Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Schronisko dla zwierząt apeluje o pomoc przezd zimą

Krakowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt (ul. Rybna 3) pęka w szwach.  Aktualnie przebywa w nim ponad siedemset czworonogów, w tym  ponad 200 kotów i aż 520 psów. Pilnie potrzebne są nowe domy i pomoc rzeczowa.

W związku z przepełnieniem, w schronisku w pierwszej kolejności potrzebne jest pożywienie w postaci suchej karmy. Niezbędne są też koce, kołdry, ręczniki, prześcieradła,  kubraczki chroniące przed zimnem.

Dla kocich maluchów, które nie chcą lub nie potrafią jeszcze samodzielnie jeść, bardzo przydałaby się karma REKONVALESCEN SUPPORT - wysokoenergetyczna pasta, którą można kupić w lecznicach. Poza tym potrzebne są:  mokra karma dla psów, wszelkie karmy specjalistyczne: Intestinal dla psów, karma dla psów i kotów chorujących na nerki, pasztety i saszetki dla małych kociąt, kubraczki chroniące przed zimnem.

Schronisko można także wesprzeć przywożąc: karmy dla psów i kotów w puszkach, karmy specjalistyczne dla seniorów (ryż z jagnięciną, ryż z indykiem), karmy dla psów chorych na nerki, karmy dla szczeniąt (sucha i mokra), kubraczki chroniące przed zimnem, podkłady higieniczne, zabawki interaktywne dla kociąt i szczeniąt, zabawki typu „kong" dla psów, klikery do tresury, dyski (do szkolenia i tresury), haltery (kantarki).

Osoby, które chciałyby przygarnąć czworonoga prosimy o kontakt z Krakowskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt, ul. Rybna 3, tel. 429-74-72. Nowi opiekunowie będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad trenera.

Azyl przyjmuje zwierzęta przez całą dobę, a wydaje nowym opiekunom w godzinach 10.00 - 14.00 i 15.00 - 17.00 przez wszystkie dni tygodnia (również w niedziele i święta). Więcej informacji oraz zdjęcia psów i kotów czekających na nowy dom dostępne są pod adresem www.schronisko.krakow.pl oraz www.ktoz.krakow.pl.

pokaż metkę
Autor: KINGA SADOWSKA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-11-08
Data aktualizacji: 2013-11-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź