Start rozwiń menu
Znajdź w serwisie
POMOC:
  • Znak * (gwiazdka) zastępuje jeden lub więcej znaków, może być użyty na początku lub na końcu wyrazu

Wyniki wyszukiwania - znaleziono 4577 pasujących obiektów:

Akcja „Bezpieczny Powrót” w nocnych tramwajach i autobusach

Bezpieczeństwo naszych pasażerów i pracowników jest dla nas priorytetem. Dlatego w nocy z 19 na 20 czerwca po raz kolejny została przeprowadzona akcja „Bezpieczny Powrót”. Inspektorzy ruchu MPK oraz krakowscy policjanci znów razem pracowali, aby dbać o bezpieczeństwo i komfort pasażerów podróżujących tramwajami i autobusami w godzinach nocnych.

Strzelanie o godność Króla Kurkowego A.D. 2026 i Marszałków

16 maja na strzelnicy przy ul. Golikówka odbyło się doroczne Strzelanie o godność Króla Kurkowego A.D. 2026 oraz wybór I i II Marszałka. W wydarzeniu uczestniczyli członkowie Bractwa Kurkowego, przedstawiciele władz miasta, środowisk mundurowych i zaproszeni goście, a prezydent Krakowa wręczył także Superpuchar za „jeden złoty strzał”. Najlepszy strzelec został Królem Kurkowym, a kolejni dwaj zawodnicy otrzymali godności marszałkowskie. Uroczystość była nie tylko sportową rywalizacją, ale też przypomnieniem wielowiekowych tradycji Bractwa Kurkowego, związanego od stuleci z bezpieczeństwem, obywatelską odpowiedzialnością i życiem Krakowa.

II Ogólnopolski Kongres i Forum Samorządowe „Bezpieczna Polska i Obywatele"

II Ogólnopolski Kongres i Forum Samorządowe „Bezpieczna Polska i Obywatele. Nowy System Obrony Cywilnej” odbył się 25-26 maja 2026 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Wydarzenie poświęcono budowaniu nowoczesnego systemu ochrony ludności, współpracy samorządów ze służbami i wojskiem oraz przygotowaniu państwa na kryzysy, zagrożenia hybrydowe, cyberataki czy sytuacje wojenne. W programie znalazły się panele i warsztaty dotyczące m.in. bezpieczeństwa infrastruktury, cyberbezpieczeństwa, systemów ostrzegania, roli OSP oraz odporności lokalnych społeczności. Pierwszego dnia odbyła się także Gala Liderów Obrony Cywilnej, podczas której wyróżniono dobre praktyki samorządów i instytucji publicznych.

Miasto reaguje na problemy z dzikami

Zwiększenie z trzech do sześciu liczby funkcjonujących odłowni, testowanie nakładek na kosze na śmieci uniemożliwiających łatwe pozyskiwanie pokarmu, a także prowadzenie akcji edukacyjnych oraz dodatkowych odstrzałów – o podjęciu takich działań, w związku z rosnącą populacją dzików na terenach miejskich, dyskutowano podczas piątkowego (19 czerwca) posiedzenia Zespołu Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa.

Uwaga na upały – ostrzeżenie meteorologów

Trwa upalny weekend. Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej temperatura maksymalna w dzień może wynieść od 30 st. C. do 33 st. C. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje od soboty, 20 czerwca od godz. 12.00 do niedzieli, 21 czerwca do godz. 20.00.

10 lat FestivALTu: HOIZ jako powrót do domu, pamięci i wspólnoty

Od 26 czerwca do 5 lipca w Krakowie odbędzie się inauguracja projektu HOIZ przygotowana z okazji dziesięciolecia FestivALTu – żydowskiego kolektywu artystycznego. Program promujący projekt HOIZ (jidyszowe słowo oznaczające dom) będzie powrotem do korzeni i zarazem nowym otwarciem.

Narady Pod Pazurem – o bezpieczeństwie w pierwszych 72 godzinach kryzysu

Jak przygotować miasto i mieszkańców na pierwsze godziny kryzysu? Na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie rusza cykl debat „Narady Pod Pazurem”, których celem jest wypracowanie praktycznych rekomendacji wzmacniających odporność miasta i jego społeczności. Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 czerwca w godz. 17.00–18.30 stacjonarnie na terenie AGH oraz w formule online.

Rejs „Bezpiecznie nad wodą” dla seniorów ze Starego Miasta

Rada i Zarząd Dzielnicy I Stare Miasto zapraszają seniorów mieszkających na terenie Dzielnicy I do udziału w bezpłatnym rejsie edukacyjno-rekreacyjnym „Bezpiecznie nad wodą”. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 6 lipca i połączy wypoczynek z praktyczną wiedzą dotyczącą bezpiecznego spędzania czasu nad akwenami.

Młodzież z Krakowa bierze sprawy w swoje ręce: Okrągły Stół ds. Krajowej Strategii Młodzieżowej

Zdrowie psychiczne, kryzys mieszkaniowy, hejt w sieci oraz edukacja niedostosowana do realiów – to tylko część tematów, o których młodzi mieszkańcy Małopolski będą rozmawiać z decydentami. Już dziś, 22 czerwca w Krakowie odbędzie się Okrągły Stół ds. Krajowej Strategii Młodzieżowej. To wydarzenie, podczas którego głos nastolatków i młodych dorosłych zyska realny wpływ na kształtowanie rządowych dokumentów strategicznych.

Miasto reaguje na zwiększoną obecność dzików w Klinach

Zakończyło się posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa w związku ze zwiększoną aktywnością dzika na terenie Klin. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele miasta, w tym Sekretarz Miasta, służby miejskie, lekarz weterynarii, przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz jednostki odpowiedzialne za działania związane z odławianiem zwierząt.