Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zmiany w budżecie i plan miejscowy, czyli 65. sesja RMK

W środę, 1 września odbędzie się 65. sesja Rady Miasta Krakowa. W porządku obrad znalazł się m.in. projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Ulica Niebieska – Cmentarz” czy zmiany w budżecie Miasta Krakowa.

Fot. Jan Graczyński

Radni zajmą się także szeregiem uchwał związanych z mieniem gminnym, chodzi o wyrażenie zgód na odstąpienia od żądania zwrotu bonifikaty udzielonej od ceny sprzedaży udziału części nieruchomości gruntowych związanych z lokalem mieszkalnym.

Radni zdecydują także o nadaniu nazwy Skwer Michała Beliny-Czechowskiego dla obszaru położonego w Dzielnicy XVIII Nowa Huta, u zbiegu Alei Róż i ul. Stefana Żeromskiego. „Michał Belina-Czechowski to postać związana z polskim ruchem patriotycznym. To jeden z najważniejszych protoplastów światowego, 22-milionowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego” – możemy przeczytać w uzasadnieniu do projektu uchwały. Z  wnioskiem o  nazwanie skweru imieniem Michała Beliny-Czechowskiego wystąpił ks. Pastor Marek Rakowski, Sekretarz Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP Zbór w Krakowie. W 2021 roku krakowscy adwentyści obchodzą 100-lecie założenia zboru (parafii) w Krakowie, a Patronat Honorowy nad Jubileuszem objął Prezydent Miasta Krakowa.

Sesja Rady Miasta Krakowa w trybie hybrydowym rozpocznie się o godz. 10:00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.

Porządek obrad

Przypominamy, że mieszkańcy mogą zdalnie zabrać głos podczas sesji RMK. W tym celu należy przesłać zgłoszenie do Kancelarii Rady Miasta Krakowa na adres br.umk@um.krakow.pl wraz ze wskazaniem kontaktowego adresu mailowego na co najmniej dzień przed terminem sesji. Mieszkańcy powinni też określić, w którym punkcie obrad chcą zabrać głos. Na podany adres przesłany zostanie link umożliwiający – poprzez aplikację Microsoft Teams – zdalne uczestnictwo w sesji RMK oraz zabranie głosu w dyskusji.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Kubowicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-08-27
Data aktualizacji: 2021-08-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź