Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Sztuka do Rzeczy – Design w Krakowie. Pobierz program

Blisko 80 wydarzeń najróżniejszego typu składa się na program tegorocznej edycji projektu „Sztuka do Rzeczy – Design w Krakowie”. Od 4 do 30 listopada przez cały Kraków przebiegnie prawdziwy maraton atrakcji, na które złożą się targi rzemiosła i sztuki użytkowej, pokazy, wykłady, spacery i mnóstwo inspirujących warsztatów dla małych i dużych. Parasolowy projekt wsparcia i promocji inicjatyw związanych z designem pod hasłem „Sprawczość” połączy w tym roku aż 22 partnerów! Przedstawiamy pełen program wydarzenia.

Fot. Julia Żymuła

Sztuka do Rzeczy 2023. Stawiamy na sprawczość

Tegoroczna edycja projektu „Sztuka do Rzeczy – Design w Krakowie” odbywa się w dniach 4–30 listopada pod hasłem „Sprawczość”. Rozumiemy pod nim przede wszystkim rosnące w ostatnich latach zainteresowanie pracą ręczną, rzemiosłem i designem jako nośnikiem autentyczności i unikatowości. W silnie zglobalizowanym, dążącym do uniformizacji i doświadczającym błyskawicznej rewolucji technologicznej świecie kierujemy uwagę na ludzi, którzy „wzięli sprawy w swoje ręce” i swoją pracą wprowadzają w nasze otoczenie wyjątkowe, zrodzone z ludzkiej pasji idee i przedmioty.

Pierwszy weekend listopada przebiegł pod znakiem targów artystów i designerów Nówka Sztuka. Do historycznego pałacu Sztuki przeniosło się na te dwa dni kilkadziesiąt starannie wybranych pracowni działających w obszarze plakatu, grafiki, malarstwa, ilustracji, książki, fotografii czy rzeźby. Wydarzeniu towarzyszyły spotkania, wykłady, wystawy i warsztaty w pałacu Potockich.

Czym są dzielnice kreatywne, jak powstają i jaki wpływ mają na rozwój miast? Gdzie już funkcjonują tego typu dzielnice?

Odpowiedzi na powyższe pytania można było poznać podczas polskiej premiery książki: Basile Michel, „Dzielnice kulturalne i kreatywne. Wieloznaczność sztuki i kultury w mieście postindustrialnym”, odbywającej się w ramach Designu w Krakowie – Sztuki do Rzeczy. W dyskusji wokół książki wzięli udział: Carolina Pietyra, dyrektorka KBF oraz Artur Celiński, współtwórca i zastępca redaktor naczelnej „Magazynu Miasta”. Więcej o książce można przeczytać na stronie internetowej Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Bezpłatne wejściówki na spotkania „Designu w Krakowie” dostępne są na stronie KBF.

Wszystkie wykłady i debaty będą streamowane na kanale YouTube KBF.

Jeszcze więcej „Sztuki do rzeczy”

A to nie koniec atrakcji, jakie przyszykowali na listopad organizatorzy poszczególnych wydarzeń! Przez cały listopad czeka jeszcze więcej inspirujących warsztatów, popularyzatorskich wystaw, targów i spotkań ze sztuką użytkową.

Sztuka do Rzeczy – pobierz program w PDF

Zapraszamy do śledzenia profili wydarzenia na Facebooku i Instagramie.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-10-31
Data aktualizacji: 2023-11-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź