Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

MOPS przyjął około 1800 wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON

3 stycznia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie przyjął około 1800 wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON.

W związku z dużym zainteresowaniem osób niepełnosprawnych świadczeniami PFRON, MOPS uruchomił w dniu 3 stycznia już o godzinie 7.00 11 stanowisk, w których przyjmowane były wnioski. Wszystkie osoby, które zgłosiły się tego dnia do MOPS z wnioskiem, zostały obsłużone.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie przypomina, że kolejność wpływu złożonego wniosku nie będzie stanowić podstawowego kryterium w jego rozpatrywaniu i przyznaniu dofinansowania.
W pierwszej kolejności rozpatrywane będą wnioski osób niepełnosprawnych w wieku do 18 lat lub osób niepełnosprawnych uczących się i nie pracujących w wieku do 24 lat bez względu na stopień niepełnosprawności.
W następnej kolejności wnioski osób z orzeczonym znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub równoważnym (I i II grupa ZUS) w wieku aktywności zawodowej (dodatkowym kryterium dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych: jest nie korzystanie z dofinansowania w roku 2010 i 2009), a w przypadku pozostania niewykorzystanych środków, rozpatrywane będą wnioski pozostałych osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz z lekkim stopniem niepełnosprawności.

Jednocześnie MOPS przypomina, że wniosek o dofinansowanie osoba niepełnosprawna może złożyć za pośrednictwem pełnomocnika, opiekuna prawnego, przedstawiciela ustawowego lub organizatora turnusu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-01-04
Data aktualizacji: 2011-01-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź