Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Konkurs dla tych, którzy chcą wspierać renowację lokalnych zabytków

2022-08-08

Rozpoczął się etap zgłoszeń do konkursu „Nasz Zabytek” organizowanego przez Fundację Most the Most. W tej edycji szansę na renowację mają zabytki z województwa małopolskiego. Zgłoszenia będą przyjmowane do 5 września.

Sierpień z PLAY KRAKÓW

2022-08-08

Najważniejsze miejsce dla krakowian? Zdecydowanie Zamek Królewski na Wawelu! Tylko na PLAY KRAKÓW znajdziecie cykl filmów poświęconych kulisom pracy konserwatorów i badaczy historii tego wyjątkowego miejsca. A w tym miesiącu przed nami jeszcze koncerty, spektakle, filmy i wiele innych – przekonajcie się sami!

Autorska Galeria Jerzego Dudy-Gracza czasowo zamknięta

2022-08-08

Od 1 września do połowy listopada Autorska Galeria Jerzego Dudy-Gracza będzie zamknięta dla zwiedzających. Mieszcząca się w Nowohuckim Centrum Kultury galeria została otwarte w styczniu 2020 r., i po ponad dwóch latach funkcjonowania w obecnym kształcie przyszła pora na zmiany. Zespół kuratorski przygotowuje nową ekspozycję, na której zostanie pokazanych około 180 prac artysty, wcześniej nieprezentowanych w NCK.

Seniorze, pokaż swój talent!

2022-08-05

Krakowscy seniorzy, którzy chcieliby zaprezentować swój talent literacki lub malarski, mogą przygotować prace i wziąć udział w zorganizowanych przez miasto konkursach. Do 1 września można przekazywać teksty wspomnieniowe w ramach konkursu „Lata osiemdziesiąte – tamte dni, tamte lata”,  a do 30 września zgłosić chęć udziału w konkursie malarskim.

Zwiedzanie fortu Borek z przewodnikiem

2022-08-04

Na kilkadziesiąt lat niemal zniknął z mapy Krakowa niszczejąc jako pustostan – niedostępny dla mieszkańców i turystów. Teraz, po zakończeniu trwających blisko 10 lat prac konserwatorskich i rewitalizacyjnych, powrócił w wielkim stylu! O tym jak wygląda i jakie tajemnice z przeszłości skrywa fort artyleryjski 52 „Borek” (ul. Forteczna 146) można się przekonać zwiedzając obiekt z przewodnikiem. Zapraszamy już teraz – na wakacyjne, sierpniowe oprowadzanie.

Muzyczna podróż po zabytkach Krakowa

2022-08-04

Filharmonia Śląska i Śląska Orkiestra Kameralna, Wirtuozi Lwowa, Collegium Zieleński, wileński Ciurlonis String Quartet, Królewscy Rorantyści, Triplum, Flores Rosarum, a także Andrzej Białko, Elżbieta Stefańska, Dmytro Hołowenko, Daniel Stabrawa i Sirka Kaakinen-Pilch – to tylko część zespołów i artystów, którzy wystąpią w ramach rozpoczynającego się 15 sierpnia XLVII festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie”. Do końca miesiąca odbędzie się 14 różnorodnych koncertów, podczas których zabrzmi muzyka od średniowiecza po współczesność.

Noc Cracovia Sacra

„Wokół krzyża”, czyli 15. Noc Cracovia Sacra

2022-08-03

Tradycyjnie wieczory i noce 14 i 15 sierpnia to czas, który krakowianie i goście spędzają w kościołach i klasztorach, biorąc udział w licznych koncertach i inicjatywach organizowanych przez miasto we współpracy z partnerami w ramach Nocy Cracovia Sacra. Motto tegorocznej, 15. edycji brzmi „Wokół krzyża” i nawiązuje do jubileuszowych obchodów krakowskich klasztorów.

Sierpniowe atrakcje dla każdego na Zgody 7

2022-08-02

Jak najlepiej poznać miasto i jego atrakcje? Przez wspólną zabawę! Wakacje trwają w najlepsze, sprawdź, co ciekawego w Nowej Hucie na Zgody 7.

Kraków wspólnie – letnie atrakcje w NCK!

2022-08-01

W sierpniu i wrześniu Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych w wieku 7-24 lat na bezpłatne zajęcia edukacyjno-sportowe, warsztaty teatralne i taneczne oraz prezentowany w języku ukraińskim spektakl „Opowieści dla Sofijki”, którego uniwersalny przekaz przekroczy jednak wszystkie bariery językowe.

Sierpień w pałacu Potockich

2022-08-01

Sierpień w pałacu Potockich upłynie pod znakiem różnorodności. Jego wnętrza opanują  fascynujące i czasami niepokojące wizje przyszłości oraz dyskusje o migracji i rodzinnych historiach. Wśród gości pojawią się jeden z najważniejszych współczesnych pisarzy ukraińskich Serhij Żadan oraz autor znakomicie przyjętej powieści „Kości, które nosisz w kieszeni”, laureat Paszportu „Polityki” Łukasz Barys.

Znajdź