Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Sztuka do rzeczy – design w Krakowie” po raz trzeci!

Miasto Kraków wraz z krakowskim środowiskiem skupionym wokół przemysłów kreatywnych przystąpiło po raz trzeci do realizacji projektu „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”. Tegoroczna potrwa do 5 grudnia w formule online.

Fot. Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK

– Sytuacja zagrożenia epidemicznego COVID-19 nałożyła na nas szereg wyzwań i ograniczeń. Sporą cześć czasu w tym roku spędziliśmy w domu, dlatego hasłem tegorocznej edycji jest DOM – mówi Katarzyna Olesiak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK.

Nasze centra życiowe stały się przestrzeniami, w których realizujemy wszystkie nasze potrzeby związane z rodzinnymi i jednocześnie zawodowymi obowiązkami. Codzienna praca, nauka, jak również wolny czas oraz interakcje społeczne realizowane są obecnie w oparciu o nasze prywatne  otoczenie i rzeczywistość wirtualną.

Dlatego w tegorocznym programie „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie” nie zabraknie wydarzeń zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zapraszamy na warsztaty szklarskie, plakatowe, architektoniczne, z projektowania druku 3D i oczywiście designerskie. Zobaczymy, jak tworzy się haft, ugotujemy w duchu slow food, odwiedzimy targi: Vintage Kogel Mogel, Nówka Sztuka i Kiermash.

W programie przewidziano także wystawy, prelekcje, pokazy filmowe, spotkania z designem, spacery po pracowniach i prywatnych mieszkaniach.

„Sztuka do rzeczy – design w Krakowie” jest znakomitą okazją do pokazania możliwości i potencjału krakowskiego środowiska artystycznego związanego z przemysłami kreatywnymi

Wydarzenie „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie” doskonale wpisuje się w Strategię Rozwoju Miasta Krakowa „Tu chcę żyć. Kraków 2030”, której jednym z kluczowych zadań jest zwiększenie wpływu kultury na gospodarkę, poprzez rozwój przemysłów kreatywnych, takich jak projektowanie, sztuka użytkowa, architektura, przemysł filmowy, przemysł wydawniczy, nowe media.

Szczegółowy program tegorocznego wydarzenia znajduje się tutaj. Zapraszamy także do śledzenia informacji publikowanych na instagramowym profilu festiwalu oraz na facebookowym profilu Krakowskie Noce.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-11-14
Data aktualizacji: 2020-11-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź