Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Praca radnych w wakacje

Wakacje to czas urlopów i odpoczynku. Radni sprawują jednak swoje mandaty bez przerwy i sezon wakacyjny trudno u nich nazwać „ogórkowym”.

Fot. P. Wojnarowski

Czas urlopowy to okres, kiedy trochę zwalniamy tempo, a w bieżącej pracy przestawiają się priorytety. Sprawy organizacyjne czy tzw. „gaszenie pożarów” odchodzą na plan dalszy i tworzy się przestrzeń do szerszej pracy koncepcyjnej. Tak też jest z pracą radnych Miasta Krakowa. Dlaczego? Ponieważ sesje, które odbywają się w ciągu roku co dwa tygodnie bardzo ciasno wypełniają radcowskie kalendarze. Pomiędzy sesjami radni uczestniczą w posiedzeniach komisji Rady Miasta Krakowa, pracują nad własnymi projektami uchwał, spotykają z mieszkańcami, odbywają dyżury, przygotowują interpelacje. Wiele jest też bieżących spraw, które angażują radnych jak np. reprezentowanie Rady Miasta Krakowa w ważnych dla miasta wydarzeniach. Radni, osoby wybrane przez krakowian i reprezentujący ich sprawy, są często zapraszani przez różne krakowskie organizacje i społeczności do wzięcia udziału w uroczystościach, imprezach czy spotkaniach przez nich organizowanych.

Radcowski mandat trwa nieprzerwanie, a wakacyjną aktywność radnych widać po liczbie składanych interpelacji. Są one efektem zarówno spotkań z mieszkańcami, jak i własnych „gospodarskich” spostrzeżeń. Radni nieprzerwanie pracują w zespołach roboczych zorganizowanych w strukturach Urzędu Miasta Krakowa, jak np. Zespół ds. Murali, prowadzą dyżury dla mieszkańców, spotykają się z nimi również podczas zdarzeń plenerowych, na które są zapraszani, a także aktywnie prowadzą swoje profile w social mediach, gdzie informują o podejmowanych działaniach i zapraszają do dzielenia się swoimi komentarzami i uwagami.

Kolejna sesja Rady Miasta Krakowa wyznaczona jest na 28 sierpnia, zatem te kilka letnich tygodni to dobry czas by radni mogli pracować bliżej mieszkańców i mieli czas na bardziej strategiczną pracę.

Z radnymi można kontaktować się m.in. podczas pełnionych przez nich dyżurów lub mailowo. Adresy radnych dostępne są tutaj.

 

pokaż metkę
Autor: Agnieszka Biernacka-Szpunar
Osoba publikująca: Małgorzata Kubowicz
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2024-07-09
Data aktualizacji: 2024-07-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź