Aktualności

Akcja #zostańwdomu po nowohucku także dla seniorów

Prowadzona przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta akcja #zostańwdomu po nowohucku to wiele inicjatyw proponowanych osobom w różnym wieku. Poszczególne kluby organizują warsztaty, zajęcia i inne aktywności online, nie zapominają także o seniorach.

Misteria Paschalia w wersji 2.0

Misteria Paschalia to jeden z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Europie, od 2004 roku organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe w okresie Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Epidemia koronawirusa sprawiła, że przeżywanie tego wydarzenia w jego zwyczajowej formule – z muzyką na żywo – stało się w tym roku niemożliwe. Zespół Krakowskiego Biura Festiwalowego zadbał jednak, aby tradycji stało się zadość i zaprasza na 17. edycję Festiwalu Misteria Paschalia, która odbędzie się w dniach 5–13 kwietnia na zupełnie nowych zasadach, czyli w przestrzeni cyfrowej.

Wirtualny spacer po Zamku Królewskim na Wawelu

Wiele instytucji kultury dołączyło do akcji #zostańwdomu, aby w trudnym czasie pandemii można było skorzystać z ich oferty kulturalnej. Jedną z nich jest Zamek Królewski na Wawelu.

Wiktoria Krogulska

Przygotuj swój debiut poetycki

Tych, którzy tworzą poezję, a nie mieli jeszcze okazji czy odwagi, by swoją twórczość wydać, zachęcamy do udziału w organizowanym przez miasto konkursie na debiut poetycki roku – nagrodę im. Anny Świrszczyńskiej. To już ostatnie dni na przygotowanie zgłoszenia.

Festiwal Kultury Żydowskiej 2020 odwołany

W związku z pandemią, organizatorzy Festiwalu Kultury Żydowskiej, który odbywa się tradycyjnie na przełomie czerwca i lipca, zdecydowali o odwołaniu jego tegorocznej edycji.

Najpiękniejsze drzewko emausowe – konkurs w internecie

Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejsze drzewko emausowe! Tegoroczna edycja odbędzie się on-line.
 

Festiwal Muzyki Filmowej przełożony na 2021 r.

Zaplanowana na ten rok trzynasta edycja Festiwalu Muzyki Filmowej nie odbędzie się. Organizatorzy tego wyjątkowego wydarzenia zdecydowali o przeniesieniu programu na 2021 r.

Twój zdalny dom kultury – OKN zaprasza do sieci

Domowe Laboratorium Dziedzictwa, warsztaty recyklingu, wirtualne zwiedzanie czy premierowe odcinki Nowohuckiej Kroniki Filmowej – to wybrane propozycje Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, który zaprasza do udziału w ciekawych zajęciach realizowanych teraz w sieci.

Teatr Ludowy zaprasza na serial „Solaris – dzienniki czasu izolacji”

Teatr Ludowy rozpoczął emisję serialu „Solaris – dzienniki czasu izolacji” w reżyserii Marcina Wierzchowskiego. Odcinki można oglądać codziennie na profilu teatru na Facebooku oraz na kanale na YouTube.

Kartki i żywność, czyli kolejny film Muzeum AK

Jak wyglądało codzienne życie pod okupacją? Ile godzin w tygodniu pracowali Polacy w 1942 roku, a ile w 1944? Jak wtedy wyglądały zarobki na przykład w fabryce Zieleniewskiego w Krakowie? Jaką żywność można było kupić i za ile? – na te i inne pytania odpowiadają pracownicy Muzeum AK w kolejnym z filmów przygotowanych w ramach cyklu #zostańwdomu z #MuzeumAK.