Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wotum zaufania, absolutorium, plany miejscowe, czyli podsumowanie sesji

Dwie sesje Rady Miasta Krakowa, a podczas nich m.in. decyzje w sprawie udzielenia wotum zaufania oraz absolutorium dla Prezydenta Miasta Krakowa. Czym jeszcze zajmowali się radni?

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Podczas 5. sesji RMK, która rozpoczęła się o godz. 10.00 radni rozpatrzyli sprawozdanie z wykonania budżetu Miasta Krakowa za 2023 rok. W pierwszym czytaniu procedowali też zatwierdzenie sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Miasta Krakowa za rok 2023 oraz absolutorium za rok 2023 dla Prezydenta Miasta Krakowa. Podjęli uchwałę wprowadzająca zmiany w uchwale w sprawie ustanowienia Strefy Czystego Transportu oraz zmiany w uchwale zakładające bezpłatną komunikację dla uczniów szkół podstawowych również w wakacje (zmiana uchwały nr XXI/231/11 w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe, uprawnień do przejazdów ulgowych oraz przepisów taryfowych w komunikacji miejskiej realizowanej na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz gmin sąsiadujących, które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego). Podjęli też uchwałę w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Kobierzyńska - Piltza”. Radni zadecydowali także o zmianie w składzie Komisji Planowania Przestrzennego, dołączyła do niego radna Aleksandra Owca.

Podczas 5. sesji RMK radni podjęli 18 uchwał, a 21 procedowali podczas pierwszych czytań.

Podsumowanie 5. sesji RMK

W trakcie 6. sesji radni rozpatrzyli raport o Stanie Gminy 2023. Podjęli też uchwały w sprawie: udzielenia Prezydentowi Miasta Krakowa wotum zaufania z tytułu rozpatrzenia Raportu o stanie Gminy za 2023 r.; zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Miasta Krakowa za rok 2023 oraz absolutorium za rok 2023 dla Prezydenta Miasta Krakowa.

Podsumowanie 6. sesji RMK

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2024-06-20
Data aktualizacji: 2024-06-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź