górne tło

Co pod nową estakadą kolejową? Ruszyły konsultacje

Urząd Miasta Krakowa zaprasza na kolejny cykl konsultacji poświęconych możliwościom zagospodarowania obszaru pod budowaną obecnie estakadą kolejową między ul. Kopernika a ul. Miodową.

W ubiegłym roku UMK rozstrzygnął konkurs ideowy na zagospodarowanie terenu pod estakadą kolejową. Obecnie – w oparciu o wyniki konkursu – urzędnicy współpracując z mieszkańcami, lokalnymi przedsiębiorcami i innymi użytkownikami okolic estakady zaplanują dalsze działania związane z urządzeniem tej przestrzeni. W efekcie powstaną wytyczne dla zagospodarowania tego obszaru.

18 i 19 września odbyły się pierwsze konsultacje na temat dwóch odcinków estakady i jej okolic dotyczące odcinka estakady kolejowej pomiędzy ul. Kopernika a ul. Dietla i Grzegórzecką oraz dotyczące odcinka estakady kolejowej pomiędzy ul. Dietla i Grzegórzecką a ul. Miodową, w tym targu, węzła transportowego i terenach sportowych. Natomiast 2 października uczestnicy spotkania rozmawiali o całym obszarze pod estakadami.

Przed nami ostatnie spotkanie: 

Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Uwagi i opinie na temat terenu pod estakadą można przesyłać także mailowo: estakada@um.krakow.pl.

Dodatkowe informacje na Facebooku.