Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Poradnik młodego krakusa

Każdy osiemnastolatek  odbierając dowód osobisty otrzyma informator przygotowany przez Urząd Miasta Krakowa, który pomoże mu odnaleźć się w sytuacjach związanych z nowymi prawami, obowiązkami i wyzwaniami. Poradnik otrzyma każdy, kto po raz pierwszy odbiera dokument  przy ul. Wielickiej 28 a, przy al. Powstania Warszawskiego 10  oraz na os. Zgody 2.

Poradnik  w wygodnym, kieszonkowym formacie  podzielony został tematycznie na sześć rozdziałów: „Rozwijasz się”, „Zarabiasz na siebie”,  „Jesteś na swoim”, „Uczestniczysz w życiu publicznym”, ”Aktywnie spędzasz czas wolny”, ”Potrzebujesz pomocy?”.  Młodzi ludzie dowiedzą się m.in.  jakie są możliwości dalszego kształcenia, jak ubiegać się o kredyt,  jak napisać dobre cv  i list motywacyjny, a także jak  skutecznie starać się o  pracę czy założyć firmę, a także jakie są ich prawa obywatelskie.

W informatorze znajdują się również przydatne telefony i adresy: bibliotek, uczelni, miejsc pomocnych w poszukiwaniu pracy czy załatwianiu najważniejszych formalności urzędowych. Do informatora warto również zajrzeć, by znaleźć pomysły na spędzanie wolnego czasu.

Przewodnik jest elementem programu „Młody Kraków”, realizowanego przez Referat ds. Młodzieży w Wydziale Spraw Społecznych UMK.

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-12-01
Data aktualizacji: 2011-12-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź