Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dziś kończą się Zaduszki Organowe

Tylko do dziś, 6 listopada a nie jak wcześniej planowano – do 9 listopada – potrwa w Krakowie XVII Międzynarodowy Festiwal „Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia”, wybitnego krakowskiego organisty, kompozytora i pedagoga. Wydarzenie zostanie przerwane z powodu nowych obostrzeń sanitarnych.

Fot. Krakowskie Forum Kultury

Międzynarodowy Festiwal „Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia” to wydarzenie organizowane przez Krakowskie Forum Kultury, które na stałe wpisało się w krajobraz kulturalny miasta Krakowa. Poświęcone jest pamięci profesora Jana Jargonia, wybitnego krakowskiego organisty, kompozytora i pedagoga, który w swoim dorobku posiada prowadzenie szeregu festiwali rangi międzynarodowej, takich jak krakowskiego festiwalu „Dni Muzyki Organowej”, będącego inspiracją do stworzenia „Zaduszek Organowych”, organizowanych w tym roku już po raz siedemnasty.

Koncerty odbywają się w najbardziej znanych kościołach Krakowa: Bazylice Bożego Ciała Kanoników Regularnych Laterańskich, kościele św. Krzyża, Bazylice św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa ojców paulinów „Na Skałce” oraz w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa ojców jezuitów.

W związku z epidemią Covid-19 liczba miejsc na koncertach jest ograniczona. Podczas koncertów obowiązują przepisy bezpieczeństwa sanitarnego m.in. zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zakrywania ust i nosa.

Z uwagi na wprowadzone obostrzenia epidemiologiczne festiwal zostanie przerwany.

Ostatni koncert odbędzie się:

  • Koncert, który miał się odbyć w sobotę, 7 listopada o godzinie 19.00 zostaje przeniesiony na dziś, piątek, 6 listopada. Wydarzenie odbędzie się w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa ojców jezuitów, ul. Kopernika 26 o godzinie 19.00.

Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-11-06
Data aktualizacji: 2020-11-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź