Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Najlepszy city break? Kraków na podium

2023-06-02

Od szesnastu lat portal Post Office Travel Money porównuje koszty krótkich wypadów do miast w całej Europie, badając stosunek jakości oferty do ceny. W ten sposób powstaje ranking miejsc, które dosłownie warto odwiedzić. W tegorocznej edycji badania Kraków znalazł się na 3. miejscu.

Kraków

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

2023-06-02

Moc atrakcji w ten weekend w Krakowie! Przed nami Dzień Otwarty Magistratu, 6. Wodecki Twist Festiwal i tradycyjnie Wielka Parada Smoków! Ponadto zapraszamy na Noc Tańca, Korowód Nowohucki i wiele innych wydarzeń. Sprawdźcie!

3 czerwca Kraków zaprasza do tańca!

2023-05-25

Już jutro, 3 czerwca, odbędzie się 5. edycja krakowskiej Nocy Tańca. W programie wydarzenia znajdziemy m.in. pokazy taneczne na trzech scenach plenerowych: na placu Szczepańskim, przy Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” oraz przy Nowohuckim Centrum Kultury. Nie zabraknie także warsztatów, wykładów i otwartych potańcówek.

Intronizacja króla kurkowego

2023-06-01

W sobotę, 3 czerwca, warto zajrzeć na Rynek Główny i przyjrzeć się tradycyjnej intronizacji króla kurkowego. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00 na scenie przed wieżą Ratuszową. Krakowskie Bractwo Kurkowe istnieje od ponad 700 lat. To barwne widowisko to jedna z najstarszych krakowskich tradycji.

8. ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży Kinolub

2023-06-01

5 czerwca startuje ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży Kinolub. Festiwal odbywa się w 10 miejscach w Polsce, w tym w kinie Paradox przy ul. Krupniczej 28. Wydarzenie potrwa do 15 czerwca, a udział w nim jest bezpłatny.

 

Wielki odlot w najbliższy weekend w Krakowie!

2023-04-28

Jak nakazuje tradycja, smoki opanują Kraków na cały weekend. Przed nami 22. edycja Wielkiej Parady Smoków organizowanej przez Teatr Groteska!

DOM nie tylko w magistracie

2023-05-31

W niedzielę, 4 czerwca, odbędzie się Dzień Otwarty Magistratu! W tym roku miasto włączyło się w obchody 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, dlatego wydarzenie – pod hasłem „Ale kosmos!” – nawiązuje do postaci i dziedzictwa wybitnego astronoma. Tego dnia nie tylko w magistracie doświadczymy kosmicznych wrażeń! Sprawdź, co na tę okazję przygotowały inne instytucje.

Zgłoś kandydata na Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości

2023-06-01

Znasz osobę, organizację lub instytucję działającą na rzecz dialogu międzykulturowego? Zgłoś swojego kandydata do konkursu Krakowski Ambasador Wielokulturowości 2022 do 30 czerwca.

Dom Utopii zaprasza na spotkania ekopoetyckie

2023-05-31

Już dziś, 2 czerwca, o godz. 18.00, w Domu Utopii – Międzynarodowym Centrum Empatii rozpocznie się ostatni w tej edycji, weekend ze Szkołą Poetyki. W programie m.in. warsztaty „Kino poza człowiekiem” i „Ekologia mediów po antropocenie”, a także performatywne czytanie poezji, wykład o światotwórstwie i wędrówka po Nowej Hucie.  

Już dzisiaj rozpoczyna się 6. Wodecki Twist Festiwal

2023-05-31

Od 2 do 4 czerwca w Krakowie trwa 6. edycja festiwalu Wodecki Twist, który zdążył się już zadomowić na kulturalnej mapie Polski. Nie zabraknie lubianych piosenek Zbigniewa Wodeckiego, ale mottem wydarzenia jest przecież twist – zapraszamy zatem w muzyczną podróż do kolorowych lat 90.!

Znajdź