Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Aleksander Krawczuk

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk

2023-01-27

Zmarł prof. Aleksander Krawczuk – wybitny historyk starożytności, eseista, popularyzator antyku, autor wielu wybitnych dzieł, takich jak „Poczet cesarzy rzymskich”, „Ród Argeadów” czy „Tytus i Berenika”. W czerwcu skończyłby 101 lat.

Sinfonietta Cracovia i Kroke zagrają w Łaźni Nowej

2023-01-27

W kolejnym koncercie cyklu Sinfonietta Nova w świeżej odsłonie zabrzmią utwory legendarnego krakowskiego zespołu Kroke. Brzmienia różnych zakątków Europy i klezmerskie improwizacje zostały zaaranżowane przez Krzysztofa Herdzina tak, aby stworzyć dialog pomiędzy orkiestrę smyczkową, instrumentami dętymi oraz muzykami zespołu Kroke. Koncert odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia o godz. 18.00 na scenie Teatru Łaźnia Nowa.

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

2023-01-27

Startuje wyjątkowy weekend! W niedzielę 31. finał WOŚP. Tego dnia siedzibą sztabu WOŚP będzie magistrat przy pl. Wszystkich Świętych 3-4. Rozpoczynają się również ferie – zachęcamy do zapoznania się z propozycjami spędzenia wolnego czasu w naszym mieście. 

Przed nami 16. edycja Mastercard OFF CAMERA

2023-01-27

28 kwietnia rozpocznie się 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Tysiące widzów w kinach, gwiazdy filmowe z całego świata i profesjonaliści branży filmowej na przełomie kwietnia i maja ponownie przyjadą do Krakowa. W tym roku wyjątkowo wcześnie ogłoszono daty festiwalu i wszystkie 8 sekcji festiwalowych, a do sprzedaży trafia pierwsza pula karnetów.

Charytatywny koncert „Kolędy do nieba”

2023-01-27

W niedzielę, 29 stycznia w kolegiacie św. Anny w Krakowie odbędzie charytatywny koncert na rzecz Kliniki Nefrologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia gabinetu USG w klinice.

Pogrzeb powstańca styczniowego na Kazimierzu

Powstanie styczniowe w Krakowie – wystawa w pałacu Krzysztofory

2023-01-26

W tym roku przypada 160. rocznica wybuchu powstania styczniowego, najdłużej trwającego polskiego zrywu niepodległościowego w okresie zaborów. Z tej okazji Muzeum Krakowa przygotowało okolicznościową prezentację pamiątek związanych z tym wydarzeniem. Można je oglądać w ramach wystawy stałej w pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym 35.

KBF partnerem Juwenaliów UEK

2023-01-26

KBF zostało oficjalnym partnerem Juwenaliów UEK 2023. Przed nami 14. edycja największego studenckiego święta organizowanego co roku na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zagraniczne gwiazdy światowego formatu oraz niezwykle utalentowani polscy artyści po raz kolejny pojawią się na scenie przy ul. Rakowickiej 27. Przedstawiamy pierwszego z nich.

„Wyspia” – sztuka współczesna na Wawelu

2023-01-25

Za­mek Królewski na Wawelu nie przestaje zaskakiwać! Już 26 stycz­nia na dziedzińcu zewnętrznym stanęła „Wyspia”. To współ­czes­na in­sta­lacja ar­tys­tyczna Kingi Nowak inspi­rowana twórczością Stanisława Wys­piań­skie­go, która w symboliczny spo­sób spełnia jedno z jego największych marzeń – pozostawienia swojego śladu w tym wyjątkowym miejscu.

MuFo Rakowicka

MuFo podsumowuje działania i zaprasza na nowe wystawy

2023-01-25

Rozszerzenie kolekcji i rozwój infrastruktury z zaproszeniem odwiedzających do trzech siedzib: MuFo Rakowicka, MuFo Józefitów i MuFo Strzelnica to główne osiągnięcia Muzeum Fotografii w Krakowie w ostatnich latach. Muzeum podsumowuje dotychczasowe działania i przybliża wystawy, które odbędą się w tym roku, jak też działania planowane w dłuższej perspektywie.

Zrealizuj wiosenne wydarzenie kulturalne z dofinansowaniem miasta

2023-01-24

Już po raz kolejny miasto ogłosiło konkurs na dofinansowanie wydarzeń kulturalnych realizowanych w Krakowie w terminie: 20 marca – 16 lipca. Do rozdysponowania na przedsięwzięcia, które sprawią, że oferta kulturalna miasta będzie jeszcze ciekawsza, Kraków planuje przeznaczyć 200 tys. zł. Propozycje inicjatyw można zgłaszać do 14 lutego.

Znajdź