandydatem na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej został radny Michał Ciechowski, a kandydatką na wiceprzewodniczącą radna Edyta Sikora. Radni z Komisji Budżetowej i Finansów zadecydowali z kolei, że kandydatem na przewodniczącego komisji będzie radny Bogusław Kośmider, a na wiceprzewodniczącego – radny Mariusz Kękuś.

Na pierwszym posiedzeniu Komisji Promocji i Turystyki nie zgłoszono kandydatur na funkcję przewodniczącego ani na  wiceprzewodniczącego komisji. Natomiast kandydatką na przewodniczącą komisji Dialogu Obywatelskiego została radna Agnieszka Pogoda-Tota.

Decyzję w sprawie powołania przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji RMK podejmie uchwałami Rada Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Autor: KRMK
Osoba publikująca: Małgorzata Kubowicz
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2024-05-21
Data aktualizacji: 2024-05-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź