Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Co pod nową estakadą kolejową? Ruszyły konsultacje

Urząd Miasta Krakowa zaprasza na kolejny cykl konsultacji poświęconych możliwościom zagospodarowania obszaru pod budowaną obecnie estakadą kolejową między ul. Kopernika a ul. Miodową.

Fot. rewitalizacja.krakow.pl

W ubiegłym roku UMK rozstrzygnął konkurs ideowy na zagospodarowanie terenu pod estakadą kolejową. Obecnie – w oparciu o wyniki konkursu – urzędnicy współpracując z mieszkańcami, lokalnymi przedsiębiorcami i innymi użytkownikami okolic estakady zaplanują dalsze działania związane z urządzeniem tej przestrzeni. W efekcie powstaną wytyczne dla zagospodarowania tego obszaru.

18 i 19 września odbyły się pierwsze konsultacje na temat dwóch odcinków estakady i jej okolic dotyczące odcinka estakady kolejowej pomiędzy ul. Kopernika a ul. Dietla i Grzegórzecką oraz dotyczące odcinka estakady kolejowej pomiędzy ul. Dietla i Grzegórzecką a ul. Miodową, w tym targu, węzła transportowego i terenach sportowych. Natomiast 2 października uczestnicy spotkania rozmawiali o całym obszarze pod estakadami.

Przed nami ostatnie spotkanie: 

  • wtorek, 15 października, godz. 18.00 - prezentacja wyników konsultacji

Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Uwagi i opinie na temat terenu pod estakadą można przesyłać także mailowo: estakada@um.krakow.pl.

Dodatkowe informacje na Facebooku.

pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-10-08
Data aktualizacji: 2019-10-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź