Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Kaczmarski od A do Z. Konkurs dla uczniów z całej Polski!

2022-01-28

Jeszcze do poniedziałku, 7 lutego, trwa pierwszy etap XII edycji konkursu wiedzy o życiu i twórczości Jacka Kaczmarskiego, adresowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski i organizowanego przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie.

Weekend w Krakowie, sprawdź co się będzie działo

2022-01-28

Ferie w Krakowie dobiegają końca, co nie znaczy, że w mieście zabraknie pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Wśród nich znajdą się ciekawostki dla melomanów, miłośników teatru i sztuki. A w niedzielę, każdy będzie mógł pomóc w ramach 30. już finału WOŚP. Do wylicytowania m.in. replika dzwonu Zygmunt! Spędź weekend w naszym mieście.

Kto Cię wkręcił w Kulturę? Wybieramy Animatora Roku 2021!

2022-01-28

Jeśli uczestniczyłeś w ostatnich latach w ciekawych zajęciach z zakresu animacji lub edukacji kulturowej (cyklicznie lub jednorazowo), jeśli zachwyciła Cię forma pracy z grupą, nowe podejście do tematu, kreatywność w działaniu lub efekty pracy... Jeśli zostałeś pozytywnie zakręcony, zainspirowany do własnych poszukiwań, zgłoś prowadzącą lub prowadzącego zajęcia do konkursu Animator Roku!

Poznaj twórczość graficzną J. Lelewela w MNK

2022-01-27

Wystawa, wpisująca się w Rok Romantyzmu, który teraz obchodzimy, prezentuje twórczość graficzną Joachima Lelewela. Powszechnie znany jako historyk, profesor uniwersytetów w Wilnie i Warszawie, polityk okresu powstania listopadowego oraz działacz emigracyjny, stworzył również pionierskie publikacje z dziedziny historii polskiej i powszechnej, dziejów piśmiennictwa i księgarstwa w Polsce oraz historii kartografii i numizmatyki starożytnej i średniowiecznej. Pokaz dostępny będzie dla zwiedzających od dziś, 28 stycznia.

Tauron Arena dron, Arena Garden

Zmiany w kalendarzu imprez TAURON Areny Kraków

2022-01-27

Jak informują organizatorzy koncert Alvaro Soler, który miał się odbyć 18 marca w Krakowie został przełożony. Zmianie ulega również zaplanowany na 20 marca koncert zespołu Lady Pank. Z TAURON Areny Kraków przenosi się do Klubu Studio.

Zobacz najlepsze filmy 2021 w Kinie Pod Baranami

2022-01-27

Znane są już wyniki głosowania widzów Kina Pod Baranami na najlepsze filmy 2021 roku. Pierwsze trzy miejsca w rankingu zajęły: oscarowe „Na rauszu” Thomasa Vinterberga, przewrotna „Obiecująca. Młoda. Kobieta.” w reżyserii Emerald Fennell oraz widowiskowa „Diuna” Denisa Villeneuve’a. Wybrane przez widzów tytuły powrócą do Kina Pod Baranami w dniach 28 stycznia-3 lutego. Zestaw uzupełnią filmy, które zajęły wysokie pozycje w rankingu przygotowanym przez zespół kina.

MOCAK otwiera wystawę poświęconą Szymborskiej

2022-01-27

We wtorek, 1 lutego, MOCAK otworzy wystawę poświęconą Wisławie Szymborskiej. Ekspozycja zostanie przygotowana z okazji dziesiątej rocznicy śmierci poetki.

#MocWydarzeń - Luty w ICE Kraków

2022-01-27

Występy znanych na całym świecie The Royal Moscow Ballet i Narodowego Baletu Gruzji „Sukhishvili”, koncert obdarzonej niebanalnym głosem holenderskiej piosenkarki Sharon Kovacs, spektakl inspirowany filmem Paola Genovesego „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, walentynkowy koncert o sercowych wzlotach i upadkach, który poprowadzi Szymon Jachimek, czy stand-up energicznego komika Mateusza Sochy specjalizującego się w tzw. storytellingu – to tylko część propozycji na trwający właśnie karnawał. Sprawdźcie, jakie jeszcze wydarzenia odbędą się w lutym w ICE Kraków!

Stwórz „Portret Detektywa Pozytywki” i wygraj

2022-01-27

Już wkrótce w Teatrze Groteska premiera spektaklu „Detektyw Pozytywka” w reżyserii Katarzyny Deszcz. Aby czas oczekiwania minął szybciej i bardziej twórczo Teatr zaprasza najmłodszych widzów do udziału w konkursie.

Gwiazdy z Sinfoniettą: Ramón Ortega Quero

2022-01-26

Na kartach historii muzyki, obok nazwisk wybitnych twórców i kompozycji powszechnie znanych, wciąż można znaleźć muzykę wykonywaną zbyt rzadko i postaci skryte w cieniu zapomnienia. W ramach cyklu „Gwiazdy z Sinfoniettą" w niedzielę o 18.00 usłyszymy wyjątkowy koncert, którego jednym z bohaterów będzie oboista – Ramón Ortega Quero.

Znajdź