Aktualności

Muzeum Fotografii już otwarte

Po przerwie spowodowanej epidemią Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza zwiedzających od wtorku, 2 czerwca do swego oddziału w dawnej strzelnicy garnizonowej na Woli Justowskiej.

#Futuronauciwracają, czyli ponowne otwarcie MIM

Od wtorku, 2 czerwca Muzeum Inżynierii Miejskiej ponownie zaprasza do odwiedzin.

Muzeum AK zaprasza do zwiedzania, słuchania i na warsztaty

Muzeum Armii Krajowej jest już otwarte dla zwiedzających. Muzeum nie tylko zaprasza do zwiedzania swojej siedziby, ale przygotowuje także letnie warsztaty edukacyjne oraz kontynuuje działania w sieci, gdzie został opublikowany kolejny podcast rozpoczynający nową serię #AKtywniwsieci.

Kamienica Hipolitów czynna od 3 czerwca

Koci kustosz Hipolit zaprasza już od 3 czerwca do Kamienicy Hipolitów na wystawy „Mieszczański dom” i „Pochwała książki. Robert Jahoda” – rzemieślnik i artysta.

Piknikuj w zieleni

Weekendowe piknikowanie z rodziną i przyjaciółmi w parkach stało się tradycją. Niestety w tym roku, ze względu na nadzwyczajną sytuację epidemiologiczną związaną z COVID-19, nie spotkamy się w czerwcu w pięknych krakowskich parkach. Na szczęście nie znaczy to, że nie będziemy razem ćwiczyć, gotować czy brać udziału w warsztatach.

Teatr Barakah online zaprasza przed monitory

Teatr Barakah przygotowuje planowaną na lipiec premierę „Innych ludzi" Doroty Masłowskiej w reżyserii Macieja Gorczyńskiego, a jednocześnie kontynuuje cykle dostępne w internecie: Folk Session i kabaret Noce Waniliowych Myszy.

MNK nominowane do nagrody Wydarzenie Historyczne Roku 2020

Uruchomienie portalu zbiory.mnk.pl, prezentującego online ponad 136 tys. dzieł z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie oraz otwarcie Muzeum Książąt Czartoryskich zostało nominowane do nagrody Wydarzenie Historyczne Roku 2020. Teraz zwycięzców wybiorą internauci.

60. Krakowski Festiwal Filmowy otwarty w całej Polsce!

W niedzielę, 31 maja rozpoczął się 60. Krakowski Festiwal Filmowy, który w tym roku całości odbywa się w internecie. W uroczystej gali inaugurującej tę wyjątkową odsłonę festiwalu wzięli udział laureaci pierwszej edycji: Witold Giersz oraz Jerzy Hoffman, reżyser filmu otwarcia „Pollywood” Paweł Ferdek, a także prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Capella Cracoviensis zaprasza na koncerty

Capella Cracoviensis zaprasza na serię koncertów, które odbędą się w majowe, czerwcowe i lipcowe niedziele. Publiczność może je oglądać on-line w czasie rzeczywistym za pośrednictwem mediów społecznościowych. Koncerty zostaną zrealizowane we współpracy z Teatrem im. Juliusza Słowackiego.

Żywe Muzeum Obwarzanka

Obwarzanek krakowski jest niewątpliwie najsmaczniejszym symbolem naszego miasta. Sprzedawany codziennie w ponad 150 tysiącach sztuk, może poszczycić się ponad 600-letnią tradycją oraz unijnym znakiem Chronione Oznaczenie Geograficzne, co podkreśla jego znaczenie dla kulinarnego dziedzictwa Krakowa.