Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

MOPS sprawozdaje

Podczas posiedzenia Komisji Rodziny i Polityki Społecznej radni wysłuchali sprawozdania z działalności MOPS za rok 2013. Komisja zaopiniowała także jeden projekt uchwały.

Najpierw radni usłyszeli o wydatkach jednostek publicznych pomocy społecznej, w tym MOPS-u. Okazało się, że plan na 2013 rok udało się zrealizować w ponad 99 procentach. Następnie przedstawiono jakimi sprawami zajął się MOPS w ramach wydatków ze środków PFRON. Chodziło przede wszystkim o liczne dofinansowania, np.: uczestnictwa osób niepełnosprawnych w turnusach rehabilitacyjnych, dofinansowanie sportu, turystyki i rekreacji osób niepełnosprawnych i inne.

Ciekawym punktem było przedstawienie nowatorskich rozwiązań realizowanych przez MOPS w 2013 roku. Chodzi m.in. o program reintegracji społecznej i zawodowej osób posiadających zadłużenie z tytułu korzystania z mieszkań komunalnych, program osłonowy dla osób, które poniosły zwiększone koszty grzewcze lokalu, związane z trwałą zmianą systemu ogrzewania, program „Aktywny Samorząd", spółdzielnie socjalne, czy integracje międzypokoleniową w ośrodkach wsparcia.

Radni dowiedzieli się także o ważnych wydarzeniach z udziałem MOPS. Np. MOPS w Krakowie został laureatem Małopolskiego Konkursu Kopalnia PO(KL)Mysłów, uruchomiono również nową placówkę dla dzieci. Obchodzono także Dni Rodzicielstwa Zastępczego.

Radni dowiedzieli się także o pomocy środowiskowej realizowanej przez MOPS, realizacji programu Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie, usługach opiekuńczych, czy wsparciu charytatywnym, a także wspieraniu rodziny i licznych programach z tym związanych. MOPS realizował także pomoc specjalistyczną.

Ponadto komisja pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie realizacji Programu wsparcia działań na rzecz integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych, realizowanych na terenie Gminy Miejskiej Kraków w latach 2014-2015 pod nazwą ''Poznaj możliwości i pomóż sobie''.

pokaż metkę
Autor: BŁAŻEJ SIEKIERKA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-04-09
Data aktualizacji: 2014-04-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź