Aktualności

W czwartek Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Pamiętacie swoje ulubione książki z dzieciństwa? Które tytuły, bohaterów, autorów czy ilustratorów lubią najbardziej Wasze dzieci? Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Aktorskie czytanie „Komediantki” z Teatrem Bagatela

Teatr Bagatela zaprasza codziennie w południe na aktorskie czytanie „Komediantki” Władysława Stanisława Reymonta.

#MOCAKonline oprowadza po Bibliotece Mieczysława Porębskiego

Pięć tysięcy książek a do tego obrazy między innymi Nowosielskiego, Kantora, Jaremy i Wróblewskiego – już w najbliższy czwartek, 2 kwietnia, możesz to wszystko zobaczyć, biorąc udział w oprowadzaniu online po Bibliotece Mieczysława Porębskiego.

Zobacz cyfrowe zbiory Muzeum Fotografii

W czasach pandemii Muzeum Fotografii udostępnia swoje zbiory w internecie. Wystarczy wejść na stronę internetową mhf.krakow.pl i kliknąć zakładkę „Zbiory online”, aby poznać niesamowitą kolekcję krakowskiego muzeum.

Ada Bryś

Specjalna ankieta dla środowisk kultury i branż kreatywnych

Kultura, podobnie jak inne obszary życia społeczno-gospodarczego, jest bardzo mocno dotknięta ograniczeniami związanymi z epidemią koronawirusa. Prezydent Krakowa wspiera lokalne środowiska kultury i apeluje do ministra o potrzebne narzędzia umożliwiające wdrożenie systemowej pomocy. Miasto we współpracy z Małopolskim Instytutem Kultury przygotowało ankietę, która pozwoli zidentyfikować i odpowiedzieć na najważniejsze potrzeby lokalnego sektora kultury.

SCKM zaprasza do Domowego Centrum Kultury

Drzwi Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży pozostają zamknięte na klucz. Jednak specjalnie dla wszystkich fanów SCKM – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów – uruchomiono Domowy Dom Kultury.

Znamy wyniki I tury konkursu dla krakowskich uczniów

Pierwszy etap rywalizacji w konkursie Festiwal Kwarantanny za nami! W ubiegłym tygodniu wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń – dziękujemy za udział w konkursie i przygotowanie filmów.

60. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się!

Dokładnie za dwa miesiące, 31 maja rozpocznie się jubileuszowy 60. Krakowski Festiwal Filmowy. Podobnie jak dwa inne prestiżowe festiwale europejskie CPH:DOX w Kopenhadze i Visions du Réel w Nyon, program Krakowskiego Festiwalu Filmowego zostanie w całości przeniesiony do sieci! Najnowsze filmy dokumentalne, animowane i krótkie fabuły ze świata, oczekiwane polskie premiery, a także spotkania z twórcami będą dostępne bez wychodzenia z domu.

Apel prezydenta Krakowa do ministra o wsparcie dla sektora kultury

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zwrócił się do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z apelem o stworzenie narzędzi umożliwiających samorządom udzielanie realnego wsparcia dla sektora kultury.

Wirtualne kino i studencka dyskusja

#Zostańwdomu i bądź w kinie! Kino Pod Baranami w najbliższy czwartek zaprasza studentów do udziału w kolejnej zdalnej odsłonie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Tym razem zmierzą się oni z nominowanym do Oscara, poruszającym dokumentem „Nie jestem twoim murzynem”. Wstęp do filmu oraz dyskusja po domowym seansie odbędą się on-line.