Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Wystawa grupy panGenerator w Pałacu Sztuki

2024-04-17

Od 18 do 29 kwietnia w Pałacu Sztuki w Krakowie będzie można oglądać wystawę grupy panGenerator. Artyści zaprezentują instalację „Icons”, a wydarzeniu towarzyszyć będzie panel dyskusyjny. 

„Czuj, czuj, odczuwaj”, czyli zbliża się Cracow Art Week Krakers

2024-04-17

Cracow Art Week Krakers powraca, by w dniach 19-26 kwietnia ponownie zająć przestrzenie krakowskich galerii sztuki, pracowni, a także nietypowych lokacji publicznych i prywatnych.

Teatr Bagatela zaprasza na przygody z Tomkiem Sawyerem

2024-04-17

Już 20 kwietnia w Teatrze Bagatela odbędzie się premiera „Przygód Tomka Sawyera” w reżyserii Krzysztofa Materny. Przygotowywany z myślą o młodszej publiczności spektakl powstał w  oparciu o adaptację sceniczną autorstwa Jerzego Jana Połońskiego, który z powieści Marka Twaina, wybrał najbardziej fascynujące i awanturnicze wątki.

widownia kina

Krakowskie kina studyjne jak centra kultury

2024-04-17

W Krakowie działa siedem kin studyjnych: Agrafka, Kijów, Kika, Kino Pod Baranami, Mikro, Paradox oraz Sfinks. To miejsca, które proponują ciekawe seanse, promują ambitne filmy, kino niezależne, organizują festiwale filmowe i wydarzenia kulturalne. Miasto dofinansowuje i wspiera działalność krakowskich kin studyjnych.

Młodzi krakowanie, zgłoście kandydatów do Nagrody Weyssenhoffa

2024-03-22

Nauczyciele, trenerzy, edukatorzy, instruktorzy harcerscy, streetworkerzy, pracownicy świetlic czy młodzieżowych domów kultury – osoby pracujące z młodzieżą i dla młodzieży mogą zostać laureatami Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa. Kandydatów do tej nagrody zgłaszają młodzi ludzie. Mają na to czas do 30 kwietnia.

„Po Krakosku − chodźże zobacz” wystawę młodych artystów

2024-04-16

Już po raz trzeci Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Krakowie prezentuje wystawę prac uczniów. Ekspozycja „Po Krakosku − chodźże zobacz” jest dostępna w holu Pałacu Wielopolskich – głównej siedzibie Urzędu Miasta Krakowa przy placu Wszystkich Świętych. Można ją oglądać do 29 kwietnia w godzinach pracy urzędu.

Krakowskie Centrum Muzyki. Wirtualny spacer

2024-04-16

Drewno, kamień, proste jasne przestrzenie, przeszklone foyer i kawiarnia, z których rozciąga się widok na Wawel i Stare Miasto, aula i sala Capelli Cracoviensis, z widokiem na otaczający park i sala Sinfonietty Cracovii, która będzie także nowoczesnym studiem nagrań. Tak ma wyglądać w środku Krakowskie Centrum Muzyki. Zanim będzie można je zobaczyć w rzeczywistości, zapraszamy na wirtualny spacer po najbardziej wyczekiwanej, nowej miejskiej sali koncertowej.

KFF: Międzynarodowy konkurs dokumentów muzycznych DocFilmMusic

2024-04-16

Osiem tytułów z tegorocznego międzynarodowego konkursu dokumentalnego DocFilmMusic gwarantuje nie tylko odkrycia muzyczne, ale i technologiczne. Oto niecodzienny sardyński festiwal muzyczny, ułożona dyrygentka, queerowa wokalistka, tajemniczy muzyk, twórca syntezatorów, dwa nieoczywiste duety i zespół, który nie powinien istnieć. Jazzowe wydarzenie i muzycy różnych gatunków, zarejestrowani na winylach, kasetach, taśmach filmowych i cyfrowo na telefonach. Dzięki audiowizualnym zapisom możemy doświadczać nie tylko muzyki, ale i poznawać bliżej nietuzinkowe osobowości czy odkrywać mało znane fakty z historii kultury popularnej.

Krakowskie Noce rozpoczną się w kinach studyjnych

2024-04-10

Nocą Kin Studyjnych rozpocznie się tegoroczna edycja Krakowskich Nocy. Cykl, który potrwa od kwietnia do października, to okazja do spotkań z krakowską kulturą organizowanych w formie wieczornych wydarzeń. Tradycyjnie jako pierwsza odbywa się Noc Kin Studyjnych, a następnie Noc Muzeów, Teatrów, Tańca, Jazzu, Cracovia Sacra i Poezji.

Maciej Jakubowiak gościem spotkania literackiego w Domu Utopii

2024-04-16

Przed nami kolejne z cyklu herstorycznych spotkań literackich w Domu Utopii. Tym razem w piątek, 19 kwietnia o godz. 18.00 gościem będzie Maciej Jakubowiak, autor książki „Hanka. Opowieść o awansie” (Wydawnictwo Czarne, 2023), w której mierzy się on z własną rodzinną historią oraz tematem społecznego awansu.

Znajdź