Aktualności

O!Lśnienia – zagłosuj w plebiscycie Onetu i Miasta Kraków

Ruszyło głosowanie w plebiscycie O!Lśnienia. Nominacje do nagród kulturalnych Onetu i Miasta Kraków dla artystów za 2019 rok poznaliśmy w programie Katarzyny Janowskiej „Rezerwacja”. Głosowanie trwa do 9 marca. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, która 13 marca odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków i będzie transmitowana w Onecie.

Zobacz „Cud światła. Witraże średniowieczne w Polsce”

Od piątku, 14 lutego w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie można oglądać wystawę polskich witraży średniowiecznych „Cud światła. Witraże średniowieczne w Polsce”. To opowieść o witrażach, szklanych obrazach ożywianych światłem, stawiająca pytania, czym one były w epoce średniowiecza, kiedy i dlaczego zaczęły znikać z pola widzenia, a w końcu – jakie drogi prowadziły do ich ponownego odkrywania w XIX wieku.

Konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Bagatela

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Bagatela. Kandydaci mogą się zgłaszać w terminie do 16 marca. Pełen tekst ogłoszenia o konkursie zamieszczony jest poniżej.

Złóż wniosek o Nagrodę Teatralną im. S. Wyspiańskiego

Trwa nabór wniosków o przyznanie Nagrody Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego za szczególne osiągnięcia lub wydarzenia w dziedzinie teatru w roku 2019. Wnioski można składać do piątku, 28 lutego w Urzędzie Miasta Krakowa.

3. Wodecki Twist – muzyczne spotkanie przyjaciół!

70. urodziny Zbigniewa Wodeckiego, fortepian w roli głównej, uwielbiane przez publiczność koncerty w plenerze i wielka gala pod tytułem „Dobrze, że jesteś” – we wtorek, 5 czerwca ruszy po raz trzeci festiwal Wodecki Twist. Do Krakowa na trzy dni przyjadą najznakomitsi artyści sceny rozrywkowej, klasycznej oraz jazzu. Zdradzamy pierwsze szczegóły programu!

Krakowskie Zapusty – wielkie smażenie chrustu po raz trzeci!

W niedzielę, 23 lutego w restauracji Stara Zajezdnia by De Silva odbędzie się trzecia edycja Krakowskich Zapustów. Wielkie smażenie chrustu, warsztaty i pokazy taneczne oraz spotkanie z regionalnymi producentami – to wszystko czeka na odwiedzających w ostatnią niedzielę karnawału.

Teatr im. Słowackiego nowym domem Capelli Cracoviensis

Teatr im. Juliusza Słowackiego ogłosił nowy kulturalny sezon muzyczny i stałą współpracę z Capellą Cracoviensis. Wśród propozycji programowych znalazły się m.in. komplet symfonii Josepha Haydna, koncerty tematyczne poświęcone arcydziełom muzyki baroku czy wznowienie opery „Cosi fan tutte” Mozarta. Wystąpią najciekawsze nazwiska międzynarodowej sceny muzyki klasycznej, m.in: Jorge Jimenez, Marcin Masecki, Julia Semanzato, Christopher Maltman, Paul Goodwin i Sumi Jo.

Wawel rozpoczyna współpracę z miastem i zaprasza mieszkańców

W ramach współpracy miasta i Zamku Królewskiego na Wawelu posiadacze krakowskich kart od nowego sezonu turystycznego będą mogli korzystać z ulg. Nowy sezon turystyczny na wawelskim Zamku Królewskim to także zwiększenie limitów zwiedzających i udostępnienie pomieszczeń wyłączonych z ruchu turystycznego.

Przeszłość Nowej Huty odkryta na nowo

Mieszkańcy Nowej Huty stworzyli niezwykłą mapę miejsc, które zniknęły z dzielnicy, a które na trwałe wpisały się w ich pamięci. „Było, a nie jest. Nowohucki rejestr sentymentalny” powstał w ramach projektu „Nowa Huta. Nasza mała ojczyzna”.

Wiosenny powiew na scenie KFK

W pierwszych miesiącach nowego roku Krakowskie Forum Kultury przygotowało nie lada gratkę dla miłośników teatru – czekają aż dwa wyjątkowe pokazy! Pod koniec lutego przyjrzymy się relacjom damsko-męskim podczas spektaklu „Pierwszy raz”, a na początku marca na scenie przy ul. Mikołajskiej 2 stanie Wojciech Gałziński w roli Andrzeja Wajdy.