Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rodzinna sobota z wolontariatem w Nowej Hucie

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na „Rodzinną sobotę z wolontariatem”. Wydarzenie, które odbędzie się 8 grudnia w godz. 10-15 na os. Górali 4, ma na celu promować działalność wolontaryjną wśród rodzin i mieszkańców dzielnic nowohuckich. Zachęca do zwrócenia uwagi na potrzeby innych oraz pomaga zaplanować wolontariat w codziennym życiu domowników. Proponowane aktywności staną się okazją do działań twórczych, kreatywnych i będą sprzyjać integracji społeczności lokalnej. Warsztaty poprowadzą instruktorzy wraz z wolontariuszami. Wstęp wolny.

Fot. materiały prasowe

Program:

  • 10.00-11.00: Kartki dobrych życzeń – Życzenia można złożyć osobiście, telefonicznie lub mailowo. Organizatorzy będą zachęcać uczestników do wysłania najbliższym tradycyjnych kartek z nietradycyjnymi życzeniami. Dzięki przygotowanym materiałom powstaną kreatywne formy i pomysłowe zdobienia, a w środku życzenia dla przyrody, ludzi, zwierząt i całego świata! Warsztat rodzinny bez ograniczeń wiekowych.
  • 10.00-13.00: Podziel się pocztówką - święta to wyjątkowy czas dla wszystkich. Kolędy sączą się z głośników, w sklepach królują aromaty pierniczków i cynamonów, a półki uginają się od ciężaru prezentów. W tym radosnym biegu zdarza się, że zapominamy o tym, co najważniejsze - o drugim człowieku. A przecież nie wszyscy będą mogli spędzić te święta w rodzinnej atmosferze. Nie na każdego będzie czekał prezent... Są wśród nas ludzie, dla których ciepły posiłek i czyste łóżko nie są codziennością. Jednak dzięki kilku wspaniałym osobom, w tym roku bezdomni będą mogli poczuć chociaż namiastkę świąt. W Noclegowni i Schronisku dla Bezdomnych przy ul. Makuszyńskiego 19A organizowana jest wigilia dla podopiecznych. Każdemu z nich organizatorzy chcą podarować kartkę świąteczną. Ręcznie robioną, specjalnie dla nich.
  • 11.00-13.00: Bombki noworocznych postanowień – w nowym roku stawiamy sobie nowe wyzwania i nowe cele. Całą rodziną planujemy ferie, wakacje, wyjazdy, zajęcia, warsztaty. Czy wśród tego wszystkiego znajdzie się miejsce na wolontariat? To możliwe! Jeśli macie ochotę zaangażować się w rodzinne pomaganie, organizatorzy pomogą zaplanować wolontaryjne postanowienia. Warsztat rodzinny bez ograniczeń wiekowych.
  • 11.00-13.00: Naturalny kalendarz dobrych uczynków – kalendarz adwentowy kojarzy nam się z okienkami i słodkimi niespodziankami. Ten jednak będzie inny, dłuższy i ekologiczny. Każdy dzień będzie przynosił piękny cytat na dobry dzień oraz zadanie, które skutecznie poprawi humor innym. Zrobiony z drewna, papieru i naturalnych tkanin, ozdobiony małymi i dużymi rękami doda uroku i zapewni dużo radości. Warsztat rodzinny bez ograniczeń wiekowych.
  • 13.00-15.00" Ciepło dla innych – wspólne szycie rękawic dla osób potrzebujących – spotkanie przy maszynach dla osób z różnymi umiejętnościami. Wykroje i piękne materiały pomogą stworzyć coś naprawdę ciepłego – rękawice, mufki i otulacze dla osób potrzebujących, dla których zima jest zawsze walką o przetrwanie. Warsztat dla osób dorosłych.

Zapisy na zajęcia pod adresem e-mail: p.maciaszek@okn.edu.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-12-08
Data aktualizacji: 2018-12-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź