Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków - miastem artystów

Od stuleci Kraków przyciągał artystów. Przeszłość miasta widoczna w układzie urbanistycznym, obiektach architektury, wnętrzach kościołów i pałaców, stanowiła i stanowi źródło inspiracji dla artystycznych kreacji.

W Krakowie, w najstarszej polskiej Akademii Sztuk Pięknych, od prawie dwustu lat, pod okiem znakomitych artystów, kształcą się młodzi adepci sztuki. Na początku często buntują się przeciw tradycji i kanonom warsztatu, a po latach poszukiwań twórczych sami stają się klasykami swoich czasów.

W malejącym przez łatwość komunikacji świecie, gdzie spotykamy te same towary, sieciowe hotele, restauracje czy sklepy, to artyści tworzą naładowane emocjami unikatowe dzieła, które zmuszają do refleksji.

Odrębności należą do sfery kultury, którą tworzą zindywidualizowane wypowiedzi artystów. To ze względu na muzealne zbiory oraz ofertę licznych galerii sztuki współczesnej, przyjeżdża do Krakowa corocznie wielu turystów.

Założeniem strony "Kraków miasto artystów" jest oddanie - choć w części - bogactwa nurtów i tendencji w sztukach plastycznych XX i XXI w. oraz prezentacja sylwetek twórców, którzy będąc indywidualnościami, wypełniają swoimi kreacjami artystyczny wizerunek Krakowa.

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Data publikacji: 2010-06-29
Data aktualizacji: 2012-05-07
Powrót