Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Kazimierz Summer Festival 2022

Rusza Kazimierz Summer Festival

2022-06-27

Koncert energetycznego zespołu Bokka czy występ charyzmatycznej Sarsy – to tylko część z atrakcji, które w pierwszy weekend lipca zaplanowała Galeria Kazimierz. Przez całe wakacje wszyscy krakowianie oraz turyści będą mogli korzystać z w pełni bezpłatnych atrakcji w ramach Kazimierz Summer Festival.

Lato w mieście – propozycje dla ukraińskich gości

2022-06-27

Krakowskie instytucje kultury, placówki edukacyjne i firmy kontynuują swoją pomoc ukraińskim uchodźcom również w trakcie wakacji. Zapraszamy do zapoznania się z ich ofertami na najbliższy czas.

Michał Stonawski: G I, olej na płótnie, 2011

„To, co widzę, nie jest tym, co widzę”

2022-06-27

Bunkier Sztuki zaprasza na wystawę malarstwa Michała Stonawskiego pt. „To, co widzę, nie jest tym, co widzę”. Ekspozycję będzie można oglądać od 23 lipca do 2 października w pałacu Potockich przy Rynku Głównym. Wernisaż już 22 lipca o godz. 18.00.

Te wakacje rozpoczęły się wizytą w Krakowie

2022-06-25

25 i 26 czerwca w studiu plenerowym TVN na bulwarze Poleskim „dzień dobry” powiedzieli nam Dorota Wellman i Marcin Prokop. Zwiedziliśmy Kraków tropem wawelskiego smoka, odkryliśmy tajemnice zamkowego skarbca i dowiedzieliśmy się, dlaczego warto przyjechać do naszego miasta akurat w te wakacje.

Lato w mieście z kwartalnikiem „Kraków Culture”

2022-06-24

Długie, ciepłe wieczory, muzyka niosąca się po Wiśle i zapach świeżo skoszonej trawy to znaki, że w pełni zawitało do nas lato, a wraz z nim kolejna odsłona kwartalnika „Kraków Culture”. Wianki, Festiwal Kultury Żydowskiej, Festiwal Miłosza, ULICA Festival, Summer Jazz Festival Kraków czy Noc Cracovia Sacra – w te wakacje nie ma czasu na nudę. Niezawodnym przewodnikiem po wydarzeniach lata jest najnowsze wydanie bezpłatnego kwartalnika „Kraków Culture”.

Rodzinna Europa raz jeszcze – program 11. Festiwalu Miłosza

2022-06-23

Po 11 latach Festiwal Miłosza powraca do frazy, która dziś nabiera szczególnego znaczenia, tym razem w trojakiej wersji językowej: Rodzinna Europa | Родинна Європа | Родная Эўропа. Patrząc na Wschód, będziemy jednocześnie wsłuchiwać się w najnowsze i najciekawsze odsłony poetyckiej polszczyzny. W całości stacjonarnie, raz w pałacu, raz na polu. Na festiwalowe wydarzenia zapraszamy od 7 do 10 lipca do pałacu Potockich, który będzie centrum oraz do innych wierszoprzyjaznych miejsc w Krakowie.

Na właściwym miejscu. 550 lat obecności paulinów na Skałce

2022-06-23

Trwający jubileusz 550 obecności paulinów na Skałce to zarówno uroczystości kościelne, jak też spotkania, koncerty, wystawy, rekolekcje czy iluminacja. Wydarzenie organizowane we współpracy z miastem i województwem odbywa się pod hasłem „Na właściwym miejscu. 550 lat obecności paulinów na Skałce”.

Zacznij lipiec ze Smoczym Kinem Letnim

2022-06-24

Tegoroczna miejska kampania turystyczna „Kraków Cię zasmoczy”, zachęcająca do spędzania urlopu pod Wawelem, ma wiele odsłon – kulturalną, rekreacyjną, kulinarną, ale także filmową. Już wkrótce, 2 i 3 lipca, na bulwarze Wołyńskim rozstawi się Smocze Kino Letnie.

Rockowizna Kraków 2022

2022-06-23

Tegoroczne, letnie festiwale zostaną wzbogacone o dawkę rockowych brzmień. Ruszyła sprzedaż biletów na łączący pokolenia festiwal rocka Rockowizna, który odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia w plenerze przy TAURON Arenie Kraków. Od sentymentalnej podróży w czasie, po współczesne gitarowe brzmienia... Rockowizna to nieszablonowe wydarzenie, które skupi na scenie legendy polskiego rocka.

„Byli sąsiadami” – nowa wystawa w Żydowskim Muzeum Galicja

2022-06-23

24 czerwca na Kazimierzu rozpoczął się Festiwal Kultury Żydowskiej. W ramach festiwalu zaplanowano ponad 80 wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych. W czwartek, 30 czerwca, w Żydowskim Muzeum Galicja otwarta zostanie wystawa, przygotowana przez Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie, pt. „Byli sąsiadami: ludzkie wybory i zachowania w obliczu Zagłady”.

Znajdź