Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Sofy i fotele dla krakowskich instytucji pomocy społecznej

Do 15 krakowskich jednostek pomocy społecznej trafiło ponad 40 sof i foteli IKEA, które stanowiły wyposażenie Centrum Kongresowego ICE Kraków podczas Open Eyes Economy Summit 2017. Jednym z wielu tematów konferencji była społeczna odpowiedzialność biznesu, a gest firmy meblarskiej jest doskonałym przykładem takiej działalności.

Sofy, fotele, ale również dywany, lampy i inne drobne elementy wyposażenia wnętrz zostały przekazane przez sklep IKEA lokalnym instytucjom społecznym. Meble trafiły m.in. do placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów pomocy społecznej czy krakowskich klubów samopomocy – aktywizacyjnych. Łącznie wyposażonych zostało 15 miejsc. To nie pierwsza taka akcja IKEA Kraków. Kilka miesięcy temu 40 sof trafiło do placówek Stowarzyszenia Siemacha, Fundacji „Głos Serca”, ośrodków terapeutyczno-rehabilitacyjnych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundacji im. Brata Alberta.

– Przekazane przez IKEA meble to ogromna pomoc dla naszych placówek. Dzięki nim wnętrza zyskują przytulną atmosferę, która jest przecież wyjątkowo istotna. To dzięki niej możemy łatwiej budować i odbudowywać relacje z naszymi podopiecznymi. Sofy i fotele pomagają w częstszym spędzaniu czasu razem, wspólnej rozrywce i integracji – powiedział Witold Kramarz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-12-31
Data aktualizacji: 2017-12-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź