Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Podjęte, odrzucone – podsumowanie 33. sesji RMK

28 podjętych uchwał, 11 procedowanych podczas pierwszych czytań, 3 podjęte rezolucje, sesja trwająca prawie 9 godzin – tak przedstawia się statystyka 33., pierwszej w tym roku sesji Rady Miasta Krakowa.

Radni przyjęli m.in. pięć uchwał kierunkowych do Prezydenta Miasta Krakowa. Dotyczą one: opracowania programu budowy tzw. przydrożnych ogrodów deszczowych w Krakowie; podjęcia starań o organizację Eurowizji Junior 2020 w Krakowie; utworzenia parku miejskiego pod roboczą nazwą „Park Centralny”; wprowadzenia czasowego zakazu wjazdu do Krakowa na ulicach znajdujących się na obszarze Dzielnicy IV Prądnik Biały samochodów ciężarowych o masie całkowitej większej niż 12 ton oraz przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Krowodrza Zachód”.

Podjęte przez radnych rezolucje dotyczyły: zmian dotyczących prawa pochówkowego; przystąpienia Polski do projektu „Europejski Zielony Ład”, przedłożonego przez Komisję Europejską oraz tworzenia pitników. Rezolucja w sprawie niewyznaczania obwodów łowieckich w Krakowie została przez Radę odrzucona, a w sprawie ograniczania pozyskiwania drewna na terenie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego – odesłana do Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza.

Projekty uchwał w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości budynków lub ich części podłączonych do instalacji fotowoltaicznej, kolektora słonecznego, pompy ciepła, rekuperatora lub gruntowego wymiennika ciepła oraz w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących sposobu zagospodarowania obszaru Wesoła położonego w rejonie ulicy Mikołaja Kopernika – zostały przez radnych odrzucone.

Radni wysłuchali informacji Prezydenta na temat planowanej przebudowy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana (odbyła się dyskusja w tej sprawie). Przyjęli też projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Las Witkowicki”.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: EWELINA GARBACKA-KALEMBA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2020-01-09
Data aktualizacji: 2020-01-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź