Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków gości szefów Policji Wojskowych NATO

Od 16 do 20 września br. w Krakowie odbywa się Konferencja Szefów Policji Wojskowych NATO poświęcona m.in. rozwojowi przyszłych zdolności Military Police w obliczu walki z międzynarodowym terroryzmem oraz aktualnemu i przyszłemu zaangażowaniu w operacjach międzynarodowych. To pierwsze takie spotkanie organizowane w Polsce.

Konferencja Szefów Policji Wojskowych NATO organizowana jest corocznie w jednym z państw Sojuszu Północnoatlantyckiego. Podczas spotkania dowódcy, komendanci i szefowie Policji Wojskowych państw NATO, krajów posiadających status Partnerstwa dla Pokoju oraz dowództw i centrów NATO poddają wnikliwej analizie dokumenty NATO dotyczące zadań MP i oceniające ich funkcjonalność w operacjach międzynarodowych oraz prezentują kolejne doktryny NATO regulujące działania Policji Wojskowych w ramach wsparcia dowódcy sił na teatrze działań.

W sumie do Krakowa przybędzie 30 delegacji z 25 państw, 4 dowództw (SHAPE, EUROGENDFOR, NRDC, NALC) oraz Centrum Eksperckiego Policji Wojskowej NATO. Gospodarzem tegorocznej konferencji jest komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. dyw. dr Mirosław Rozmus, przewodniczącym i prowadzącym spotkanie jest strona kanadyjska, którą reprezentuje szef Policji Wojskowej Armii Kanadyjskiej płk Timothy Grubb, a za część merytoryczną odpowiada doradca Dowódcy Sił NATO ds. Policji Wojskowej płk Willem Koops (Holandia).

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-09-13
Data aktualizacji: 2013-09-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź