Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Program cyklu Sacrum Profanum: Interakcje

2022-09-30

Festiwal Sacrum Profanum za nami, ale święto muzyki współczesnej w Krakowie trwa nadal – dzięki nowemu cyklowi. Interakcje stanowią przegląd dorobku najciekawszych kompozytorów i kompozytorek naszych czasów. Usłyszymy m.in. wielokrotnie nagradzany, ekwilibrystyczny utwór „Not I” Agaty Zubel w wykonaniu samej autorki, a towarzyszące koncertom dyskusje posłużą wymianie doświadczeń i oswojeniu się z eksperymentalną twórczością.

Oratorium „Równoj ku Górze” kończy jubileusz 550-lecia obecności paulinów na Skałce

2022-09-30

„Z gór widać bowiem lepiej i zawsze trzeba równać ku górze – nigdy w dół” – to przesłanie, które płynie z oratorium poświęconego kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Oratorium „Równoj ku Górze” zostanie wykonane dziś, 30 września w kościele św. Katarzyny na zakończenie obchodów jubileuszu 550 lat obecności oo. paulinów na Skałce.

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo

2022-09-30

Ten weekend jest w Krakowie bardzo intensywny! Bieg Trzech Kopców, trening rolkarski i na boiskach przy Trasie Łagiewnickiej. Zapraszamy też do udziału w akcji „Weekend seniora z kulturą”, premiery teatralne, koncerty i festiwal filmowy dla dzieci. Jest, co robić. Sprawdźcie!

Teatr KTO z nagrodą w konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

2022-09-30

Nowa siedziba Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50 na krakowskim Podgórzu została nagrodzona w prestiżowym konkursie branżowym „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. Podczas Gali, która odbyła się w Warszawie teatr otrzymał Tytuł Modernizacja Roku 2021 w kategorii „Pamięć miejsc historycznych”.

Piknik dla seniorów na Bagrach

2022-09-29

We wtorek, 4 października, na terenie rekreacyjnym przystani żeglarskiej Horn przy ul. Koziej 22 odbędzie się Piknik Senioralny. W programie między innymi zajęcia artystyczne, taneczne, wspólne śpiewanie szant i pieczenie kiełbasek. Start o godz. 10.00.

Seniorzy w Teatrze KTO

2022-09-29

Tej jesieni, od października, Teatr KTO otworzył swoje drzwi na potrzeby kolejnej grupy społecznej. Mowa o krakowskich seniorach, dla których organizatorzy przygotowali wyjątkowe atrakcje. 

Festiwal Conrad: poznaj program wydarzeń towarzyszących!

2022-09-29

Festiwal Conrada to nie tylko spotkania z pisarkami i pisarzami z całego świata. Program towarzyszący obejmuje wydarzenia dla dzieci i rodzin, pasmo filmowe i Kongres Książki. W dniach 24-30 października Kraków będzie żył wszystkimi wymiarami literatury.

A gdyby tak nigdy nie dorosnąć?

2022-09-29

Teatr Ludowy zaprasza na nowy spektakl, którego bohatera nie trzeba chyba nikomu przedstawiać: dumny, przekorny chłopak, który nie ma przeszłości ani przyszłości, a jego życie to „wieczne teraz”, wieczna Nibylandia. „Piotrusia Pana” na deskach Sceny pod Ratuszem można oglądać od tego weekendu.

Trwa ogólnopolski weekend seniora z kulturą

2022-09-29

1 i 2 października w całej Polsce odbywa się „Weekend seniora z kulturą” – ministerialna akcja, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 500 instytucji z całego kraju, nie zabraknie oczywiście także krakowskich propozycji. Co nasze muzea, teatry i centra kultury przygotowały dla seniorów? 

Zbliża się 12. Noc Poezji w Krakowie

2022-09-28

„Wolności oddać nie umiem”– to hasło zbliżającej się, 12. już edycji Nocy Poezji – wydarzenia, które każdego roku pokazuje, jak wielki jest poetycki potencjał naszego miasta. Tegoroczny program jest tak bogaty, że Noc Poezji obejmie cały weekend: 7-9 października. Odbędą się między innymi spotkania, dyskusje, warsztaty, happeningi i gry miejskie. Będzie to także okazja do wręczenia nagród krakowskim Animatorom Kultury 2022.

Znajdź