Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bezpieczne święto Wszystkich Świętych – informacje praktyczne

W tym roku święto Wszystkich Świętych będzie inne niż dotychczas. W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 zachęcamy do rozłożenia odwiedzin grobów swoich bliskich na najbliższe tygodnie, tak by nie tworzyć dużych zbiorowisk 1 czy 2 listopada. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego, zakrywaniu ust i nosa, i stosownym dystansie społecznym na terenie krakowskich nekropolii.

Fot. Magiczny Kraków

Miasto przygotowało specjalną ofertę komunikacji miejskiej – linii tramwajowych i autobusowych, dowożących mieszkańców w rejon cmentarzy. Co ważne, pojazdy KMK są dezynfekowane i są bezpieczne, należy jednak pamiętać o limitach pasażerów, którzy mogą podróżować tramwajem czy autobusem w tym samym czasie. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia w pojazdach transportu zbiorowego może równocześnie przebywać nie więcej pasażerów niż połowa miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich wyznaczonych miejsc w pojeździe.

 

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas informatorem w związku ze zbliżającymi się uroczystościami Wszystkich Świętych. Tegoroczne opracowanie jest kompendium wiedzy na temat zmian w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu drogowego w obrębie krakowskich cmentarzy. Zawiera ono także informacje praktyczne dotyczące infrastruktury cmentarnej, pomocy dla osób niepełnosprawnych, orientacyjne plany nekropolii, ale i przypomnienie o zastosowaniu zasad sanitarnych.

 

Komunikacja miejska:

Organizacja ruchu drogowego:

Orientacyjne plany cmentarzy (pliki PDF do pobrania):

Informacje praktyczne:

 

 

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela, Tomasz Róg
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-10-26
Data aktualizacji: 2020-10-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź