Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Akademia Młodego Krakowianina

Akademia Młodego Krakowianina to projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy I–III). Ma na celu przybliżyć im jak funkcjonuje miasto, skąd bierze się woda w kranach, ciepło w zimie i co należy robić ze śmieciami. Uczniowie zobaczą, jak są skonstruowane tramwaje i autobusy, nauczą się sadzić drzewa i dbać o czyste powietrze. Dowiedzą się, czy sterowanie ruchem jest skomplikowane i co robi straż pożarna, gdy otrzyma wezwanie.

Akademia Młodego Krakowianina opiera się na działaniach spółek i instytucji miejskich, ukierunkowanych na najmłodszych mieszkańców miasta. Projekt realizowany jest przez Gminę Miejską Kraków – Urząd Miasta Krakowa oraz  merytoryczne jednostki i spółki miejskie: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Straż Miejską, Zarząd Zieleni Miejskiej, Agencję Rozwoju Miasta/TAURON Arenę Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zajęcia prowadzone będą zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, obowiązującymi w danej spółce i jednostce. W przypadku pogorszenia się sytuacji pandemicznej, program zajęć może ulec zmianie. Prosimy o śledzenie komunikatów na bieżąco.

W związku z sytuacją epidemiczną, wizyty dzieci w grudniu 2021 roku w zajezdni tramwajowej Podgórze w ramach Akademii Młodego Krakowianina, zostały odwołane.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-14
Data aktualizacji: 2021-11-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź