Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Akademia Młodego Krakowianina

Akademia Młodego Krakowianina to projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy I–III). Ma na celu przybliżyć im jak funkcjonuje miasto, skąd bierze się woda w kranach, ciepło w zimie i co należy robić ze śmieciami. Uczniowie zobaczą, jak są skonstruowane tramwaje i autobusy, nauczą się sadzić drzewa i dbać o czyste powietrze. Dowiedzą się, czy sterowanie ruchem jest skomplikowane i co robi straż pożarna, gdy otrzyma wezwanie.

Akademia Młodego Krakowianina opiera się na działaniach spółek i instytucji miejskich, ukierunkowanych na najmłodszych mieszkańców miasta. Projekt realizowany jest przez Gminę Miejską Kraków – Urząd Miasta Krakowa oraz merytoryczne jednostki i spółki miejskie: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A., Straż Miejska Miasta Krakowa, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Zajęcia prowadzone będą zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, obowiązującymi w danej spółce i jednostce. W przypadku pogorszenia się sytuacji pandemicznej, program zajęć może ulec zmianie. Prosimy o śledzenie komunikatów na bieżąco.

Wykaz dostępnych zajęć.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-14
Data aktualizacji: 2023-09-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź