Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kluby Rodziców ze wsparciem UNICEF

UNICEF wspiera krakowskie Kluby Rodziców jako model świetlicy środowiskowej dla rodzin. Dzięki tej pomocy finansowane są dodatkowe zajęcia integracyjne dla polskich i ukraińskich rodzin.

Fot. pixabay.com

W związku z współpracą z UNICEF od 1 lipca w krakowskich Klubach Rodziców z dziećmi do lat 3 odbywają się spotkania integracyjne dla rodzin ukraińskich i polskich, zajęcia ze specjalistami i różnorodne warsztaty. Wsparcie dotyczy klubów prowadzonych przez trzy organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie „Kultura i Edukacja” przy ul. Bobrowskiego 6, Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych Pro Familia na os. Górali 15 i „Fundację Polekont-Istota Przywiązania” przy ul. Kurczaba 2.

W ramach dodatkowych trzech godzin dziennie, rodzice i dzieci mogą skorzystać z bogatej oferty zajęciowej, poprzez uczestnictwo np. w lekcjach języka polskiego, spotkaniach z psychologiem, terapeutą itp. Przez cały czas do dyspozycji rodziców i dzieci będzie animator, a w przerwach między zajęciami zainteresowani będą mogli skorzystać z drobnego poczęstunku.

Zajęcia przeznaczone dla rodziców z dziećmi z Ukrainy, w wymiarze dodatkowych dwóch godzin w miesiącu, odbywają się także w 18 Klubach Rodziców prowadzonych przez miejskie instytucje kultury w:

  • Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta
  • Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida
  • Nowohuckim Centrum Kultury
  • Centrum Kultury Podgórza
  • Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
  • Krakowskim Forum Kultury.
pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-27
Data aktualizacji: 2022-11-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź